Zaloguj się do konta

Pierwszy wypad na ryby w tym roku.

utworzono: 2013/04/10 20:22
cross120

Witam.

Za dwa tygodnie w niedzielę mam zawody spławikowo gruntowe na stawie/zalwie, gdzie jest sporo karpi, trochę leszcza, płoci, linów, wzdręg. Będzie to mój pierwszy wypad na ryby w tym sezonie i też rewalizacją.  Będę łowił metodą gruntową/federem z koszyczkiem. Na spławik łowić nie lubię, szybko bolą mnie oczy więc wybiorę gruntówkę lecz wezmę też na spławik wrazie czego.  Chciałbym was prosić o jakieś porady, sugestie na jaką rybkę mam się nastawić, na co łowić i co najważniejsze jaką zanentę mam wybrać. Z góry dziękuję, i życzę połamania kija na rybię a nie na kolanie;)

 

 


[2013-04-10 20:22]

Na pewno musisz być przygotowany na płocie i wzdręgi bo to nie ulega wątpliwości. Przynęta najlepiej chyba się biały robak spiszę, chociaż można też i na kukurydzę raz spróbować. Zanęty takie jak na zdjęciu polecałbym. Jeżeli nastawiasz się na coś większego to coś z większymi frakcjami :) Powodzenia :) [2013-04-10 19:59]

damiangrzeskowiak

powodzenia [2013-04-10 20:45]

kucus22

Kolego nie chcę byc złym prorokiem, ale pierwszy wypad w roku planujesz w dzień zawodów, do tego liczysz na jakieś mega wyniki?? Oczekujesz, że wirtualni koledzy po kiju będą w stanie polecic Tobie jakąś wybitną mieszankę na wspomniany akwen a sam nie robisz w tym kierunku nic? Postaraj się sam wygospodarowac chwilkę na jakiś treningowy wyskok nad wodę przetestuj ulubioną zanętę albo dwie;) i wyciągnij wnioski. Następny krok to ewentualne pomoce drogą np. internetową ale również czasopisma , książki czy porady starszych wędkarzy;) pozdrawiam mimo wszystko.
[2013-04-10 20:45]

marcinas

na hak polecam bialego lub czerwonego robala w polaczeniu z kuku
co do zanety - mniej sypiej wiecej tresciwej - o tej porze roku rybsko zeruje ciagle ospale i preferuje tresciwy bogaty w bialko pokarm wiec ja bym dorzucil do trapera ziarna kukurydzy bialego robala i np ochotke no i ewentualnie atraktor zapachowy lub bardzo drobny pellet
ale to oczywiscie tylko moje zdanie i pewnie ktos sie z tym nie zgodzi - jak to na forum
[2013-04-10 20:48]

cross120

Na jakiś mały wypad na rybki czekam już od dłuższego czasu. Nawet kupiłem sobię nowe wędzisko i kołowrotek, ale jak tu łowić jak jeszcze lód stoi :( 

W zeszłym roku na zanęntę traper nie miałem dobrych efektów. Jak  rozmawiałem z różnymi wędkarzami nad wodą to mówili "Panie Traper, kiedyś była dobra na tym zbiorniku, ale teraz jak nie podsypiesz czegoś lepszego to nic nie złowisz" Zamierzam kupić jakąś lepszą zanęntę może sensasa? Jest tam bardzo dużo karpia, więc nastawię się chyba na niego.

[2013-04-11 16:16]

matiuss

Zanętę  Traper odradzam i nie polecam, jeśli mam być szczery, chociaz znam wedkarza, ktory umie je ulepszyc, aby byly dobre. Dodaje do nich biskoptow i platkow owsianych na karpie. Kiedys tylko tych zanet uzywalem, ale wole kupic mniej, a dobrej jakosciowo. Zanęta najlepsza według Mnie to Lorpio. Nic nie trzeba ulepszac, tylko dodatki przynet. Kup sobie Lorpio Carp Halibut + puszkę kuku do zanety (troche- garsc), z pelletem to nie jest zly pomysl, ale to tanie nie jest i na pewno dodaj 1 paczke bialych robakow lub pinki. Raczej low na splawik delikatnie i rzucaj ok. 5 m od brzegu albo jak chcesz grunt to rzucaj na wyplycenia lub dalej w okolice zatopionych konarow. Polamania [2013-04-13 21:10]

cross120

Tak jak proponowaliście byłem na łowisku troszkę popróbować nie długo ale zawsze coś.

Zakupiłem zanęte Lorpio P.Lorenc feder. Czy jest dobra?

Ja zawsze ulepszam zanęty więc dodam do niej pinki, płatki owsiane, atraktor waniliowy i kukurydzę.

Co powiecie na temat tej mieszaniki? Proszę o jakieś sugestie porady.

Pzdr.

[2013-04-19 14:51]