Pijawka - dobra przynęta na ryby?.

/ 15 odpowiedzi
pijawka jest dobra przyneta?jesli tak to na jakie ryby i jak zdobyc pijawke?
rolo81

pijawka spisuje się na sumy ja znajduje je w rowie lub przy brzegu w stawach przy roślinności (2011/04/18 21:33)

u?ytkownik41398

Ja natomiast na pijawke łowie klenie, okonie, leszcze. Pijawka to naprawde super przyneta. (2011/04/18 21:35)

u?ytkownik66617

Świetna  na klenie i sumy. Trudno pozyskać ale najlepiej w mulistych zbiornikach. Wystarczy połazić brzegiem i się rozejrzeć. Najwięcej jest w dołkach z wysychającą wodą nad dużymi rzekami. Gdy woda szybko opadnie i odkryją się zalane tereny to można nazbierać. (2011/04/18 21:35)

czapa1414

Z opowiadań dziadka to pijawka jest bardzo dobrą przynętą na suma osobiście jeszcze nie próbowałem ale mam zamiar w tym sezonie i zobaczymy jak skuteczność :D (2011/04/18 21:37)

erykom

dzieki za pomoc! (2011/04/18 21:40)

getka

pijawka z opowieści dziadków i ojców jest super przynęta ale teraz mamy gotowe robaczki w pudełkach to nie pozyskujemy już z natury jak kiedyś.
najlepiej jest polować na przynętę jaka jesteśmy my sami... niejednokrotnie kapiąc się w stawie jak miałem 14 16 lat miałem na klacie lub nodze pasażera wędrującego szukając źródła krwi. włóż nogi do wody jak będzie ciepło same się na Ciebie złapią, tylko oglądaj nogi zęby się nie wpieła bo podobno jej jeżyk to co wpuszcza w ciało ma nawet 6 cm z tego co słyszałem. i nie ściskaj jej jeśli już sie wbije wstrzykniesz sobie krew s powrotem wtedy poczekaj lepiej niech się pozywi i sama odpadnie.
pozdrawiam
najwięcej tego jest na torfowiskach ale te to prawdopodobnie to pijawki tzw. końskie. jeśli się mylę to niech ktoś poprawi/. (2011/04/18 21:42)

u?ytkownik66617

stare metody na pozyskanie pijawki to worek po mące albo zdechła kura. Jedno lub drugie na sznurku wrzucić do wody. Jeśli tylko w zbiorniku są pijawki jest wielce prawdopodobne że się przyssają. (2011/04/18 21:44)

u?ytkownik66617

Ja wiele razy miałem pijawkę w nodze. Żaden ból i żaden strach. Nic się nie dzieje poza tym że jak się oderwie ją od skóry to długo płynie krew z ranki bo pijawki rozrzedzają krew w okolicy rany. Ale to podobno zdrowy zabieg. (2011/04/18 21:47)

withanight88

stare metody na pozyskanie pijawki to worek po mące albo zdechła kura. Jedno lub drugie na sznurku wrzucić do wody. Jeśli tylko w zbiorniku są pijawki jest wielce prawdopodobne że się przyssają.

A kura może byc sąsiada ? bo mojej mi szkoda:)

U mnie kiedys do wrzuconej na brzegu  deski się czepiały.

(2011/04/18 21:48)

u?ytkownik66617

Ale jak się wrzuci krowę sąsiada to dopiero jest jazda. Pijawek na cały sezon:):) (2011/04/18 21:51)

limahl

pijawki możecie pozyskać  podnosząc  zwalone pnie przy przegub lub szukając  otworów  mulistym brzegu tam wygrzebiecie pijawki,bynajmniej ja  tak je łapie nad  brzegami naszej pięknej Wisełki

super przynęta na klenie jazie sumy  zresztą na każda rybę

(2011/04/20 21:14)

marada1981

Łowiłem kilkakrotnie na pijawki oczywiście ustawiony na suma i za każdym razem były brania. Z autopsji powiem że są skuteczniejsze (na suma) niż turkuć podjadek który szybko zdycha. natomiast pijawki nawet przebite na haku pozostają żywe i ruchliwe co jest bardzo ważne przy połowie tego drapieżnika.

Ja zwykle szukam ich w przybrzeżnej roślinności. Jednego razu włożyłem kilka zamrożonych uklejek (na sandacza) w torebce do stawu by rozmarzły, co się później okazało torebka była pełna pijawek. Od tego memontu właśnie zacząłem przygodę z pijawkami. One lgną do krwi, to jest najlepszy wabik na nie.

Życze sukcesów i pozdrawiam

(2011/04/21 09:45)

getka

wczoraj zajechałem na spławke na małej rzeczce niedaleko mnie jest tam kawałek wybetonowany, jest tyle pijawek w wodzie że wygląda to jakby małe rybki pływały przy brzegu. koleś łapał je wczoraj z małą siateczką powiedział że bedzie sobie na plecy stawiał:D

jest tego mnóstwo spłynęły zapewne przy dużym stanie wody a tama je powstrzymywała przed dalsza podróżą (2011/04/28 08:35)

pas

Przestrzegam przed przystawianiem sobie pijawek ze stawu, czy nawet "pozwalaniem" na chwilowe przyssanie. Pijawki wpuszczając związki na rozrzedzenie krwi mogą przenosić groźne choroby, którymi zarażają się przez przyssanie do chorych, czasami padniętych zwierząt. Na marginesie lecznicze właściwości ma tylko pijawka lecznicza, a dodam jeszcze, że w nowoczesnej hirudoterapii pijawki po jednokrotnym przystawieniu są uśmiercane (właśnie po to żeby przez przypadek nie przenosiły chorób).

(2014/07/15 08:17)