Pierwsze zabawy z wędką

/ 15 odpowiedzi

Witam.

Jestem świeżym wędkarzem i prosiłbym o małe porady ;)

Łowię od niedawna . Zabawę z wędką rozpocząłem dzięki dziadkowi i bardzo mi się to spodobało .

Więc wskoczyłęm na allegro i kupiłem sobie wędki. Nie jest to żadne wędki z kupe pieniędzy ale jest i to się liczy .

Wędki : Zebco Hi-Power WG: 80-120g CARBON MIXTURE 95% MADE IN JAPAN 3007 i Zebco Hi-Power WG: 30-60g CARBON MIXTURE: 95% MADE IN JAPAN 3608

Kołowrotki: Rumpol RB 304 i Rumpol M 200

Nie wiem czy te wędki są wystarcająco dobrę wieć chciałbym poprosić o propozycję kupna nowych, leprzych wędek.

Ostatnio łowiłem tylko na grunt, choć jutro jadę połowić na spławik.

Chciałbym o dobrą, przede wszystkim lekką wędke za rozsądną cene, choć wszystkie propozycje mile widziane. W większości jak już mówiłem łowie na grunt i czasem na spławik.

Z góry dziękuję za pomoc.

AmAtorRyB


Bardzo przepraszam za błedy, ale musiałem napisa to "na kolanie" , gdyż laptop maił rozładowaną baterie. (2011/04/12 21:22)

czarnypum


Jak na początek masz niezły sprzęt, nie musisz wywalać kasy w błoto, żeby błysnąc.
Powodzenia (2011/04/12 21:42)

czarnypum


A po jakimś czasie kupisz lepszy sprzęt i oby wędkarstwo stało się twoją życiową pasją!
Połamania kija... (2011/04/12 21:47)

Koper94


Słuchaj a może zamiast bawić się tymi wędkami to byś na nie połowił czasem? (2011/04/12 22:22)

AmAtorRyB


Wielkie dzięki za pomoc ... i dobry chumor ;D Jeszcze tylko nauczę się porządnie zarzucać i będzie dobrze . (2011/04/13 13:21)

u?ytkownik47420


no to powodzenia !!! i taaaaakiej ryby życzę  poczytaj jeszcze troche o technikach wędkowania a napewno będziesz miał jeszcze lepsze efekty i wękuj wędkuj i jeszcze raz wędkuj a wtedy nabierzesz najlepszej wiedzy jaką jest doświadczenie (2011/04/13 15:16)

AmAtorRyB


Staram się jeździć co 2 dzień, lecz nie zawsze można. I jeszcze raz wielkie dzięki ;) (2011/04/13 18:18)

dawid525


moj poczatek  łapania rybek opieral  sie na bardzo ubogim sprzecie  ale dalem rady powoli powoli kompletuje dobry sprzet ale nie sprzet czyni dobrym tylko umiejetnosc (2011/04/13 18:39)

AmAtorRyB


Mądre słowa Dawid, ale z dobrym sprzędtem przez życie idze się lepiej ;D Lecz ja uczę się na tanim sprzęcie który myśle że wytrzyma swoje lata/miesiące . Pomogli byście nauczyć się zarzucać wędke ? To dla mnie czarna magia ;D Kiedyś łowiłem na kolegi kiju i no nawet daleko zarzucałem, a teraz gdy kupiłem już swój sprzęt, co żut mam zerwany koszyczek ... Niedługo więcej pieniędzy wydam na koszyczki niż wydałem na wędzisko ... Proszę o dokładny opis ;) POZDROWIENIA ! (2011/04/13 19:59)

AmAtorRyB


A i mam jeszcze jedno pytanko dotyczące forum. Jak poprawić błędy w swoim poście ? I z góry przepraszam za moje błędy gdyż nie mam zielonego pojęcia jak się je poprawia . (2011/04/13 20:03)

u?ytkownik47420


A i mam jeszcze jedno pytanko dotyczące forum. Jak poprawić błędy w swoim poście ? I z góry przepraszam za moje błędy gdyż nie mam zielonego pojęcia jak się je poprawia .



wejdż w profil i na samym dole masz "posty"dodaj edytuj wybierz edytuj i konkretny post do poprawy

(2011/04/13 20:29)

pokemon0225


Mądre słowa Dawid, ale z dobrym sprzędtem przez życie idze się lepiej ;D Lecz ja uczę się na tanim sprzęcie który myśle że wytrzyma swoje lata/miesiące . Pomogli byście nauczyć się zarzucać wędke ? To dla mnie czarna magia ;D Kiedyś łowiłem na kolegi kiju i no nawet daleko zarzucałem, a teraz gdy kupiłem już swój sprzęt, co żut mam zerwany koszyczek ... Niedługo więcej pieniędzy wydam na koszyczki niż wydałem na wędzisko ... Proszę o dokładny opis ;) POZDROWIENIA !



nie lepiej zainwestować w plecionkę ? :) (2011/04/13 22:25)

adamoski


Miałem ten sam problem :) Sprawdź kilka rzeczy: 

1) Czy wędka jest przystosowana do ciężaru koszyka z zanętą ( nie zawsze cięższy koszyk = dalszy rzut) 

2) Czy żyłka nie jest słabej jakości lub jest za cienka

3) Jeśli zarzucasz oburącz to przelotki kieruj w stronę wody, nie wiem czemu ale ja długi czas zarzucając oburącz kierowałem je do brzegu:) 

4) Zwróć uwagę czy nie zahaczasz żyłka o coś w czasie rzutu, ja zahaczałem o palec, oprócz rany zrywałem zestawy:) 

5) Spróbuj zarzucać jedną ręką , a drugą ewentualnie staraj się kontrolować wędkę (przy dużym ciężarze koszyka), w ten sposób moje rzuty stały się celne:) 

6) I zobacz czy żyłka gładko wychodzi z kołowrotka, może być źle nawinięta


Pozdrawiam 

mam nadzieję , że pomogłem:) 

(2011/04/13 23:09)

AmAtorRyB


hmm. wędka jest na obciążenie 30-60 g , a rzucam koszyczkiem 15g . Z żyłką to nie wiem, jedną tylko kupiłem nową 0,20 a druga to 0,25 ale jesty jakaś stara (bo była w zestawie ;D)

W trakcie rzutu raczej też hacze o palec .. A jak mam rzucać jedną ręką a drugą ją kontrolować ? Chodzi o to żebym jedną ręką brał zamach a drugą tylko trzymał wędke żeby prosto leciała ? Wilekie dzięki za pomoc, dziś jade jeszcze z dziadkiem na Szałe, może dziadek pomoże mi opanować sztukę zarzucania. Pozdrawiam Mikołaj.

(2011/04/14 13:16)

AmAtorRyB


Dziadek bardzo mi pomógł. Dziękuję wszystkim za pomoc. (2011/04/15 10:19)