Zaloguj się do konta

Pierwsza tyczka 11m w cenie do 1200zł

utworzono: 2014/03/29 19:45
Kubaaa

W tym sezonie chciał bym kupić swoja pierwszą tyczkę.Tyczką łowił bym głównie na zawodach ,a le i rekreacyjnie.Interesuje mnie kij długości 11m..Do dyspozycji mam 1200 zł na kij + top najlepiej 4 elementowy lub w tej cenie jakiś pack.Co polecacie by wędką nie ważyła dużo i nie była jak banan ? [2014-03-29 19:45]

max1998

Najlepiej szukaj na wyczyn.fora.pl na rynku wtórnym. Za tą cene znajdziesz nawet lepszy pak tylko musisz szukać.
[2014-03-29 20:42]

nizgor

W tej cenie ciężko znaleźć coś dobrego.
W ręku miałem tyczkę Robinson Silverstone 11m. Wybacza dużo błędów szczególnie u początkujących. Mocna ale to się przekłada na wagę. Lecz waga to ostatni parametr na jaki należy zwracać uwagę przy zakupie tyczki. Liczy się jej wyważenie. Na tę cenę wypada to nie najgorzej. 
Jakbyś odłożył kilka stówek więcej bierz  Robinson Long Pole Magnus MX 13-10. Lżejszy i dobrze wyważony kij. 

Dodam, że nie ma problemu z serwisem Robinsona. Obsługa jest na najwyższym poziomie.




[2014-03-29 20:49]

Kubaaa

Do Silverstona się przymierzałem w zeszłym sezonie , ale waży tyle że po łowieniu potrzebny by był solidny masaż ;)Zastanawiam się jeszcze nad Jaxonem Inspiral , ale Magnus też ciekawy :) [2014-03-29 21:00]

Roxola

Odradzam zakup  Robinson Silverstone 11m chyba że lubisz łowić bananem,  bo dla mnie kiedyś to były wyrzucone pieniądze. Tego Robinson'a oddałam za darmo, bo tylko miejsce zajmowała, a łowić się nie dało.  Szczególnie na zawodach, bo wydasz pieniądze na startowe, na zanętę, a tyczką nie połowisz. Co wcale nie znaczy, że Robinson nie ma dobrych wędek, jednak ta tyczka to niewypał.
Spokojnie za tę kwotę kupisz w dobrym stanie używkę ...i na niej połowisz.  - ja na takiej łowiłam trzy sezony.

[2014-03-29 21:01]

nizgor

Nie dopisałem że Silverstona bardziej sugerowałbym na komercje gdzie ryby są duże, finezja nie jest wskazana a i sprzęt musi być mocniejszy. Mnie rączki nie bolą może dlatego, że mam łapę a nie suchy patyk :)
Pod zawody rozważ Magnusa.  [2014-03-29 21:27]

Kubaaa

Na komercji łapię mało , więcej na rzekach i zbiornikach zaporowych.A wolał bym lżejszy kij , ponieważ zdecydowałem się więcej wydać na tyczkę , a odpuścić sobie podest i wędkę muszę trzymać w rękach , a nie odłożę jej sobie na balkonik.Miał ktoś może do czynienia  z tym kijkiem :http://allegro.pl/jaxon-inspiral-game-pole-maxi-set-11-20m-i4049742046.html ?Bo waga niewielka (900g) , ale nie wiem jak z wyważeniem. [2014-03-29 21:53]