Pierwszy raz na żywca

/ 32 odpowiedzi
grisza-78

A jak tam u Pana z okoniami?Ja chyba teraz zwiększę kaliber.

Jeśli to pytanie było do mnie,to przede wszystkim nie jestem Pan.Jesteśmy tu jedną wielką rodziną.A okonie łowię tylko na spinning,głównie na gumki,ale też na obrotówki,woblerki,czasami nawet na koguty.Jest tez boczny trok.Metod wiele.Spróbuj,a przekonasz się jaka to frajda.Myślę,że metoda na żywca jest trochę przestarzała,chociaż nie twierdzę,że nieskuteczna.Pozdrawiam. (2012/08/17 10:52)

-embe-

Ja okonie łapałem na 5 cm narybek płoci. Łapałem je podrywką. Żyłka 0,18, bez żadnych przyponów, cały zestaw na głównej żyłce. Spławik nie taki na żywca ale lżejszy, ja miałem robiony, taki domowy. Łapałem okonie po 25cm i wyżej :) (2012/08/17 11:15)

u?ytkownik93695

Wróciłem właśnie z łowienia.3 godziny biczowania Wisły nie dały efektu.Miałem tylko kilka skubnięć za ogonek.Widocznie coś nie pasowało okoniom. Łowiłem na mannsa predatora 5,5 cm z główką 3 g.Okonie dosłownie oszalały! uklejki nie miały żadnych szans. Co kilka sekund kolejny atak na drobnicę, wyskok drapieżnika...Muszę kombinować... A może spróbuję na poppery? W takiej sytuacji chyba by się sprawdziły.
Jutro znowu idę spinningować, ale tym razem na jezioro. (2012/08/17 13:48)

Łobo

Zbyt duży. Popróbuj na paprochy max. 3 cm. Okoń skubał za ogonek bo nie mógł zmieścić do swojego niedużego pyszczka całej przynęty. Wybieraj z malutką główką jigową. Ok 1,5g do 2g. (2012/08/19 09:38)

wozny

Nie łowie na zywca ale przysluchalem sie dyskusji 2 wedkarzy w pracy i zaciekawilo mnie....czy jest w przepisach podane ILE moze byc rybek ktore zamierza sie uzyc na zywca (w sensie ile mozesz miec w wiadrze czy w czym tam sie je trzyma w czasie np kontroli czy cos ?) (2012/08/21 21:04)

PanciOxD

W regulaminie nie ma odniesienia do tego ile rybek masz prawo mieć na łowisku jako żywca . Pisze tylko że żywiec musi być złapany na tym samym łowisku :) nic więcej poza tym 
Połamania i spinning to świetna zabawa POLECAM   (2012/08/23 15:58)