Pierwszy kij okoniowy

/ 28 odpowiedzi
Hej. Tak jak w tytule poszukuję pierwszego kija okoniowego. Z racji tego, że wędkuję od niedawna chciałabym wędkę, która będzie w sam raz na rozpoczęcie mojej przygody z wędkarstwem :). Mam zamiar wędkować z brzegu w wodzie stojącej o głębokości do 2m :)
kwaril

Konger carbomaxx team spin niedrogi i bardzo dobry kij (wklejanka) cena to około 60/70 zł
ja go mam od jakichś 5 sezonów i sprawdza się świetnie bo największa awaria jaką miałem to wypadnięcie szczytowej przelotki którą wystarczyło wkleić na miejsce :D
(2015/08/05 21:30)

Filip1998

Zgadzam się z kolegą powyżej , bo sam też od wiosny posiadam ten kijek i jest świetny . Ciężar wyrzutu do 10g sprawia bardzo dużo radości z połowów nawet 10 - 15 cm okonka :) (2015/08/05 21:55)

Jakub Woś

Ja polecam Kinetik Perch Jig. Dla mnie bomba na okonki i kleniki (2015/08/05 22:48)

Draq

Jaki budżet? (2015/08/06 01:21)

Sith

Jaki budżet?

Właśnie, bo nie określiłeś.
Moje typowania w znośnych cenach:
http://www.wedkarski.com/wedki/10214-wedka-variant-pro-texa-micro-spin-jaxon.html (testowałem, dobre),
http://www.wedkarski.com/wedki/2518-wedka-lexus-sapphire-spin-mikado.html (miałem model WA223-240, nie byłem zachwycony, zbyt delikatne, poszło do ludzi),
http://www.wedkarski.com/wedki/3987-wedka-carbomaxx-master-spin-ul-konger.html (ze znanych mi opinii, dobre, blanki te same co u JAXON-a),
http://www.wedkarski.com/wedki/6994-wedka-extera-jig-spin-jaxon.html (mam model WJ-EXJ24015, używam, nie mam zastrzeżeń, mimo pozornej delikatności solidne). (2015/08/06 06:09)

ola_zrodelna

określiłaś* :) myślę,że do 150 zł (2015/08/06 10:21)

Sith

określiłaś* :) myślę,że do 150 zł

Bardzo przepraszam, jest na Forum tak mało kobiet, że nie rozpoznałem płci z rozpędu... ;-)
W linkach, które zamieściłem są wędziska w określonym przez Ciebie budżecie. (2015/08/06 14:07)

Draq

To w żadne Kongery czy Jaxony nie inwestuj bo szkoda pieniędzy. Nie wiem jakie masz preferencje odnośnie wędek, choć jak piszesz na swoim profilu - dopiero zaczynasz swoją przygodę z wędkarstwem, więc takie rzeczy trudno określić na początku. Według mnie godną propozycją jest Mikado Inazuma Flash Perch, testowałem ten kijek rok temu, ale mi osobiście do gustu nie przypadł bo to wklejanka, a ja za takowymi nie przepadam http://www.wedkuje.pl/wedkarstwo,mikado-inazuma-flash-perch-220cm-3-18g,79352 Głębokość 2m to bardzo płytko, więc raczej będziesz używała lekkich główek. Mogę Ci jeszcze polecić kij od Dragona z serii Millenium XFine 2-12gr - też wklejka, ale nieco delikatniejsza - to od niej zaczynałem swoją przygodę. Cena nowego kija to ok. 200zł, ale używany znajdziesz właśnie w kwocie ok. 150zł lub nawet i taniej. (2015/08/06 14:10)

Sith

Polecasz Dragona a odradzasz Kongera i Jaxona. Ośmielę się zauważyć, że te trzy firmy budują swoje wędziska na tych samych blankach sprowadzanych hurtowo z Chin, więc różni je tylko design, nalepka firmy i cena... Przykra rzeczywistość.

Ps
Nie neguję, że polecane przez Ciebie wędziska prezentują dobry poziom, zwłaszcza http://www.wedkarski.com/wedki/8618-wedka-inazuma-flash-perch-mikado.html jest bardzo ciekawą propozycją. (2015/08/06 14:15)

Haryyy5

jaxon ferox micro spin 2-9g. Mam, używam, polecam (2015/08/06 14:49)

tripod

Sith, na jakiej podstawie twierdzisz, że np. Millenium, Team Dragon, X-Force, NanoCore, Boat Master, Guide Select to są takie same blanki hurtowo sprowadzane, co taniocha u Jaxona i Kongera?

pozdrawiam (2015/08/06 14:53)

manutd99

Przecież Dragonowi daleko do takich kijów jak Tango czy Mikros od Kongera.Lata świetlne....

Także
Konger WC Mikros
Konger WC Tango
mikado lexus sapphire (2015/08/06 20:19)

Draq

Przecież Dragonowi daleko do takich kijów jak Tango czy Mikros od Kongera.Lata świetlne....

Także

Konger WC Mikros

Konger WC Tango

Pokaż mi gdzie znajdę te wędki w cenie 150zł? (2015/08/06 21:02)

Draq

Także

Konger WC Mikros

Konger WC Tango

Pokaż mi gdzie znajdę te wędki w cenie 150zł? (2015/08/06 21:02)

manutd99

Sam proponowałeś Dragona za 200 zł.Sam kupiłem rok temu używane Tango za 160 zł więc się da.Tańsze wersje Kongera jak dla mnie także biją Dragona na głowę.Wspominałem także o kiju Mikado który nowy kosztuje niewiele ponad 100 zł. (2015/08/06 21:18)

Zielan

Ja zaproponuję kij Robinson Tritium Perch Jig 270 3-15 g. 

Mieści się w Twoim budżecie, osobiście go użytkuję i stawiam dobrą czwórkę. Co do pochodzenia tego czy też powyższych kijów nie ma wątpliwości i de facto w tym budżecie ma to nijakie znaczenie :) (2015/08/06 21:34)

Harry0905

A ja kupiłem ostatnio Mikado Sensual 2-12g 270cm za 130zł jako przyzwoity kij do nauki. (2015/08/06 22:28)

Vigen

Mam Fiume black spin 2,7m wyrzut do 20g - bardzo polecam lekka i świetnie czuć nawet najmniejsze brania. Cena około 150zł (2015/08/06 23:23)

Haryyy5

jak widzisz ilu wędkarzy tyle wędek. najlepiej idź do sklepu i wybierz taki, który Tobie będzie odpowiadał. (2015/08/07 09:58)

Sith

Sith, na jakiej podstawie twierdzisz, że np. Millenium, Team Dragon, X-Force, NanoCore, Boat Master, Guide Select to są takie same blanki hurtowo sprowadzane, co taniocha u Jaxona i Kongera?

pozdrawiam

Z wiedzy posiadanej z racji moich kontaktów zawodowych.
"The rest is si­len­ce" ("Hamlet" W. Shakespeare)
(2015/08/07 11:26)

tomek2121

polecam dragon fishmaker 2.75 . 1/7g.[rekord-szscupły 82cm.boczny trok .polecam wspaniale emocje.]pozdrawiam. (2015/08/07 12:09)

Sith

Jakoś nie "kręcą" mnie nowe odmiany spinningu, bocznego troka jeszcze nie próbowałem, a Drop Shot zupełnie mi nie odpowiada. Początkowo zapaliłem się do tej odmiany, nawet nakupiłem trochę przynęt ale jednak wolę tradycyjny spinning. (2015/08/07 12:46)

tripod

pozdrawiam

------------------

Z wiedzy posiadanej z racji moich kontaktów zawodowych.
"The rest is si­len­ce" ("Hamlet" W. Shakespeare)

----------------------

Cóż, zawody i kontakty bywają różne. Kierując się Twoją logiką myślenia, mogę powiedzieć tak: wszystkie wędziska węglowe wszystkich marek na świecie robione są z mat węglowych, pochodzących tylko od 2 producentów. A zatem to jeden czort wędzisko Jaxona i Fenwicka, Kongera i Shimano, Robinsona i Dragona, Cupido i Sensasa, Mikado i Loomisa - tak? Mam rację?
A właśnie, że nie mam racji, bo liczą się szczegóły i szczególiki podczas budowy wędziska.
Kwestią otwartą pozostaje, że dla jednych te szczegóły się liczą, dla innych - nie. I całe szczęście, że oferta na rynku jest zróżnicowana, bo każdy klient znajdzie coś dla siebie. Jednak nie można twierdzić, że każde wędzisko to to samo tylko inaczej malowane. Za przeproszeniem, to bzdura i bujda na resorach.

Sith, bez urazy. (2015/08/07 15:08)

Sith

Prawie zgadzam się z Tobą, ale w obecnym świecie mamy niestety z tym do czynienia. Przykład - mam Volvo V40, kolega ma Renault Laguna (dwa roczniki młodszego od mojego VOLVO), w obydwu są identyczne silniki 1,9TDI/75kW, wolę jeździć moim VOLVO z uwagi na bezpieczeństwo, walory jezdne, eksploatacyjne i wygodę... ;-)
Tak samo jest z wędziskami, tyle, że w tym przypadku wybieram tańszą opcję, bo nie ma znaczenia bezpieczeństwo użytkowania, a wygodę wędkowania zapewniam sobie dobierając wędzisko poprzez "pomacanie", dobranie pasującej mi akcji i wyważenie z kołowrotkiem. Zapewniam Cię, że ryba nie rozróżnia marki wędziska i nie powie "ooo, JAXON, to ja nie biorę, podpłynę do tego obok, bo On ma DRAGON-a"... ;-)
(2015/08/08 06:20)

Sith

jaxon ferox micro spin 2-9g. Mam, używam, polecam

Haryyy, napisz coś więcej. Jestem zainteresowany właśnie wędziskami z serii Ferox w zamiarze unowocześnienia mojego arsenału, a to tegoroczna nowość i nie ma jeszcze opinii na ich temat. (2015/08/08 07:34)