Zaloguj się do konta

Pierwszy feeder na co zwrócić uwagę przy pierwszym

utworzono: 2012/07/25 10:36
lin2630

Niedługo zamierzam kupić swój pierwszy feder, więc chciał bym dowiedzieć się na co zwracać uwagę.Łowiłem kiedyś federem, więc metoda ta nie jest mi obca.Dowiedzieć się jaki c.w. długość,żyłka,kołowrotek itp.Wędka będzie używana raczej do połowu w stawach i jeziorach rzadko w rzekach(głownie Wisła).Na kupno sprzętu mogę wydać około 200zł. [2012-07-25 10:36]

proton77

polecam mikado ultrafiolet cw 120gr

sam łowie takim i jestem bardzo zadowolony

[2012-07-25 03:42]

teo

Witam .Miałem podobny problem .Feeder głównie na staw ,czasem na rzeczkę.Jeżeli tylko staw to cw nie musi być durze lecz na rzeczkę zależy od uciągu od 100 w górę.Ja poszedłem na kompromis 120 g lecz jak największa ilość szczytówek.Mi udało się kupić z 3 ,lecz przy większym nakładzie pieniężnym {choć nie zawsze } można kupić z 5 szczytówkami {jak patrzyłem to mikado w swoim modelu ma 5 tylko już nie pamiętam jakie cw.chyba było to 100g i nie kupiłem}Szczytówki dodatkowa możliwość wyboru czułości wędziska.Ja łowię tylko rzutowo z brzegu wybrałem dł.3,9{dalsze przy tym celniejsze rzuty}Jeżeli to ma być jeden feeder to 200 zł ok,jeśli dwa to trzeba trochę dobić.Kołowrotki kupiłem z wolnym biegiem ,zawsze lepiej go mieć i nie używać niż nie mieć ,a kiedyś był by potrzebny.Wolny bieg w niczym nie przeszkadza przy normalnym łowieniu.Na kołowrotkach żyłka do feedera 0,28 to też taki kompromis w różnorodności poławianego rybostanu.Pozdrawiam. [2012-07-25 11:02]

Maly123

No więc tak cw minimum 120g długość najlepiej 3,90m.
żyłka ja stosuję 0,22 cieńsze pękały przy dużych obciążeniach i dalszych rzutach...
a co do kołowrotku to już ci ni powiem.

[2012-07-25 12:43]

Deux7

Witam! Rozpoczynam swoją przygodę z łowieniem na grunt. Wcześniej tylko spławik. Chciałbym kupić jakiś zestaw feeder (kij + kołowrotek) - suma 200zł. Wiem, że to jest niska kwota, ale myślę ze coś uda się kupić :) Przeglądałem wiele tematów i dużo osób poleca kije Mikado oraz kołowrotki Okuma. O ile kij za te pieniądze uda mi się kupić bez problemu, to kołowrotki Okuma chodzą już powyżej 100zł. Chciałbym też, żebyście napisali mi dokładnie jaki kołowrotek (ile łożysk itp.) oraz jaki kij. Bardzo prosiłbym o przykładowe linki np. z allegro :) Dodatkowo proszę o poinformowanie mnie co jeszcze dokupić...rurke, jaki przypon, jaka żyłka, czy lepiej koszyk czy sprężyna. Dodam że będę łowił na stosunkowo duży, spokojnym jeziorze. Pozdrawiam ! [2013-07-09 09:33]

baksu

Witam! Rozpoczynam swoją przygodę z łowieniem na grunt. Wcześniej tylko spławik. Chciałbym kupić jakiś zestaw feeder (kij + kołowrotek) - suma 200zł. Wiem, że to jest niska kwota, ale myślę ze coś uda się kupić :) Przeglądałem wiele tematów i dużo osób poleca kije Mikado oraz kołowrotki Okuma. O ile kij za te pieniądze uda mi się kupić bez problemu, to kołowrotki Okuma chodzą już powyżej 100zł. Chciałbym też, żebyście napisali mi dokładnie jaki kołowrotek (ile łożysk itp.) oraz jaki kij. Bardzo prosiłbym o przykładowe linki np. z allegro :) Dodatkowo proszę o poinformowanie mnie co jeszcze dokupić...rurke, jaki przypon, jaka żyłka, czy lepiej koszyk czy sprężyna. Dodam że będę łowił na stosunkowo duży, spokojnym jeziorze. Pozdrawiam !

Witaj! Jeśli chodzi o wędke  ja mam kangera cabomaxxa cw 120gr i sprawuje sie świetnie i na wodzie stojącej i na odrze.Krecioła jaxona nie duża karpiówahttp://allegro.pl/mocny-konger-carbomaxx-feeder-360-120g-zylka-i3358679747.htmlhttp://allegro.pl/konger-carbomaxx-feeder-330-do-120g-od-smok24-i3323476677.html
http://allegro.pl/kolowrotek-jaxon-top-carp-frxl600-wolny-bieg-haki-i3361357978.htmlhttp://allegro.pl/kolowrotek-jaxon-amado-axl-600-haki-gratis-i3361436187.html

Na jaxona narzekają jednak mi sie sprawdza lepiej sie sprawuje od mistrala ale to już od Ciebie zleży.....Ja mam na jeziora żyłke 0.22  koszyki od 10 gr do 60 jak potrzeba dalej żucić. Rurki, stopery,przypony sam wiąże od 0.12 do 0.18 długości od 15 cm nawet do 60 cmGotowce odradzam rozplątują sie węzły przy hakach. Jak nie chcesz się cały czas wpatrywać w szczytówke to jakis dzwoneczek na szczytówke i możesz łowić... (chyba o podpórkach nie musze wspominać)Pozdrawiam!!! Mam nadzieje że coś pomogłem!!!
[2013-07-09 10:11]

Deux7

A lepiej kupić kołowrotek normalny czy karpiowy? Jeżeli chodzi o kij to na 100% chciałbym zakupić coś z Mikado, gdyż naczytałem się wiele pozytywnych opinii na temat tej firmy. Jednak na tą chwilę mam problem z kołowrotkiem. I tak się zastanawiam....
[2013-07-09 12:30]