Pierwsza wędka spinningowa

/ 7 odpowiedzi
Możecie mi doradzić jaką kupić piewszą wędke spinningową ??? :)
klonek1

Może tak coś więcej: co zamierzasz łowić, jakie przynęty, jaki rodzaj wody i może jakim budżetem dysponujesz na tą wędkę.

P.S.Na forum jest masa tego typu pytań wystarczy skorzystać z wyszukiwarki:) (2015/06/07 11:15)

MrKris14

Przynęty sztuczne i uniwersalna zaczynam dopiero zabawe ze spinningiem (2015/06/07 11:33)

aldente

MarKris, W wyszukiwarce napisałem: początkujący spinningista. Wyświetliło się pięć stron. Znalazlem tam nawet grupę tematyczną dla początkujących!  Jest co poczytać! Temat byl na przestrzeni lat tak  często poruszany, że nie ma sensu go wałkować. Tam znajdziesz wszystkie odpowiedzi na pytania początkującego. (2015/06/07 11:42)

MrKris14

Dzięki :) (2015/06/07 11:46)

Royu

Ja niedawno kupiłem JAXON'a Arcadia 2,10m 3-12g
Jeszcze nie miałem okazji go przetestować ale cena i jakość wykonania są na prawde obiecujące (zapłaciłem 55zł).
Używał ktoś takiego sprzętu?
Może jakieś opinie? (2015/06/08 19:35)

Sith

Używam niemal wyłącznie sprzętu JAXON-a i nie mogę powiedzieć złego słowa. Mam 6 kołowrotków, z tego 4 JAXON-a i 5 wędzisk, wszystkie JAXON-a.
Zwłaszcza ich wędziska kompozytowe z serii CANTARA, BLACK ARROW i ARCADIA to sprzęt praktycznie niezniszczalny.
Tego wędziska akurat nie miałem w ręku, ale inne z tej serii są bez zarzutu. Jedyne moje zastrzeżenie, to jest trochę przykrótkie, chyba, że łowisz wyłącznie z łódki, bo z brzegu będziesz miał kłopoty z zasięgiem, zwłaszcza, że to wędzisko do lekkich przynęt. (2015/06/09 05:50)

Sith

Ps
Już nie mogę edytować.
Dodatkowa uwaga, nie spodziewaj się po tym wędzisku jakichś rewelacji, to średnia półka, do wyczynów nie nadaje się...
Dla mnie poziom tych wędzisk JAXON-a jest wystarczający, ale ja jestem "niedzielnym" wędkarzem, bez ambicji rekordowych. (2015/06/09 09:00)