Zaloguj się do konta

Pierwsza zasiadka karpiowa-proszę o rady.

utworzono: 2011/07/22 15:50
NorekSul

Witam, mam zamiar wybrac sie na pierwsza zasiadke w zyciu... W zwiazku z tym mam pytanko, jakie smaki kulek i pelletu wybrac oraz mniej wiecej ile bym potrzebowal kg na 3dni i czy necic kulkami i pelletem czy zaneta tez? Bede lowil na dwie wedki, chce sie tam wybrac w sierpniu. Myslalem zeby na jednej wedce polozyc truskawke... Ale niewiem dokladnie. Bede bardzo wdzieczny za pomocne odpowiedzi. Pozdrawiam. ;]
[2011-07-22 15:50]

Spec

Smaki wybierasz do swojego gustu polecam popularne tutti-frutti. Ile masz tych kulek i pelletu? Jeśli masz mało kulek i pellet to proponuje kukurydze z puszki oraz gotowanej " z kolby ", pszenice, groch, ziemniaki, rzepak gotowane wszystko. Tej zanęty ok. 10kg powinno wystarczyć lecz to wszystko zależy od łowiska...

Wakacyjna zasiadka karpiowa
Pierwsza zasiadka
Początek karpiowej przygody [2011-07-22 17:19]

NorekSul

Dzieki. Narazie nie mam w ogole, mam zamiar kupic. Dlatego sie pytam... Po pare kilo kulek i pelletu kupie i mysle ze kulurydza i konopiami tez. Czyli sypkiej zanety nie stosowac...?
[2011-07-22 17:36]

NorekSul

I myslisz ze na zestawach truskawka i tutti-frutti, to tak sprobuje ;] A pellet halibutowy bedzie dobry??? Czy moze jakis inny?
[2011-07-22 18:51]

Do nęcenia będzie świetny. 

Raczej nie ma senu stosować zanęty sypkiej. Co do przynęt to spróbuj też łowić na śmierdziela( kulka osmaku rybnym,np. krab, halibut), może to poskutkuje;) 

Połamania

wolus

[2011-07-22 19:35]

Spec

Zamiast truskawki spróbuj to co powiedział @wolus, ewentualnie truskawkę zostaw na później...

Sypkiej nie, przynajmniej ja nigdy takiej nie stosuję na karpie lepiej pomyśl nad tą co Ci napisałem wcześniej, trochę czasu nad jej przygotowaniem potrzeba, ale...
[2011-07-22 20:09]

Dokładnie truskawkę zastosuj jako rezerwę. Ja również nęcę tylko ziarnami i posyłam to do wody rakietą. 

[2011-07-22 21:42]

NorekSul

Ok, tak zrobie. Rakiete tez mam, to dam rade... Zobaczymy jakie beda wyniki.

Dzieki wielkie wam. Pozdrowionka.
[2011-07-22 21:58]