Zaloguj się do konta

Pierwszy zestaw wędkarski

utworzono: 2013/03/22 11:33
lukaszgru

Witam,

Ponieważ jestem ponieważ jest to mój pierwszy post na forum chciałem sie z wszystkimi przywitać.

Właśnie chciałbym rozpocząć przygodę z wędkarstwem i poszukuję pierwszego zestawu wędkarskiego.

Moją przygodę chciałbym rozpocząć na początku czerwca – planuję wyjazd nad jezioro Dąbrowa Wielka na tydzień. Z Informacji jakie znalazłem w necie w jeziorze tym można złowić płoć, karpia, leszcza, okonia, szczupaka oraz węgorza. Oczywiście z racji tego, iż będzie to mój pierwszy poważny wyjazd na ryby nie nastawiam się na duże drapieżniki.

W związku z tym chciałbym skompletować podstawowy sprzęt i potrzebuję Waszej porady dotyczącej sprzętu od jakiego mogę zacząć.

Zastanawiałem się nad takim zestawem:

http://allegro.pl/zestaw-splawikowy-kol-jaxon-weglowa-mikado-4m-i3113907523.html

lub

http://allegro.pl/zestaw-splawikowy-wedka-3-0m-50g-kol-jaxon-sting-i3113277469.html

Co sądzicie o tych zestawach?

Dodatkowo chciałbym wybrać coś na lekki grunt.

 

Ponieważ będą to moje pierwsze wędki nie chciałbym kupować drogiego sprzętu. Chciałbym kupić coś, czym przez pierwszy sezon się pobawię a w kolejny zacznę bardziej świadomie kompletować sprzęt.

Z góry dzięki za Wasze komentarze/propozycje.

 

pozdrawiam

 

 

 

[2013-03-22 11:33]

pawelkonin99

Czyli chciałbyś łapać spławikowo . Spoczko , może zaproponuje Ci tak , mój pierwszy zestaw , a mianowicie wędzisko Konger Carbomaxxx TeleTravel 3,60/30 i kołowrotek Shimano Hyperloop . Mam ten zestaw cały czas i nie mam do niego żadnych zastrzeżeń . A co do młynka to rzuć okiem na Dragon Quattro FD . Oczywiście moje propozycje są na niewielką kieszeń , ale jeśli masz więcej funduszy to droga wolna . Moja rada powędkuj sobie takim zestawem a potem sam stwierdzisz co będzie ci dalej potrzebne .
Pzdr i trzymam kciuki za dobry wybór .  [2013-03-22 18:07]

lukaszgru

Dzięki za odpowiedź.Właśnie to tak wygląda - chciałbym zainwestować w nienajgorszy sprzęt (ale nie koniecznie topowy). Ponieważ mam jeszcze trochę czasu na tym etapie chciałbym wybrać 2 wędziska i 2 kołowrotki (jeden na lekki grunt, drugi na spławik). Resztą akcesoriów zajmę się później.Czytałem dużo na temat wędzisk, ale nigdzie nie znalazłem informacji jakie wędzisko jest idealne do danej metody.W związku z tym mógłbym poprosić o informację, co w zaproponowanych przeze mnie zestawach jest ok, a co jest złego?Będę również bardzo wdzięczny za informację, jakie w miarę niedrogie zestawy polecacie do takiego zastosowania.pozdrawiam [2013-03-26 10:19]

lukaszgru

A co sądzicie o takiej wędce na początek:Wędka KONGER Carbomaxx Match 390 cm c.w.30ghttp://www.e-sox.pl/wedka-konger-carbomaxx-match-390-30g.htmlPlanuję łowić na jeziorach i innych wodach stojących.Będę wdzięczny za Wasze opinie.pozdrawiam
[2013-03-29 09:28]