Zaloguj się do konta

Pierwszy kij spinningowy

utworzono: 2010/02/04 17:47

Tej wiosny mam zamiar rozpoczac przygode ze spinningiem. Nie ma rady, musze nabyc droga kupna pierwszy kij. Nie mysle o niczym drogim, zeby nie plakac w wypadku uszkodzenia (brak wprawy). Upatrzylem sobie wedke teleskopowa dlugosci 2.40, 5 przelotek i segmentow. Ciezar wyrzutowy 10-50 g. Wedke wyprodukowala wloska firma Alcedo.Czy wybierajac kij o takich parametrach popelnie ciezkie glupstwo? [2010-02-04 17:47]

mackowiak

na wietrze reka bedzie sie meczyc, bo teleskopy sa grube. poszukaj np tu:
http://www.sklepmikado.pl/?module=Katalog&func=produktview&katid=1058&prodid=7052

albo tu:
http://www.robinson.pl/id/carbomix.html
[2010-02-04 18:10]

mackowiak

na litosc boska czemu tu nie ma opcji edycji postow ?
mozesz jeszcze ewentualnie sprawdzic tu:
http://www.robinson.pl/id/santana.html
kije tanie i nie beda meczyc eki tak jak teleskopy.
[2010-02-04 18:15]

Dzieki za sugestie, ale chwilowo jestem ograniczony miejscem pobytu, przesylka z Polski bedzie rujnujaca... [2010-02-04 18:16]

Szczerze mówiąc chyba bym odradził. Po pierwsze radziłbym zdecydować się na kij składowy który moim zdaniem lepiej przenosi drgania, nie ma problemu z piaskiem, który w teleskopach potrafi zarysować blank lub sprawić że jeden segment na trwałe się zaklinuje.
Ciężar wyrzutu jest dość spory- 50 g to parametry kija którego używamy do troci i łososi. Co prawda nie podałeś jakie ryby chciałbyś tym łowić, ale myślę że najbardziej uniwersalny byłby kij do 25-28g. Poradzisz sobie i z okonkiem, i ze szczupakiem. Dobre kije produkuje konger, tą firmę mogę śmiało polecić. Mam kije z serii black tiger oraz carbomaxx i nie mogę o nich powiedzieć nic złego.
Jeśli kolega szuka jakiegoś konkretnego kija to dobrze byłoby zamieścić informacje o tym jakie ryby, na jaką przynętę i gdzie będą łowione ;)

Pozdrawiam!
[2010-02-04 18:19]

Prawde mowiac, chcialbym na poczatek zlowic cokolwiek ;) Tu, we Francji, mieszkam nad dwiema rzekami, ktore obfituja w szczupaki i sumy, a nawet w blackbassy, ale okonek ucieszylby mnie niezmiernie, bo od czegos trzeba zaczac. Myslalem o teleskopie, bo bez trudu miesci sie w plecaku i walizce (0,39 po zlozeniu), ale po Waszych opiniach popadne chyba w gleboki namysl... Cos za cos!
Dziekuje i pozdrawiam! [2010-02-04 18:28]

mackowiak

sporo naszych importerow ma przedstawicielstwa we francji, czasami masz to samo pod innymi nazwami :)
poszukaj na ebay.
poza tym moze polonia we francji handluje? na wyspach bylo sporo mozliwosci zamowic z Polski cokolwiek.
[2010-02-04 18:48]

loli_83

na litosc boska czemu tu nie ma opcji edycji postow ?

He he ! Rozbawiłeś mnie kolego ;). Pozdrawiam


[2010-02-04 19:21]

mackowiak

powiedzmy sobie szczerze: dosyc irytujaco wygladaja 3 lu cztery moje posty pod rzad. a moglbym tylko wyedytowac pierwszego i wszystko cacy :P
[2010-02-04 19:39]

loli_83

" Tej wiosny mam zamiar rozpoczac przygode ze spinningiem. Nie ma rady, musze nabyc droga kupna pierwszy kij. Nie mysle o niczym drogim, zeby nie plakac w wypadku uszkodzenia (brak wprawy). Upatrzylem sobie wedke teleskopowa dlugosci 2.40, 5 przelotek i segmentow. Ciezar wyrzutowy 10-50 g. Wedke wyprodukowala wloska firma Alcedo. Czy wybierajac kij o takich parametrach popelnie ciezkie glupstwo? "


Jak dla mnie zdecydowanie za krótko (2,40 m) i zdecydowanie za ciężko (10-50 g). Proponuję kupić kij o długości 2,70 m i c. w. 10-30 g. Masa wyrzutowa takiego kija pozwoli koledze na łowienie większością przynęt spinningowych a długość 2,70 m sprawdzi się w każdych warunkach zarówno przy połowie z brzegu jak i z łodzi. Pozdrawiam
[2010-02-04 19:57]

loli_83

powiedzmy sobie szczerze: dosyc irytujaco wygladaja 3 lu cztery moje posty pod rzad. a moglbym tylko wyedytowac pierwszego i wszystko cacy :P


Luzik kolego mackowiak ;). Proponuję przed wysłaniem posta przeczytać 2 razy i edycja nie będzie potrzebna... Inna sprawa to pisanie po % :D... wtedy edycja by się przydała.

[2010-02-04 20:11]

Witam.
Zgodzę się z kolegą Loli_83, 2,7 m będzie ok lecz ja bym zaproponował c.w max do 20 gram.
Pozdrawiam 
[2010-02-04 22:01]

stanley159

ja mam wędkę spinningową firmy jaxon 3.0m i 10g-40g jestem z niej zadowolony. Sprawdza się na łódce a także, na lądzie. Dałem za nią 80zł
[2010-02-06 08:10]

pluszowy

 Myslalem o teleskopie, bo bez trudu miesci sie w plecaku i walizce (0,39 po zlozeniu), ale po Waszych opiniach popadne chyba w gleboki namysl... Cos za cos!



Można pogodzić łatwość transportu z konstrukcją nasadową, kupując któryś z kijów typu travel.
Co do parametrów, proponowałbym uniwersalną długość 270 i c.w. 5-25.
Co do Francji - mój kumpel siedzi tam od wielu lat i często przysyła mi sprzęt na zamówienie, bo większość nieosiągalnych, bądź porażająco drogich w Polsce akcesoriów wędkarskich, tam są ogólniedostępne i do tego w konkurencyjnej cenie. Nie będziesz też miał problemów ze znalezieniem tam sprzętu popularnego w Polsce. Pomijam tu oczywiście Jaxona i podobne wynalazki.
Wrzucam fotkę przykładowego kija nasadowego w wersji travel.
[2010-02-06 09:32]

karpiarz1997

ja polecam cos z dragona lub robinsona i konger. Robinson Xenon Spinner 2,40 lub 2,70 10-30 mam ten kijeki i jestem z  niego zadowolony .:)
[2010-02-06 10:43]

Spin-men

Ładny ten travel tylko rękojeść jak dla mnie jest za mała i niewygodnie by się nim łowiło
Radził bym poszukać coś z Kongera za małą kase też dobry kijek można kupić np. Cross Tiger na sam początek bedzie idealnie sie sprawował c.w 10-30 (uniwersalny)
[2010-02-06 11:42]

pluszowy

Ładny ten travel tylko rękojeść jak dla mnie jest za mała i niewygodnie by się nim łowiło



:D Niewygodnie?
To rękojeść rezonansowa. Dzięki takiemu rozwiązaniu masz bezpośredni kontakt z blankiem kija, a to sprawia, że czujesz każde najmniejsze nawet muśnięcie przynęty.
Rozwiązanie stosowane na razie w kijach z wyższej półki i zapewniam, że szybko nauczyłbyś się doceniać taką budowę rękojeści


[2010-02-06 14:25]

Dodajmy, że kija z reguły nie trzymamy na całej powierzchni rękojeści tylko u nasady kołowrotka. Marze o czymś takim, ale kto wie, może po studiach ;)
W najnowszym numerze WŚ jest dostępny mini spis kijów spinningowych w wersji travel.
[2010-02-06 16:12]

Fajnie. Sięgnę głębiej do kieszeni i z pewnością coś wybiorę :)
[2010-02-06 16:32]