Pierwszy raz na spinning

/ 3 odpowiedzi

 Niedawno dostałem od taty spinning. Na następnym wypadzie na rybki ,miałem uczyć się na niego łowić.Niemogłem już się doczekać.Myślałem ,że idzie na tym ryba za rybą (Pierwszy raz widziałem spinning na oczy).

 No więc gdy dojechaliśmy na miejsce odrazu zacząłem prosić tatę ,żeby poswolił mi złożyć spinning.Tata oczywiście najpier chciał ,abym pomógł mu porozkładać sprzęt :). Następnie wziąłem się za spinning. Kołowrotek-jest ,żyłka ,nie za dobra ,ale jest :D,przynęta ,no właśnie, przynęta ,tylko jaka?Tu musiał mi pomuc tata.Po założeniu lekkiej wachadłówki ,odrazu zacząłem prubować pierwsza próba-broda, druga-broda, trzecia-broda, czwarta-żyłka się poplątała. To wszystko przez wiatr. Odczekałem trochę i gdy przestało wiać, natychmiast zacząłem próbować dalej. Na początku zrobiło się jeszcze kilka bród ,ale po chwili ,udało mi się przerwać ich powstawnie.

 W pewnym momencie , 1,5m-2m od brzegu ,szczytówka lekko drgęła. Zaciąłem i wtedy się zaczęło. Ciągnąłem na hama ,aż myślałem ,że plecione urwę (zwykła żyłka). Nie nastawiałem się na nic większego. Nagle nad wodę wychyliła się piękna (straszna) buźka (paszcza) szczupaka.Aż się cofnąłem.Po chwili był już na powietrzu. Bez wymiaru ,miał 30cm.Po krótkiej sesji zdjęciowej ,wypuściliśmy go.

 Nigdy tego nie zapomne. Od tej pory na spinning nic nie złowiłem ,bo minął może miesiąc.

 Przepraszam za moją ortografię ,ale w tej dziedzinie nie jestem za dobry ;D.

Ernest755


szczupak nie dóży ale jest łów na gumki (2012/10/07 10:51)

ponczu2


Trzeba próbować na wszystko, początki spinningu są najgorsze... Jak minie pierwszy rok i spędzisz go aktywnie nad wodą a nie raz na jakiś czas to w miarę będziesz ogarniał... Ja wczoraj np na 5.5h spinningowania słaby wynik 4 szczupaczki z czego jeden wymiar a trzy to sznurówki :/ i okoń 20 cm:) (2012/10/07 11:01)

u?ytkownik86032


Ja łapię od miesiąca na spinning ale mam takiego pecha że zewsze się coś stanie i albo się zepnie albo mi się przynęta zerwie ostatnio miałem go w dłoni a on chlup ni go nie ma ale czekam n aten pierwszy raz :P  (2012/10/07 18:29)