Zaloguj się do konta

Pierwszy potokowiec w nowym sezonie.

utworzono: 2009/01/04 21:04
kobikobi1

Wybrałem się dzisiaj na pierwsze w tym roku pstrągowanie.Łowiłem na Kaczawie koło Świerzawy.Warunki bardzo trudne,duży śnieg i pokryte lodem brzegi rzeki.Po około pół godziny łowienia mam pierwszą wymiarową rybę 35 cm.O dziwo pstrąg wziął w wodzie po kolana o dość szybkim nurcie.Przynętom był 3,5 cm woblerek własnej produkcji .Oprócz tego złapałem jeszcze dwie sztuki,niestety żadna nie przekroczyła trzydziestki.Zdjęcie na mojej galerii. [2009-01-04 21:04]

Gratulacje -chyba są w słabej kondycji . [2009-01-05 11:48]

kobikobi1

Podejrzewam,że na Nysie Sz. pstrągi są w lepszej kondycji.Nysa jest znacznie cieplejsza od Kaczawy więc ryba lepiej żeruje. O ile mrozy się nie nasilą i śnieg nas nie zasypie wyskoczę w tygodniu zobaczyć na Nysę. [2009-01-05 15:47]

stanmar

tylko pogratulować, ale ciekawi mnie jaka mogła być temperatura wody w Kaczawie, to dlatego, że spotkałem się z opinią, iż łososiowate podejmują żerowanie dopiero, gdy temp. wody przekracza +8 st.C. [2009-01-05 22:47]

Od czego zależy temperatura wody w Nysie Sz. jak w Kaczawie? [2009-01-06 17:33]

kobikobi1

To proste.Odcinek Nysy na którym wędkuję o tej porze położony jest około 1- 2 km od zbiornika zaporowego Słup (taki zalewik ponad 500 ha ).I zasilana jest wodą z zalewu,która jest zdecydowanie cieplejsza od wód wypływających ze źródeł,które zasilają Kaczawę. Można to zaobserwować zimą podczas mroźnych dni.Gdy Kaczawa jest skuta lodem,i wędkowanie jest praktycznie niemożliwe na tym odcinku Nysy możemy łowić bez żadnego problemu. [2009-01-06 23:55]