Zaloguj się do konta

Pierwsze kwietniowe leszcze

utworzono: 2011/03/13 20:59
ponczu2

Witam, jestem wędkarzem od tamtego sezonu, chciał bym się poradzić.
Moja pierwsza wyprawa będzie 2 kwietnia, moje pytanie brzmi jakiej zanęty użyć, co na haczyk jaki spławik i czy w ogóle ma jakiś sens leszcz o tak wczesnej porze.
Z Góry dziękuję za pomoc i połamania!!! :)
[2011-03-13 20:59]

klaudiusz

Nie napisałeś gdzie zamierzasz wędkować, na jeziorze czy w rzece. Jeśli chodzi o jezioro na efektowne spotkanie z leszczem można liczyć gdy temperatura wody osiągnie minimum 11 st. C.  Miejsce należy wybierać na płytszych spadach ( 3 - 4 m) północnych brzegów jeziora które są najdłużej nasłonecznione.
[2011-03-13 21:43]

kamilo5196

tak ma.

Musisz tylko pamiętać łapać na głębokości nie głębiej jak 3m a płycej 1,30m w tych rejonach ryba pływa zanęta jakaś expres+pęczak lub kukurydzom ale bym uważał ponieważ ryby szybciej się sycą.

oczywiście pamiętaj ze możesz nic nie złowić i ryba jest odważniejsza jak jest falka.
cudów bym się raczej nie spodziewał.

Z rybami po 0,5 kg mogą brać nawet kolosy 3 kilowe ryba bardziej jest stadna w tym czasie.

proponuje zanęcać małą dawkom około 0.5 kg zanęty na pole 3x3 m2 z wyprzedzeniem wędkowania o 2/3h.

przynęty to co zwykle:
kukurydza
białe robaczki
rosówki lub gnojaczki
makaron
do tego polecam jakiś atraktor ochotkowy

ile czasu będziesz łowił wtedy może zastosujemy jakąś taktykę na grube rybcie.
                                              
                                                         Pozdro.
[2011-03-13 21:47]

ponczu2

Będę łowił na Zalewie, dokładnie Zalew Piechota Pow.Gostyniński
Jeśli chodzi o długość łowienia, jeśli dobrze zrozumiałem to do wakacji tylko w soboty i niedziele po 6-7-8h dziennie.
[2011-03-13 22:56]

kamilo5196

tylko nęćic zanętom expres +ochotka i pinki i jak wyżej.
[2011-03-14 15:57]

rolo81

na rzece leszczyk się ruszył łowiłem feederem a zanęta trapera leszczowa do zanęty dodałem jokersa 0.5l i na hak pinka
[2011-03-14 20:46]