Pierwsza zasiadka karpiowa-proszę o rady.

/ 7 odpowiedzi
Witam, mam zamiar wybrac sie na pierwsza zasiadke w zyciu... W zwiazku z tym mam pytanko, jakie smaki kulek i pelletu wybrac oraz mniej wiecej ile bym potrzebowal kg na 3dni i czy necic kulkami i pelletem czy zaneta tez? Bede lowil na dwie wedki, chce sie tam wybrac w sierpniu. Myslalem zeby na jednej wedce polozyc truskawke... Ale niewiem dokladnie. Bede bardzo wdzieczny za pomocne odpowiedzi. Pozdrawiam. ;]
Spec

Smaki wybierasz do swojego gustu polecam popularne tutti-frutti. Ile masz tych kulek i pelletu? Jeśli masz mało kulek i pellet to proponuje kukurydze z puszki oraz gotowanej " z kolby ", pszenice, groch, ziemniaki, rzepak gotowane wszystko. Tej zanęty ok. 10kg powinno wystarczyć lecz to wszystko zależy od łowiska...

Wakacyjna zasiadka karpiowa
Pierwsza zasiadka
Początek karpiowej przygody (2011/07/22 17:19)

NorekSul

Dzieki. Narazie nie mam w ogole, mam zamiar kupic. Dlatego sie pytam... Po pare kilo kulek i pelletu kupie i mysle ze kulurydza i konopiami tez. Czyli sypkiej zanety nie stosowac...? (2011/07/22 17:36)

NorekSul

I myslisz ze na zestawach truskawka i tutti-frutti, to tak sprobuje ;] A pellet halibutowy bedzie dobry??? Czy moze jakis inny? (2011/07/22 18:51)

u?ytkownik5494

Do nęcenia będzie świetny. 

Raczej nie ma senu stosować zanęty sypkiej. Co do przynęt to spróbuj też łowić na śmierdziela( kulka osmaku rybnym,np. krab, halibut), może to poskutkuje;) 

Połamania

wolus

(2011/07/22 19:35)

Spec

Zamiast truskawki spróbuj to co powiedział @wolus, ewentualnie truskawkę zostaw na później...

Sypkiej nie, przynajmniej ja nigdy takiej nie stosuję na karpie lepiej pomyśl nad tą co Ci napisałem wcześniej, trochę czasu nad jej przygotowaniem potrzeba, ale... (2011/07/22 20:09)

u?ytkownik5494

Dokładnie truskawkę zastosuj jako rezerwę. Ja również nęcę tylko ziarnami i posyłam to do wody rakietą. 

(2011/07/22 21:42)

NorekSul

Ok, tak zrobie. Rakiete tez mam, to dam rade... Zobaczymy jakie beda wyniki.

Dzieki wielkie wam. Pozdrowionka. (2011/07/22 21:58)