Zaloguj się do konta

Pierwsze kroki z muchówką

utworzono: 2014/01/03 13:56
chrisnat

Witam. Bardzo chciałbym zacząć przygodę z lłowieniem na muchę. Proszę o pomoc w doborze sprzętu i ewentualne porady. Jestem zupełnym amatorem jeśli chodzi o tą metodę. Chciałbym kupić sprzęt i zacząć zabawę z góry dziękuje i pozdrawiam.
[2014-01-03 13:56]

brt3

Ja zaczynałem w tym roku. Porzuciłem dla muchy łódkę z Sulejowa po 15-tu latach pływania:)))

Masz info na PW

[2014-01-03 17:26]

Lagaj

Ja też zaczynam zabawę z muchówką w tym roku! :D A zamierzasz sam kręcić muszki? Z tego co zdążyłem się dowiedzieć, na początek najlepszy kij 9' o giętkości 5-6, do tego sznur pływający o rozmiar wyższy (kij 5- sznur 6, kij 6- sznur 7). Jeśli chodzi o sprzęt to narazie się nie wypowiadam, bo nie mam wielkich doświadczeń, ale na pewno coś napiszę jak już będzie sprawdzony w terenie ;) Zresztą będę na bieżąco pisał na swoim blogu o tym co się dzieje ;) Jestem w trakcie przygotowywanie stanowiska do wykonywania sztucznych muszek ;D Myślę, że po weekendzie już coś naskrobię na ten temat i załączę zdjęcia ;) Mam nadzieję, że do zobaczenia na rzeką ;)
[2014-01-03 18:29]

brt3

Zależy co chcesz łowić? Tzn jaką metodą. Do suchej muchy to max #5. Znajomi łowią nawet na #3. Osobiście teraz zanabyłem drugiego kija w #4 bo dotychczas łowiłem na #5.

#5 da rade oblecieć suchą,nimfy i lekkiego streamera.  

Niestety w przypadku sprzętu muchowego wszystko MUSI być dograne na 100%. Nie na każdym kiju taka sama linka będzie działać. Najlepiej gdyby miał Ci ktos pokazać o co kaman. Bo kupowanie w ciemno to najczęściej strata kasy.

[2014-01-03 20:38]

brt3

Kupiłeś TO??????????????????

Początek będziesz miał bardzo szybki i dramatyczny.

230 zł wywalone w błoto.

[2014-01-04 19:13]

RuchPalikota2

odlicz 50 zł to wyjdzie ci dobra sumka :) Po prostu zapędziłem się i dodałem przypon za 55 zł którego nie kupiłem :)A co taki zły ? Czytałem że na początek kupuje się najprostsze zestawy :O [2014-01-04 23:36]

brt3

Kolego, miałeś kiedyś w ręku zestaw muchowy zestrojony do łowienia? [2014-01-05 07:23]

khakiprichi

odlicz 50 zł to wyjdzie ci dobra sumka :) Po prostu zapędziłem się i dodałem przypon za 55 zł którego nie kupiłem :)A co taki zły ? Czytałem że na początek kupuje się najprostsze zestawy :O

Chciał bym zobaczyć jak ci idzie ten początek..... i ile maści zużyjesz na obrzęk ramienia.
Tanio to nie znaczy że totalny złom bo jak można nazwać kij z serii cantara za 50zł który tylko wyglądem przypomina wędkę muchową bo nic więcej wspólnego z nią nie ma....
A co do linki mój pierwszy sznurek kosztował 150zł nie drogi nie tani a renomowanej firmy muchowej i dziś żałuję że do nauki nie kupiłem sznura za 300zł innej renomowanej firmy bo nauka rzutów trwała by o wiele krócej, ramie by mnie tak nie bolało a ile nerwów zaoszczędzone.....

myślę że na sprzęt na początek to tak 600-700zł warto przeznaczyć :
-wędka ok 200zł
-kołowrotek ok 150zł
-sznur 300 zł i na nim właśnie bym nie oszczędzał

muchy? najpierw łąka i nauka rzutów szkoda rwać muchy nad wodą i niszczyć linkę o gałęzie nadbrzeżnych drzew ;)
[2014-01-05 09:21]

Blitz

Ja zacząłem dwa lata temu, kupiłem pierwszy zestaw już zrobiony, z decathlonu http://www.decathlon.pl/zestaw-fly-300-id_768347.html#avantages
Tylko że kupiłem to w zestawie ze sznurem, była wtedy jakaś promocja i zapłaciłem za komplet niecałe 300zł.
Do tego kupiłem kilkanaście muszek suchych. Łowiłem nią w różnych wodach, na śląsku brały mi małe klenie, krasnopiórki, ukleje, fajna zabawa.W mazowieckim złowiłem kilka kleni na małych rzekach. Polecam :) [2014-01-07 07:37]

Pawel19777

Witam serdecznie.
Nie zbyt pomagacie koledze, a każdy z nas się kiedyś uczył
Najważniejsze jest by kolega określił łowisko na którym bedzie łowił oczywiście wszędzie są widełki ale to już są jakieś wytyczne by pomóc koledze.
Jakie to łowisko, jak rzeczka czy szeroka czy wąska czy zalesiona czy pola. 
Daj znać na privie jak pomóc gdybys na forum nie dostał oczekiwanej pomocy.
Powodzenia [2014-01-11 11:52]

piotrek-lamik

zamierzam kupić sobie muchówke np.konger world champion fly 270 cm , 2 częsciowa , 4/5 g jestem początkujący , zawsze łowiłem na spining na małe blachy z mepssa a teraz chciałbym spróbować czegoś nowego bedę łowił na małej rzece szerokość od 4 do 7 m , głebokość do 1 mproszę o odpowieć

[2014-01-20 19:43]

robertxxx62

zamierzam kupić sobie muchówke np.konger world champion fly 270 cm , 2 częsciowa , 4/5 g jestem początkujący , zawsze łowiłem na spining na małe blachy z mepssa a teraz chciałbym spróbować czegoś nowego bedę łowił na małej rzece szerokość od 4 do 7 m , głebokość do 1 mproszę o odpowieć

Jeżeli chodzi o wędkę to na początek będzie ok. Ten kongerek cieszy się nawet dobrą opinią wśród osób którzy próbowali machać tym kijkiem . Oprócz kijka to jeszcze trochę rzeczy trzeba skompletować , czy już coś posiadasz ? I jakie rybki tam dominują na tej rzeczce ?

[2014-01-20 20:15]

piotrek-lamik

narazie jeszcze nic nie posiadam , a na tej rzece dobinuje lipień i pstrąg ,ale więcej jest lipieniachciałbym kupić kołowrotek jaxon trada fly, linke niewiem , muszki sam zaczołem kręcić suche i mokre  [2014-01-21 16:10]

piotrek-lamik

czym łączycie linke muchową a przypon bo niewiem na youtube jest mało ?za odpowiedz dziękuję
[2014-01-21 16:18]

robertxxx62

czym łączycie linke muchową a przypon bo niewiem na youtube jest mało ?za odpowiedz dziękuję

Gotowy łącznik , nakłada się jak pończoszkę :) to jeden z najpopularniejszych sposobów .
[2014-01-21 16:35]

pawelz

1) Oglądałem Twoje muchy. Radzę trochę poczytać o kręceniu i o podstawowych zasadach. Mucha nie musi być ładna, ale powinna być łowna :). No i powinny być zachowane podstawowe zasady. U Ciebie na razie niestety ich brak. Kup kilka podstawowych much i zobacz jak powinny wyglądać a potem kręć bo to i tak każdego wcześniej czy później czeka.
2) Co do łączenia linki i przyponu, to jest kilka sposobów. Możesz kupić linkę zakończoną pętelką, możesz kupić gotowe łączniki które naciąga sie na koniec linki i zabezpiecza rurką termokurczliwą albo przy niektórych rodzajach linki zdejmujesz kawałek otuliny i z rdzenia robisz pętelkę (ale to nie z każdą linką wychodzi). Można też dowiązać węzłem pokazanym na opakowaniu linki (większość to ma) przypon do linki. Ale tu problem bo po każdej zmianie przyponu skracasz linkę.

[2014-01-21 16:36]

piotrek-lamik

ten sposób z rurką jest naprawdę fajny i prosty,dzięki robertxxx62 :)a do muszek , narazie zaczynam pawelz ,ale dzisiaj zrobiłem lepsze dzięki ;) [2014-01-21 17:17]

piotrek-lamik

ej czy dla początkującego tak jak ja wystarczy kołowrotek jaxon trada fly ?? [2014-01-21 17:19]

robertxxx62

ej czy dla początkującego tak jak ja wystarczy kołowrotek jaxon trada fly ??

Na początek wystarczy , przy takich rybkach na tej rzeczce będzie ok , tu kołowrotek będzie bardziej używany jako magazyn sznura :) Co do muszek no to początki są trudne i dobrze jest się skupić na podstawowych wzorach , jeden dwa najpopularniejszych i klepać aż będą wychodzić w miarę :) Prosty jest chruścik , red-tag a i skuteczne jeśli chodzi o suche muszki , red-tag może posłużyć również jako mokra muszka  , można jeszcze jakąś nimfe . Nie za dużo wzorów na początek . Na lipienia również będą potrzebne malutkie muszki , sieczka a to już wyższa szkoła kręcenia :) ale zima jeszcze trochę potrwa więc można trenować , oglądać w necie i do dzieła :) Powodzenia i cierpliwości życzę :) 
[2014-01-21 17:36]

piotrek-lamik

dzięki
[2014-01-21 17:44]

piotrek-lamik

ej jak zawiązać muche na żyłke koniczną

[2014-01-21 19:11]

robertxxx62

ej jak zawiązać muche na żyłke koniczną

[2014-01-21 20:10]

piotrek-lamik

ok
[2014-01-22 20:34]

Snajki

Koledzy i ja chce zacząć łowić na muszkę co prawda nigdy nie trzymałem w ręku wędki muchowej do DZIŚ :) . Dziś kupiłem moją pierwszą wędkę, kołowrotek i sznur wszystko w klasie 5 co prawda mieszkam w centralnej Polsce a tu nie mamy zbytnio wody do nauki może ktoś by mi pomógł w pierwszych krokach itd... sprzęt doradzili mi koledzy z innego forum + sprzedawca  
[2014-02-27 22:16]

Snajki

Jutro planuje łąkę to będzie moja pierwsza lekcja bez nauczyciela 
[2014-03-01 13:30]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia