Zaloguj się do konta

Pierwszy feeder-wybór,opinie

utworzono: 2015/09/07 21:38
Adi777

Witam, jak w tytule zastanawiam się nad kupnem feedera. Zaczynam łowić na odrze w okolicach Krapkowic. Choć chciałbym go używać również na wodach stojących. W sklepie polecili mi feedera Trabucco precision feeder o cw. 150g. Kolega posiada Mistrala do 120g wyrzutu i też jest z niego zadowolony. Zastanawiam się nad nimi, a chciałbym prosić o Waszą opinie. Kołowrotek też będę musiał sobie sprawić, także proszę o pomoc. [2015-09-07 21:38]

ryukon1975

Bardzo dobry jakościowo i solidny czyli nadający się na początek feeder.http://allegro.pl/wedka-dragon-thytan-feeder-3-90m-120g-sklepwobler-i5605470460.html [2015-09-07 23:13]

loco9044

Ja korzystam z dwoch feederkow mianowicie Mikado Trython cw 100g długość 300 oraz Jaxon Black Arrow cw do 120g długość 330. Szczerze polecam oba, z tym że następnym razem brałbym te Mikado w wersji minimum 330. Oba sprawdzają się na wodach stojących. Pozdro ! [2015-09-08 10:48]

odrofan

Witam . Posiadam trabucco precision river feeder 390 cm 150 cw , polubiłem go dopiero po modyfikacji - czyli dopasowałem do niego szczytówkę na Odrę , bo te 2 fabryczne moim zdaniem nie są  zgrane z kijem , są za miękkie do łowienia w uciągu . Mam też kije innych firm w przedziale cenowym do 250 zł i wędki mikado naprawdę przypadły mi do gustu . Dragon też jest dobrym wyborem , miałem okazję trochę połowić thytanem i wydaje mi się że dragon z cw 120 gr jest podobny do tego trabucco 150 gr . Kołowrotki mam dragon maxima 1040 z wolnym biegiem oraz okumę tactic wielkości 45 - z obydwu jestem zadowolony . [2015-09-08 20:02]

TeamCCHZander

Witam. Posiadam mikado trython 360 cm do 100 gram. Uzytkuje go na Wisle i na wodach stojacych , spisuje sie swietnie. Poczatkowo moze zmylic ze slaby czy cos po jest taka typowa klucha lecz to kwestia przyzwyczajenia , dobrze sie laduje daleko mozna rzucic i ma sporo mocy. Uzytkuje go od 4-5 lat i jeszcze mnie nie zawiodl. Lowilem na niego rozne gatunki ryb. Jak za takie pieniadze moge polecic kazdemu z czystym sumieniem. [2015-09-08 21:58]

Adi777

Byłem nastawiony na trabucco, ale widze że to nie byłby dobry wybór. Za kij nie chciałbym wydawać wiecj jak 220 zł, bo muszę dokupić kręciołel również. Co z Okumą trawertin bo niby dobre opinie, ale  spotkałem się z jedną, że niby w rękach wydaje się być jednak troche tandetny. I jak z Mistralem 120g, czy da radę łowić przy uciągu? I dziękuje za wszelkie propozycje:) [2015-09-08 22:08]

odrofan

Jeśli chodzi o trabucco to poza niezbyt dobranymi szczytówkami , jak masz możliwość zwróć uwagę na niezbyt równo wklejone przelotki - za ponad 200 zł powinno nie być takich niedoróbek . Akcja trabucco jest podobna do mikado da Vinci którego też posiadam i jestem z niego zadowolony . Co do wyglądu travertine to faktycznie nie powala , dlatego wybrałem tactic - dla mnie trochę ładniejszy a w środku mają to samo , dragona maximę i okumę różni przełożenie , ja osobiście łowiąc w Odrze aby uniknąć zaczepu przy zwijaniu zestawu wolę szybszą maximę .Miałem też feeder jaxon grand virtuoso i sprzedałem ,,bo to jaxon'' i teraz mi szkoda bo na moje rzeczne miejscówki był najlepszy . Proponuję rozważyć często proponowane kije mikado golden bay lub nieco droższy mikado scr heavy feeder . [2015-09-09 08:02]

Adi777

Przeglądają forum najwięcej czyta się o kiju Mikado Golden Bay i kołowrotku Okuma trawertine.
Zastanawiam się poważnie nad tym kijem do 140 cw. oraz nad kołkiem Mikado trawerine lub właśnie tactic. Czy to dobre zestawienie? I czy np. może lepiej wziąść za tą samą cene kołek bez wolnego biegu, bo wydaje mi się, że nie bede go używac. Pozdrawiam [2015-09-09 18:50]

Jędrula

Kij MGB jest rewelacyjny , kołowrotka nie dotykałem ale jeszcze nie słyszałem aby ktoś na niego psioczył .

Tu masz mocarza - http://allegro.pl/okuma-travertine-baitfeeder-fd-40-5-lat-gwarancj-i5631552433.html

[2015-09-09 19:14]

Adi777

Bardzo dobry jakościowo i solidny czyli nadający się na początek feeder.http://allegro.pl/wedka-dragon-thytan-feeder-3-90m-120g-sklepwobler-i5605470460.html

Jak na początek trochę za drogo :)

[2015-09-09 19:49]

odrofan

Jak polubisz łowienie feederem to następny kij może być z dragona , mikado golden bay to dobry kij nie tylko dla początkujących . Jeśli chodzi o kołowrotki do feedera to jak najbardziej nie muszą mieć wolnego biegu bo używam go tylko jako ,,bezpiecznik'' kiedy wędka nie jest w zasięgu ręki , jednak w tej cenie w kołowrotkach bez WB i jednocześnie mocnych wybór jest jeszcze mniejszy . Każdy z nas podchodzi do tego hobby na swój sposób i ma takie prawo - ktoś łowi z powodzeniem kręciołem wielkości 30 a ja wolę konkretną wielkość i wybrałem okumę tactic 45 [rozmiar 40 i 45 różnią się nie tylko wielkością szpuli ale też większym mechanizmem] .Okumę omijałem z daleka dość długo za ten ,,plastikowy'' wygląd , a teraz rozumiem dlaczego tylu wędkarzy wybrało właśnie te kołowrotki - bezawaryjne , przyjemne w obsłudze i z długą gwarancją . [2015-09-09 20:37]

Adi777

A jaką wielkość poleciłby Pan do MGB 140g.? Bo nwm czy tu się kierować:p [2015-09-09 20:54]

Jędrula

A jaką wielkość poleciłby Pan do MGB 140g.? Bo nwm czy tu się kierować:p

Wielkość jak w linku , 4000 tysie spokojnie wystarczy .

[2015-09-09 22:56]

odrofan

U mnie przy feederach 140 i 150 cw są kołowrotki okuma tactic wielkości 45 [w przypadku tego modelu wielkość 45 odpowiada 40 innych firm np. dragona] , dragon maxima z wolnym biegiem 40 , dam quick hpn fd pro 440 - bez wolnego biegu ale waży około 400 gramów i ma przekładnię 1:4,6 nadającą się na grunt , przy kiju 100 gram cw mam ryobi ecusimę wielkości 40 .Tak przy okazji - Odra znowu zakwitła , ale tak ,,rybna'' jak obecnie dawno nie była . [2015-09-10 08:09]

kostek388

witam odnosnie okumy to fakt wyglad jest slaby duzo teraz kolowrotkow z ladnymi i kolorowymi napisami niby nie o wyglad chodzi ale jednak na pierwszy rzut oka w sklepie to ciesza te zlote wstawki czy czerwone ,posiadam trav..i powiem ze chodzi bardzo dobrze zobacz jeszcze kolowrotki spro freeliner .

[2015-09-10 17:24]

Adi777

Dziękuje za pomoc i propozycje, zobaczę jutro co u nas w sklepach oferują a jak nic nie znajdę wybiorę jedna k Mikado GB i Okumę, ale jeszcze nwm, który. [2015-09-10 22:52]

Adi777

Byłem dziś w paru sklepach i zdania są naprawdę różne. Podobno na początek lepiej coś do 120 cw. łatwiej się łowi i  pięknie niby to wygląda. Mówią, że mikado GB to już wyszło z produkcji i stary kij. Oglądałęm Robinsona 2 modele kinetic i tritum do 120cw., oraz mikado xplode oraz almaz. Co Wy na to bo nwm co zrobić. I jaką akcje ma MGB bo podobno lepiej żenby nie była szczytowa a bardziej paraboliczna. Pozdrawiam [2015-09-11 17:41]

Jędrula

Na początek coś do 120 gr ? Pierdoły ! Kij , jego cw dobiera się do warunków panujących na łowisku , obciążenia jakie będzie się stosować i oczywiście ryb jakie zamierzamy łowić . Dodatkowo właśnie na początek przygody z DS polecam mocniejszy kij aby nie było nieprzyjemnych niespodzianek . Czy MGB wyszedł z produkcji to nie wiem , wiem natomiast , że jego premiera była dawno temu . Ale co z tego wynika , co to znaczy , że jest stary - gorszy ? To doskonała wędka i nie zmieni tego głupie gadanie sprzedawców , którzy go nie mają na składzie i próbują Ci sprzedać inny sprzęt . Jeżeli chodzi o akcję to oczywiście sprawa indywidualna , ja preferuję akcję szczytową , lubię lekkie i sztywne wędki , zwłaszcza pod feeder . Tu masz następcę GB , jest ''młodszy '' - http://allegro.pl/mikado-da-vinci-feeder-390-140-gratisy-i4956071566.html  [2015-09-11 18:48]

Adi777

Czyli już się nie zastanawiać i weybrać Mikado GB 140 lub da vinci z kolowrotkiem okumy trawertine lub tactic i cieszyć się mogąc łowic tym sprzętwm, a w miarę doświadczenia można coś do 120g z akcją bardziej paraboliczna wezc.  [2015-09-11 19:24]

Jędrula

Parabolik daje dużo radochy z holu ale według mnie rzuty są krótsze i jest wolniejsza od sztywniaków . Przy DS , szczególnie w okresie słabych brań jest potrzeba aby rybę szybko zacinać , najlepiej w tempo aby pułapka zadziałała , przy paraboliku może być różnie , miałem paraboliki i już nie kupię . Rozumiem , że o gustach się nie rozmawia i wiem , że wiele osób stosuje , mnie nie pasują . Może dla Ciebie będzie alternatywą akcja progresywna ? To taki kompromis między parabolikiem a sztywniakiem . W każdym razie ten zestaw ''Mikado GB 140 lub da vinci z kolowrotkiem okumy trawertine lub tactic ...'' to porządny sprzęt , który będzie służył Ci lata .  [2015-09-11 19:56]

Adi777

I o taką odpowiedz mi chodziło :) dziękuje [2015-09-11 20:09]

odrofan

Miękki feeder [paraboliczny] podczas łowienia w płynącej wodzie będzie poddawał się na całej długości kiepsko sygnalizując brania , zbyt miękka wędka powoduje że zestaw pod naporem wody przesuwa się z nurtem i do brzegu . Osobiście mam da Vinci i nie narzekam , nie łowiłem ale oglądałem mikado sakana hanta i wydaje się być podobny do gb poza nowoczesnym Dolnikiem . [2015-09-11 20:12]

Adi777

A pomijając to, może podacie mi jakieś typy feederów o akcji progresywnej. [2015-09-12 16:43]

odrofan

Jedyny feeder jaki znam o akcji progresywnej to trabucco precision river feeder , tak jest opisany w katalogu . Moim zdaniem akcja mikado da Vinci jest do niego bardzo zbliżona . W kijach za około 200 zł producenci nie określają jakoś dokładnie parametrow wędki - a szkoda - z drugiej strony gdyby to robili to raczej nie za bardzo bym na tym polegał i traktował ,,z przymrużeniem oka'' [2015-09-13 12:54]

Adi777

Miałem na celowniku Trabucco, ale zrezygnowałem ze względu na niby za słabe szczytówki. Jeszcze nie miałem na haku dużej ryby i boję się, że przy zbyt sztywnej wędce moge ją stracić. Zapytam jeszcze raz czy przy mocnej szczytówce zauważe brania małych rybek oraz czy łatwo złamać szczytówkę miękką przy na. 5kg. rybie. Sory za tyle pytań, ale nadal wacham się co do Mikado GB. Nie chcę popełnić błędu przy kupnie no i wacham się przez to, że znajomi wędkarze radzą mi miękksze kije. Pozdrawiam [2015-09-14 19:10]

Jędrula

Kolego , szczytówka w feederze to tylko wskaźnika brań , który można dokupić za 20 zł . Taka szczytówkę można złamać przy rozmaitych okazjach i nie powinieneś mieć z tego powodu wyrzutów sumienia . Za bardzo się doktoryzujesz nad kupnem tej wędki , pewnie dlatego , że pojęcia nie masz o łowieniu feederem - ''czy łatwo złamać szczytówkę miękką przy na. 5kg. rybie...''  - pytanie z du... :)Kup wreszcie ten sprzęt i nie sraj ogniem żołnierzu ! - jak zwykł mówić mój świętej pamięci szef kompanii w wojski :)  [2015-09-14 19:42]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia