Zaloguj się do konta

Pierwsza kontrola

utworzono: 2010/09/22 17:54
ryukon1975

Przeżyłem  dziś piękną sprawę -pierwsza kontrola papierków od 20 lat . Podjechało do mnie dwóch kolegów pontonem ,bez zastrzeżeń do nich zachowali się najlepiej jak mogli.Zapytali o opłaty czyli legitymację kartę  sprawdzili i popłynęli dalej, mimo tego że mój pies już ich zjadał bo on lubi tylko sąsiadów .
[2010-09-22 17:54]

Normalnie przedwiośnie prawdziwego wędkarstwa. Masz szczęście chłopie bo to Ty ujrzałeś pierwszy pierwiosnek:). Oby tak dalej a wędkarska wiosna zawita i w Polsce.
[2010-09-22 18:19]

Manolo8

Przeżyłem  dziś piękną sprawę -pierwsza kontrola papierków od 20 lat . Podjechało do mnie dwóch kolegów pontonem ,bez zastrzeżeń do nich zachowali się najlepiej jak mogli.Zapytali o opłaty czyli legitymację kartę  sprawdzili i popłynęli dalej, mimo tego że mój pies już ich zjadał bo on lubi tylko sąsiadów .

Proponuję wstąpić w szeregi strażników SSR, będziesz mógł skrócić czas oczekiwania na kontrole Kolegom wędkarzom, a Twój pies będzie lubił prócz sąsiadów jeszcze strażników.:)

[2010-09-22 19:25]

jorgi

a jak można stać się takim strażnikiem,jakie są wymagania,czy ktoś z was wie ? [2010-09-22 19:31]

Sniper64

Witam..czyli z tą kontrolą było ok...:) nie zjedli Cię :) Pozdrawiam...
[2010-09-22 20:49]

Sniper64

a jak można stać się takim strażnikiem,jakie są wymagania,czy ktoś z was wie ?

Witaj...przyjacielu:) po co ci to! otrzymasz za to więcej obelg jak podziękowań..zastanów się dobrze:) Pozdrawiam... 
[2010-09-22 20:51]

Kolego jorgi czytaj i bierz się za kłusoli. Masz moje błogosławieństwo. Jak zostać społecznym strażnikiem PZW [2010-09-22 20:56]

Lektura kolegi Jurka powinna Ci nieco naświetlić sprawę. W załącznikach masz nawet dokumenty.
[2010-09-22 20:57]

Sniper64

Dzięki Tunder za te błogosławieństwo...:) Jerzy ostatnie zdanie napisał...bardzo życiowo!!!
[2010-09-22 21:05]

jorgi

Witaj...przyjacielu:) po co ci to! otrzymasz za to więcej obelg jak podziękowań..zastanów się dobrze:) Pozdrawiam... 

poprostu mam dość patrzeć na to co wyprawiają często i gęsto nazwijmy ich "wędkarze",przykład choćby z wczoraj,gość cztery wędki obok niego puszki po piwie(napewno jego) a w trawie sandacz wymiar góra 25 cm.to przykład tylko z wczoraj. [2010-09-22 21:06]

arekde

No wiesz "jorgi" jesli masz posturę Pudziana i za dwa duże psy to pewnie ten amator piwa nad wodą i małych ryb Cię posłucha..w innym przypadku aż strach się bać.

Ale cenie takich ludzi.

pozdrawiam

[2010-09-22 21:14]

Sniper64

poprostu mam dość patrzeć na to co wyprawiają często i gęsto nazwijmy ich "wędkarze",przykład choćby z wczoraj,gość cztery wędki obok niego puszki po piwie(napewno jego) a w trawie sandacz wymiar góra 25 cm.to przykład tylko z wczoraj.

To jednak zostań strażnikiem i do dzieła...! tylko rób wszystko z głową,bo z różnymi ludźmi przyjdzie ci się spotkać:)
[2010-09-22 21:17]

jorgi

psa jeszcze nie mam , ale jest nas trzech niemałych gosci,kozaczyć też nie mam zamiaru,ale pomyśle o tej straży,bo mnie to wszystko wku..... [2010-09-22 21:26]

Działaj, działaj kolego.
[2010-09-22 21:31]

Manolo8

A Kolega Thunder nic tylko oklaski. Myślałem że Kolega lubi przyrodę, środowisko naturalne. Zapraszamy im nas więcej tym efekty większe. Pozdrawiam

Działaj, działaj kolego.

[2010-09-22 22:09]

Romuald55

Kolego Sniper...najłatwiej to tak jak Ty,ręce w kieszeni i odwrócić się plecami. Tacy najgłośniej krzyczą że są kłusole i że nic się nie robi. [2010-09-22 22:18]

Ja już działam.
[2010-09-22 23:03]

82marco

Ostatnio wedkowałem na j.Paprocany. Miałem zarzucony zestaw na trupka z gruntu i spławikówke. Po kilku godzinach ciszy ( na Paprocanach ostanio to norma ). Zarzuciłem zestaw na zywca, położyłem kij na podporce i szłem ściągnąć spławikówke. I nagle słysze z oddali "STÓJ!!! ZOSTAW TA WĘDKE!!!!"  a tu trzech Panów z SSR :O . Zaczeli mnie sprawdzać dokument po dokumencie. Mówie im że dosłownie nie całą minute miałem trzeci zestaw w wodzie.

Usłuszałem że albo dobrowolnie poddam się karze albo zgłoszą to GDZIES TAM i mandat czy kolegium bedzie większe. Tłumaczyłem i tłumaczyłem sie bez skutku. W końcu " dobrowolnie poddalem sie karze" . Przyjechała policja NA SYGNALE!!! Dostałem mandat 100zł .

Wiem że RAPR mówi o wedkowaniu max 2-ma wędkami, ale nie wieże ze że SSR przypadkiem przechodzili i zobaczyli ze mam 3 kije w wodzie. Musieli mnie wczesniej obserwować i widzieli że po zarzuceniu 3-go zestawu szłem sciagac zestaw spławikowy.

Powiem tak, opłacam składki co roku. Rozumiem ze jest RAPR i sie do niego stosuje, ale wk...wia mnie to ze potraktowano mnie jak KŁUSOWNIKA. Wczesniejsze kontrole były ok, pogadałao sie ze strarznikami itp. a teraz SZOK!!

Według mnie tylko czekali w krzakch i obserwowali wedkarzy kto popełni błąd!! Przypomina mi to zachowanie naszej drogówki.

[2010-09-22 23:07]

W moim mniemaniu dobrze postąpili kolego. Co ty za bzdury głosisz? "Wczesniejsze kontrole były ok, pogadałao sie ze strarznikami itp. a teraz SZOK!!" To znacz,y że strażnicy powinni być przekupni? Pogadaliśmy i było ok? Kolego łowiłeś na 3 wędki i dostałeś mandat. Pretensje tylko do siebie. Przecież dobrze wiedziałeś, że nie wolno. Nie mozna było najpierw sprzątnąć spławikówkę a potem zarzucić żywcówkę?
[2010-09-22 23:13]

ryukon1975

U mnie też widzieli trzecią wędkę ale leżała na brzegu złożona w otwartym pokrowcu,więc wszystko zgodnie z prawem:).Co do zostania strażnikiem to chyba nie,gdyby SSR miała prawa jak policja może przy obecnym stanie szkoda mojego zdrowia.Poza tym łowię na jednej rzece na kilkukilometrowym odcinku i znam tu każdego i wiem bez kontroli kto ma opłaconą kartę.Dodam że nikt nie łowi innym sprzętem jak wędki nawet ci bez karty.
[2010-09-23 06:00]

ryukon1975

Dodam jeszcze że godzinę wcześniej była kontrola z PSR ale oni jadą zawsze po drugiej stronie rzeki bo tam jest droga i jak zwykle popatrzyli na mnie i pojechali dalej.Żeby mnie skontrolować musieli by wrócić na most i szukać dojazdu ale to dla nich widocznie za duży wysiłek bo jeszcze nigdy tego nie zrobili.
[2010-09-23 07:19]

Dodam jeszcze że godzinę wcześniej była kontrola z PSR ale oni jadą zawsze po drugiej stronie rzeki bo tam jest droga i jak zwykle popatrzyli na mnie i pojechali dalej.Żeby mnie skontrolować musieli by wrócić na most i szukać dojazdu ale to dla nich widocznie za duży wysiłek bo jeszcze nigdy tego nie zrobili.

Nie kolego, wcale tak nie musiało być. PSR mogła poprostu jechać w miejsca gdzie akurat notorycznie stawiane są narzedzia kłusownicze. PSR jest bardziej nastawiona na kłusowników w pełnym tego słowa znaczeniu. Owszem, kontrolują w dużej mierze również wędkarzy, ale kładą nacisk przede wszystkim na zwalczanie prawdziwych kłusowników. I zapewniam Cię, że szukać 
dojazdów, dróg dojazdowych, przejazdów, przejść, ścieżek czy brodów przez rzeczki i rzeki napewno nie muszą na SWOICH terenach. Mają je w małym palcu. Mogli wcześniej "pooglądać" Cię przez lornetkę, nie stwierdzili u Ciebie działań kłusowniczych, pokazali Ci się, że są i pojechali do swoich czynności. I tyle. Pozdrawiam i życzę w takim razie częstszych kontroli.

[2010-09-23 08:33]

Kolego Sniper...najłatwiej to tak jak Ty,ręce w kieszeni i odwrócić się plecami. Tacy najgłośniej krzyczą że są kłusole i że nic się nie robi.

Dlaczego tak napisałeś o @Sniperze? Widziałeś ten fakt (

ręce w kieszeni i odwrócić się plecami)?

[2010-09-23 08:35]

No wiesz "jorgi" jesli masz posturę Pudziana i za dwa duże psy to pewnie ten amator piwa nad wodą i małych ryb Cię posłucha..w innym przypadku aż strach się bać.

Ale cenie takich ludzi.

pozdrawiam

Posturę można mieć, umiejętności pewne, psa, siłę perswazji, odwagę itd. Ale w SSR są niestety pewne zasady, regulaminy, kompetencje, zakazy, nakazy itp, których powyższymi warunkami nie przeskoczysz. A jakie to są zasady, regulaminy i kompetencje, to popatrz choćby na to:

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=uprawnienia+spo%C5%82ecznej+strazy+rybackiej&btnG=Szukaj&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=

SSR może sporo, ale nie może praktycznie nic samodzielnie. Zerknij na wymaganą ilość strażników w patrolu. Dodam jeszcze do Twojego wcześniejszego postu, że SSR kompetencji Policji napewno mieć nie będzie, bo takowe posiada już etatowa PSR. A to, że jest ich (PSR) tak przerażająco mała ilość w naszym kraju, to już jest wina Wojewodów i Szanownego Pana Ministra Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.

[2010-09-23 09:06]

Romuald55

Witaj...przyjacielu:) po co ci to! otrzymasz za to więcej obelg jak podziękowań..zastanów się dobrze:).........                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           Moja wypowiedż była użyta w formie przenośni do powyższego stwierdzenia.                                                         

[2010-09-23 09:41]

Nie , nie @Romuald55, mi chodziło o to :

"Kolego Sniper...najłatwiej to tak jak Ty,ręce w kieszeni i odwrócić się plecami. Tacy najgłośniej krzyczą że są kłusole i że nic się nie robi."

[2010-09-23 09:44]