Pierwsza wyprawa na grunt

/ 2 odpowiedzi
Witam wszystkich przez ostatni tydzień w mojej okolicy utrzymuje się dobra pogoda;)
Więc pomyślałem czy można by już spróbować  połapać karasie z gruntu?
Łowie na zbiorniku w którym głębokość nie przekracza 2 m.
Więc kieruje pytanie by się upewnić czy nie jest za szybko? Co założyć na haczyk? kukurydze? białe? pinke? a może czerwonego? Jaka zanęta jest odpowiednia? I gdzie szukać ryby? z brzegu czy gdzieś głebiej?:)

Bardzo dziękuje za udzielone rady i pozdrawiam;)
780528


O tej porze możesz spróbować na płyciznach,koło trzcinek.Wiadomo ,że w takich miejscach woda nagrzewa się szybciej.I ryby są aktywniejsze ,bo woda ma wyższa temperaturę.A przynęta to robale różnego rodzaju lub spróbuj z kanapką kuku+robaki ogólnie pokombinuj troszkę z gruntem. O tej porze robale to podstawa bo są cennym pokarmem i odżywczym po chudych miesiącach zimy.Karaś bierze nad dnem a także z opadu więc można się wszystkiego spodziewać.Myślę,że przyda się moja rada,powodzenia. (2011/03/31 21:45)

780528


Co do zanęty to karasiowo- linowa ,ale nie może być za bardzo sycąca ,ponieważ ryby nie żerują zbyt intensywnie.Dać tyle aby je pobudzić do żerowania,lecz nie przekarmić,a jeśli biorą to dorzucać w małych porcjach aby utrzymać ryby w łowisku.Można spróbować też na głębszej wodzie na stokach ,tam też mogą żerować ale trzeba szukać rybki.Bo nie jest powiedziane ,iż na głębszej nie można złowić nawet większej sztuki. (2011/03/31 21:56)