Zaloguj się do konta

Pierwsza wyprawa.

utworzono: 2010/04/01 17:43
adiros16

Witam.
W sobotę mam zamiar udać się na pierwszą w tym roku wędkarską wycieczkę.
Problem w tym, że nie wiem jak się do tego nastawić. Chcialbym popróbować na splawik.
Szukać ryb blisko czy daleko od brzegu? Co najlepiej nadaje się na przynętę?

Z góry dzieki

[2010-04-01 17:43]

erykom

polecilbym ci uzyc zylki 0,16 przypon 0,12 haczyk nr 16.staraj sie lowic kilka metrow od brzegu a jako przynety uzyj bialych i czerwonych robakow oraz pinki... [2010-04-01 17:56]

moim skromnym zdaniem za przynętę powinieneś użyć pinki albo ochodki... powinieneś łapać na w miare głębokiej wodzie (pojęcie względne) myślę że 1,5 metra wystarczy jak na tę porę roku bo woda jeszcze jest w miarę czysta o tej porze roku i na płytszą mogą się bać podejść... a jeśli chodzi o to czy blisko czy daleko to zależy od wody ale jeśli masz te 1,5 metra wody na 12-13 metrach od brzegu to myślę że to wystarczy.
[2010-04-01 20:11]

linek69

Moim zdaniem jak również i doświadczeniem powinieneś -jeśli jeszcze gdzieś dostaniesz popróbować na ochotkę moim zdaniem to najlepsza wczesnowiosenna przyneta.Dziś wypróbowałem już drugi raz w tym roku ponad 30 sztuk dorodnych płoci mniejszych nie licze.Ale niestety kończy się ochotka w sklepach wędkarskich-po prostu nie schodzi.Czy ktoś mi powie czemu tak mało wędkarzy łowi wiosną na ochotki?
[2010-04-01 21:00]

dan984

Co do ochotki mogę się wypowiedzieć że np. u mnie w okolicy Siemianowic Śląskich naprawdę bardzo trudno dostać tą przynętę. Osobiście wczesną wiosną u mnie sprawdza się tylko biały robak, ostatnio t.j. 30.03 byłem już 3 raz na rybkach... próby na wszystko :ciasto z manny, ciasto z mąki i jajka, kukurydza, kukurydza z czosnkiem, czerwone robaki, makaron gwiazdki, i tylko efekt na białego, kilka karasiów i płotek (25-35cm) i też tylko na grunt(feedera), na spławik zero brań, no ale oczywiście ja zaliczyłem tylko 3 łowiska więc to nie zasada na innych.... każde łowisko ma swoje wymagania :)) 
[2010-04-02 16:10]

dan984

Może jeszcze za wcześnie na spławik...a może poprostu nie miałem farta :)) Pozdrawiam :)
[2010-04-02 16:11]