Zaloguj się do konta

Kulki proteinowe jak najtańszym kosztem

utworzono: 2018/08/23 09:31
DziubsoN

Witam!
Zwracam się z prośbą do osób które już mają za sobą "ten pierwszy raz" robienia kulek karpiowych.
Chciałbym pierwszy raz w życiu spróbować swoich sił z wyrabianiem kulek proteinowych jak najtanszym kosztem. Móglbym wykorzystać do takiej podukcji stare pellety z poprzednich sezonów, zmielić je i wzbogacić jakąś zanętą z olejem z konserwy rybnej czy coś w tym stylu ? Co jeszcze musiałbym do czegoś takiego dodać aby wyszły prawidłowe? W sensie nie były za twarde i trzymaly się w miarę długo ? Ewentualnie podajcie jakieś swoje przepisy których używacie z powodzeniem. Nie chce wydać dużej kasy na jakieś gotowe miksy jesli mógłbym zrobić pierwsze kulki z domowych produktów typu mąka kukurydziana i dodatki wędkarskie typu zmielone pellety, zanęta jako baza itp
Dziękuję z góry za pomoc :) [2018-08-23 09:31]

DziubsoN

Dodam jeszcze że zastanawiałem się nad wrzuceniem do takiego mixu pożywienia dla rybek akwariowych. To dziwnie śmierdzące proszki https://www.google.pl/search?q=pokarm+dla+rybek+akwariowych&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiUuPDFloPdAhXQaVAKHb_bBFgQ_AUICigB&biw=487&bih=343#imgrc=mKdATl3WZYXhuM: Ostało mi się tego trochę po zlikwidowaniu akwarium. Miał ktoś kiedyś też taki pomysł aby tego dodać do zanąty ? Jakie najdziwniejsze ale skuteczne "zanęty" stosowaliscie ? Typu psia karma itp [2018-08-23 14:31]

JKarp

Naprawdę rozsadnym rozwiązaniem będzie użycie gotowego miksu. Jak myślisz, że wystarczy zmielić stare pellety i coś tam dodać to nie tędy droga ponieważ pozostaje sprawa stabilności kulki po ugotowaniu lub parowaniu.
Kiedyś robiłem kulki z psiej karmy mielonej, mąki kukurydzianej, kaszy kukurydzainej i mąki sojowej i bardziej polceam taki kulki niż używanie do ich wyrobu starych pelletów. Jednak proporcji skłądników nie pamiętam ale w wyszukiwarce portalowej na pewno wyszukasz przepisy na kulki.
JKarp [2018-08-23 14:51]

DziubsoN

Dobrze wiedzieć, ale to kompletnie nie dodawać zmielonego pelletu ? nawet świeżego ? Chyba się źle zrozumieliśmy bo miałem na myśli pellet jako zapach i miks w maczek kukurydzianych i sojowej i do tego mleko w proszku.
Głównie chciałem zacząć robic kulki o zapachu takim samym jak mam pellet ktory szybko sie rozpuszcza niestety w wodzie a najlepsze efekty na niego są. Myślałem żeby zrobic własnie taki miks z mączek i wsypać do niego zmielony pellety o specyficznym zapachu, dodac jajka i rollować. [2018-08-23 15:34]

JERZYM13

Na you tubie masz - Mały Rekin . Cały proces + składniki z tego co widziałem dość tanio . [2018-08-23 22:50]

JKarp

Dobrze wiedzieć, ale to kompletnie nie dodawać zmielonego pelletu ? nawet świeżego ? Chyba się źle zrozumieliśmy bo miałem na myśli pellet jako zapach i miks w maczek kukurydzianych i sojowej i do tego mleko w proszku.
Głównie chciałem zacząć robic kulki o zapachu takim samym jak mam pellet ktory szybko sie rozpuszcza niestety w wodzie a najlepsze efekty na niego są. Myślałem żeby zrobic własnie taki miks z mączek i wsypać do niego zmielony pellety o specyficznym zapachu, dodac jajka i rollować.Â
Nie, no świeży jak najbardziej się nada. Napisałeś "stare" i ja zrozumiałem dosłownie.
JKarp [2018-08-24 10:16]

Stare pellety tzn sprzed ilu sezonów?? jeśli 10 to nie nadają sie.
Jeśli z 1-2-3 to mogą być, pod warunkiem że były dobrze przechowywane ,w worku bez dostępu powietrza,,nie zawilgotniałe itd,

Sposób wykonania:
wbijasz jaja(na kilo mixu 10 szt) Dodajesz olej może być ten z puszki+ jakiś aromaty i konserwant.Jeśli kulki będziesz mroził lub suszył na kamień to możesz nie dawać konserwantu.
Do płynnych składników dodajesz miks i mieszasz .
Dobrze zrobić trochę więcej mixu aby trochę zostało w razie jakby ciasto za rzadkie wyszło.
po wyrobieniu ciasto wkładasz do worka i dajesz do lodówki aby składniki się "przegryzły"
Z ciasta formować kulki o średnicy około 16-18mm
Wrzucamy kulki do wrzątku i czekamy aż wypłyną, po wypłynięciu gotować przez 1 minutę.
Po wyciągnięciu kulek suszyć na ściereczce przez godzinę, potem można przełożyć do siateczki przewiewnej i suszyć dalej w przewiewnym, zaciemnionym miejscu.

tu masz kilka prostych przepisów
Zestaw 1
1. Mąka kukurydziana 30%
2. Mąka pszenna 25%
3. Mąka sojowa odtłuszczona 25%
4. Mleko w proszku 10%
5. Mielone konopie 10%
6. Aromaty:
7. 10-12 Jaj

Zestaw 2
1. Mąka kukurydziana 30%
2. Mąka pszenna 30%
3. Mąka sojowa odtłuszczona 20%
4. Kasza manna 10%
5. Aromaty
6. 10Jaj

Zestaw 3
1. Mąka kukurydziana 30%
2. Mąka sojowa odtłuszczona 25%
3. Mąka pszenna 25%
4. Kasza kukurydziana 10%
5. Mleko w proszku 10%
6..Aromaty
7. 10 Jaj

Zestaw 4
1. 3 cz. mąki sojowej
2. 3 cz. mąki kukurydzianej
3. 1,5 cz. zmielonej karmy dla psów (mączka kostna)
4. 1,5 cz. mielony pellet rybny
5. 1 cz. mąki ziemniaczanej
6. Aromaty owocowe i rybne
7. Ilość jaj od 10 do 14
8. Stymulator apetytu, wzmacniacz smaku, betaina zgodnie z zaleceniami producenta

Zestaw 5
1. Kasza manna- 30%
2. Mąka sojowa-35%
3.Mąka kukurydziana-35%
4. Olej 2-4 łyżki stołowe
5. Jajka
6. Atraktor zapachowy Truskawka, w płynie 5-10 ml.

Zestaw 6
30% mielonego granulatu rybnego
20% maki kukurydzianej
20% maki pszennej
20% maki sojowej odtłuszczonej
10% mielonych prażonych konopi
jajka +aromat+2 łyżki oleju rybnego [2018-08-24 11:53]

w necie znajdziesz milion przepisów [2018-08-24 11:55]

DziubsoN

Ok dziękuję za pomoc :)  Pellet mam z ostatnich dwóch sezonów
Jeszcze ostatnie pytanie. Jeśli kupie gotowy miks w wędkarskim i on jest neutralny czyli bez zapachu to proporcje zmielony pelletów do miksów to 50/50 ? w sensie 50% to pellet zmielony a reszta to gotowy miks ?  [2018-08-24 12:27]

Tak .
To baza którą uatrakcyjniasz mieonymi pelletami i innymi dodatkami smakowo zapachowymi typo suszone dafnie, mącczka rybna ,birfood itb .
dodam że ta baza to najczęściej mąka sojowa i serwatka [2018-08-24 16:17]

DziubsoN

Szukając przepisów w internecie natrafiłem na bardzo przydatny artykuł podsyłam link, może komuś się również przyda :) 
http://www.mojekarpiowanie.pl/co-dodawac-do-kulek-proteinowych-karpiarstwo.html  
Bardzo duża ilość składników, opisane jak są produkowane oraz w jakich ilościach je należy stosować do miksów

[2018-08-25 10:47]

wolnynick

Chyba taniej niż tu się już nie da https://www.youtube.com/watch?v=DFZRs5RF9wA&feature=youtu.be . Kulki pływające, bez gotowania [2019-02-21 17:58]

Chyba taniej niż tu się już nie da https://www.youtube.com/watch?v=DFZRs5RF9wA&feature=youtu.be . Kulki pływające, bez gotowania
Jpier... ludzie mają pomysły!!!
ludzie łowią na różne cuda .
Tylko że to niema nic wspólnego z kulką PROTEINOWĄ
Ale ok nikt nikomu nie broni łowić na takie wynalazki
Jak bylem młody i głupi też łowiłem na kamyczki.oczywiście gówno złowiłem.
To już lepiej kupić najtańszą karmę dla psa i albo łowić na gotowe "chrupki" albo zmielić , dodać jaj, ugotować
Ale da się taniej.
Np kulki chlebowe
[2019-02-22 07:56]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia