Zaloguj się do konta

Piękne hole mega okoni.

utworzono: 2012/09/21 10:50
89krzysztof

Ja w tym roku trochę połowiłem już i sandacza i okonia, co zresztą niektórzy widzieli, ale mimo to twierdzę, że u nas nie jest tak łatwo o rybę jak w innych krajach, gdzie niemalże co rzut wiesza się ładny garbus.  [2012-09-22 09:17]

Iras1975

Ja w tym roku trochę połowiłem już i sandacza i okonia, co zresztą niektórzy widzieli, ale mimo to twierdzę, że u nas nie jest tak łatwo o rybę jak w innych krajach, gdzie niemalże co rzut wiesza się ładny garbus. 


Ten film był kręcony przez conajmniej kilka miesięcy, popatrzcie na jego spodniobuty i kolor trzcin. Aż tak dobrze to nie ma na zagranicznych łowiskach. [2012-09-22 12:07]

Piotr 100574

W Irlandii na stumetrowym odcinku rzeki złowiłem 50 pstrągów od 30 do 45 cm. W Polsce na odcinku 5 kilometrów złowiłem jednego pstrąga długości 14 cm. Tam się ryby wypuszcza. Tylko tyle i aż tyle.





:))))))))))))))))))słabiutko ci idzie ,zmień łowisko :))))))))))))))))))))))))))tam gdzie ja łowie w polsce na pstrąga nie mogę narzekać
[2012-09-22 12:25]

JOPEK1971

Ja w tym roku trochę połowiłem już i sandacza i okonia, co zresztą niektórzy widzieli, ale mimo to twierdzę, że u nas nie jest tak łatwo o rybę jak w innych krajach, gdzie niemalże co rzut wiesza się ładny garbus. 


Ten film był kręcony przez conajmniej kilka miesięcy, popatrzcie na jego spodniobuty i kolor trzcin. Aż tak dobrze to nie ma na zagranicznych łowiskach.


Jak by był kręcony ten filmik przez okres kilku miesięcy to gościu za pewne łowił by w t-shircie i bez czapki.;-))) Niedawno znajomy wrócił ze Szwecji,przez 10 dni złowił tyle dużych szczupaków i okoni że brakło by nam życia na złowienie takich ryb. 

[2012-09-22 12:42]

Iras1975

Ja w tym roku trochę połowiłem już i sandacza i okonia, co zresztą niektórzy widzieli, ale mimo to twierdzę, że u nas nie jest tak łatwo o rybę jak w innych krajach, gdzie niemalże co rzut wiesza się ładny garbus. 


Ten film był kręcony przez conajmniej kilka miesięcy, popatrzcie na jego spodniobuty i kolor trzcin. Aż tak dobrze to nie ma na zagranicznych łowiskach.


Jak by był kręcony ten filmik przez okres kilku miesięcy to gościu za pewne łowił by w t-shircie i bez czapki.;-))) Niedawno znajomy wrócił ze Szwecji,przez 10 dni złowił tyle dużych szczupaków i okoni że brakło by nam życia na złowienie takich ryb. 



Nie pisałem, że kilka miesięcy pod rząd, mogła to być wiosna i jesień, ale na pewno nie był to jeden dzień i jeden miesiąc. [2012-09-22 12:54]

89krzysztof

Oczywiście, że nie jeden dzień. Nie ma opcji żeby trafić na taki dzień, z taką ilością brań. Ale myślę, że jeśli takie programy są puszczane w tv co tydzień, to muszą trochę szybciej nakręcić każdy odcinek, sami rozumiecie.  [2012-09-22 12:57]

JOPEK1971

Oczywiście, że nie jeden dzień. Nie ma opcji żeby trafić na taki dzień, z taką ilością brań. Ale myślę, że jeśli takie programy są puszczane w tv co tydzień, to muszą trochę szybciej nakręcić każdy odcinek, sami rozumiecie.


Uwierz mi że można trafic na takie dni żerowania,i nie tylko okoni. 


[2012-09-22 13:09]

JOPEK1971

Ja w tym roku trochę połowiłem już i sandacza i okonia, co zresztą niektórzy widzieli, ale mimo to twierdzę, że u nas nie jest tak łatwo o rybę jak w innych krajach, gdzie niemalże co rzut wiesza się ładny garbus. 


Ten film był kręcony przez conajmniej kilka miesięcy, popatrzcie na jego spodniobuty i kolor trzcin. Aż tak dobrze to nie ma na zagranicznych łowiskach.


Jak by był kręcony ten filmik przez okres kilku miesięcy to gościu za pewne łowił by w t-shircie i bez czapki.;-))) Niedawno znajomy wrócił ze Szwecji,przez 10 dni złowił tyle dużych szczupaków i okoni że brakło by nam życia na złowienie takich ryb. 



Nie pisałem, że kilka miesięcy pod rząd, mogła to być wiosna i jesień, ale na pewno nie był to jeden dzień i jeden miesiąc.


Mimo dwóch okresów w którym łowione były te okonie,to i tak widac że ryb jest nieporównywalnie więcej niż w Polsce.Nikt chyba w naszym kraju nie odważył by się nagrac momentu brania dużego okonia,bo musiał by bardzo długo czekac na to ujęcie ;-)))

[2012-09-22 13:18]

Iras1975

No to Radku masz okazję być tym pierwszym. Byłem nim już tyle razy, że z ulgą uścisnę dłoń swojemu następcy. Z góry gratuluję, trzymam kciuki i wierzę, że się nie zlękniesz. Powodzenia.

PS. Jak czegoś nie wiesz, to pytaj.

[2012-09-22 21:32]

JOPEK1971

No to Radku masz okazję być tym pierwszym. Byłem nim już tyle razy, że z ulgą uścisnę dłoń swojemu następcy. Z góry gratuluję, trzymam kciuki i wierzę, że się nie zlękniesz. Powodzenia.

PS. Jak czegoś nie wiesz, to pytaj.


To może Irku wkleił byś kilka swoich filmików z połowu garbusków 40+,chętnie zobaczymy.

PS.Sądzę że Twoje porady na nic mi by się nie przydały,gdyż tam gdzie łowię okoni już prawie nie ma,nawet tych małych.



[2012-09-22 22:46]

Iras1975

Wszyscy czekamy na twoje Radku, jak masz odwagę to zapodaj.

Dobranoc.:)

[2012-09-22 22:52]

JOPEK1971

Wszyscy czekamy na twoje Radku, jak masz odwagę to zapodaj.

Dobranoc.:)


Przecież to Ty Irku napisałeś że wielokrotnie miałeś przyjemnośc sfilmowac moment brania dużego okonia. :-)




[2012-09-22 23:10]

Iras1975

Proszę Radku: http://allegro.pl/okulary-kamera-aparat-pendrive-16gb-gw-fv-i2627959985.html 

Na początek to wystarczy i chyba nie za drogo, co? Można tym kręcić filmiki wędkarskie, ale nie ma podglądu obrazu i trzeba kilka nakręcić żeby się nauczyć filmować w miarę dobrze.

Pokaż choć raz, że potrafisz łowić ryby. Odwagi! Nie wymiękaj.

Trzymam kciuki i pozdrawiam.:)

[2012-09-23 10:35]

JOPEK1971

Proszę Radku: http://allegro.pl/okulary-kamera-aparat-pendrive-16gb-gw-fv-i2627959985.html 

Na początek to wystarczy i chyba nie za drogo, co? Można tym kręcić filmiki wędkarskie, ale nie ma podglądu obrazu i trzeba kilka nakręcić żeby się nauczyć filmować w miarę dobrze.

Pokaż choć raz, że potrafisz łowić ryby. Odwagi! Nie wymiękaj.

Trzymam kciuki i pozdrawiam.:)


Nie bądz śmieszny.Udowadniałem jak byłem młodszy,teraz nie muszę.Ludzie którzy mnie znają wierzą mi na słowo. ;-) 

[2012-09-23 11:51]

Koledzy nie ma  co się spierac, a przy okazji Irkowi należą się brawa bo to on pokazuje jak się łowi , a filmiki są bardzo ciekawe i mam nadzieję że co jakiś czas Irek wklei jakiś filmik bo jest na co popatrzec a i można się czegoś nauczyc. [2012-09-23 12:08]

rusikus

góryny wymiar juz jest w niektórych okręgach ale chyba nie na okonie, u nas na szczupca jest 90 cm
[2012-09-23 14:03]

RomanSidlo

W Irlandii na stumetrowym odcinku rzeki złowiłem 50 pstrągów od 30 do 45 cm. W Polsce na odcinku 5 kilometrów złowiłem jednego pstrąga długości 14 cm. Tam się ryby wypuszcza. Tylko tyle i aż tyle.





:))))))))))))))))))słabiutko ci idzie ,zmień łowisko :))))))))))))))))))))))))))tam gdzie ja łowie w polsce na pstrąga nie mogę narzekać

A gdzie łowisz?
[2012-09-23 17:13]

krychu26

Koledzy.Koniec tych słownych przepychanek. Chciałbym przypomnieć, że to do niczego nie prowadzi.
P.S.Okoń przypuśćmy 45 cm(czy też inna duża jak na swój gatunek) nie wystawi łba nad wodę, i nie zobaczy, czyją przynętę bierze. Czasem amator 1 raz dostanie wędkę i złowi pięknego garbusa, na którego inny wędkarz czeka całe życie. Wszystko zależy od łowiska i szczęścia, dopiero potem staż, umiejętności, sprzęt itp. Możecie negować moją tezę ale ja tak myślę.Aha! Nie dajmy się wciągnąć w gierki prowokatorów. Chciałbym zaznaczyć, że zdaniem poprzednim nie wskazuję na konkretne osoby:) [2012-11-03 19:31]

bosman-b1

W kilku naszych okręgach również są wymiary ochronne ale... kto to kontroluje i kiedy? W naszej(większości)mentalności istnieje przekonanie,że każda ryba złapana to ryba do wiaderka a tak nie musi być! Dużo wody jeszcze upłynie zanim podejście naszych wędkarzy do złapanych ryb się zmieni. Nie twierdzę,że każdą złowioną rybę należałoby zabierać ale róbmy to z rozsądkiem i umiarkowaniem.  W nawiązaniu do wymiaru ochronnego okonia,to jest to słuszna uwaga. Dla przykładu podam,że wraz z kolegami jeździmy do Niemiec(północ,mamy ok.70km) gdzie jego wymiar wynosi 19cm. W przypadku kontroli(są często)za każdy brakujący cm. ryby trzeba zapłacić 20E!Łapiemy po kilka sztuk po ok.25-40cm i oczywiście mniejsze też ale nie zabieramy ryby mniejszej niż 20cm. i to tylko kilka największych.  Może i u nas tak drastyczne kary byłyby wskazane!

[2012-12-30 21:36]

Zander51

Nie umiejszając nic Irkowi, który doszedł niemal do perfekcji, połów okonia , to znajomość jego miejsc przebywania. To drapieżnik, który zaatakuje wszystko, jak będzie miał na to ochotę. Jak się jest codziennie nad wodą, to się trafia takie dni, ze bierze jak głupi na wszystko...
[2012-12-30 22:01]