Piękne hole mega okoni.

/ 45 odpowiedzi
89krzysztof


Niech ekipa SavageGear przyjedzie nad naszą Wisłę i pokaże jak się ciągnie takie okonie. Wg mnie w takim łowisku jak na filmiku, nawet na zwykła gumkę 7cm te okonie by brały.  (2012/09/21 11:10)

darek300


Oczywiście że by brały. I na blaszkę czy woblerka pewnie też. Tu chodzi o reklamę. Ale można popatrzeć o pozazdrościć takich okoni i łowiska. (2012/09/21 11:30)

Draq


Z tego co widzę to są to chyba amerykańskie żółte okonie,  a nie nasze europejskie garbuski :) (2012/09/21 14:36)

kamil11269


ładnie wybarwione rybki
(2012/09/21 15:50)

rusikus


same medalowe ^^ (2012/09/21 16:13)

rygus95


eee tam, wczoraj byłem na rybkach na spinning zapolować na szczupaczka, i na blachę obrotówkę 4 z główką dociążającą 10g + stalka i walnęły dwa garbusy 40cm. 07kg. Jeden przy samej łodzi się spiął. ;D także pozdrawiam i dodam że w polskich wodach można jeszcze trafić na takie sztuki. (2012/09/21 16:41)

p4bl0


Niech ekipa SavageGear przyjedzie nad naszą Wisłę i pokaże jak się ciągnie takie okonie. Wg mnie w takim łowisku jak na filmiku, nawet na zwykła gumkę 7cm te okonie by brały. 

To że na tamtym łowisku są duże okonie nie znaczy, że muszą uderzać we wszystko co popadnie. Podejrzewam że ci panowie raczej nie przyjechaliby na Wisłę bo i po co skoro mają bliżej bardziej rybne wody? (2012/09/21 16:42)

p4bl0


Z tego co widzę to są to chyba amerykańskie żółte okonie,  a nie nasze europejskie garbuski :)
Są to europejskie okonie, łowiska na których łowią znajdują się w Danii (2012/09/21 16:43)

p4bl0


same medalowe ^^

Popatrz uważnie co robią ze złowionymi rybami i odpowiedz sobie na pytanie dlaczego u nich jest tyle dużych ryb a u nas nie (2012/09/21 16:46)

grisza-78


Takich potężnych okoni w tej ilości w Polsce chyba nie spotkamy nigdzie. Żal i szkoda, że przez lata nasze wędkarstwo opierało się tylko na zapełnieniu lodówki złowionymi rybami. Do Europy zachodniej nie mamy 30 lat, tylko chyba ze 100. Tylko pozazdrościć, nawet, jeśli to było łowisko specjalne, w co nie wierzę. (2012/09/21 17:12)

msjack


to też ciekawe:http://www.youtube.com/watch?v=P1Ichid2j-A&feature=player_embedded (2012/09/21 17:42)

msjack


to też ciekawe:http://www.youtube.com/watch?v=P1Ichid2j-A&feature=player_embedded
i nie zachód (2012/09/21 17:44)

p4bl0


Takich potężnych okoni w tej ilości w Polsce chyba nie spotkamy nigdzie. Żal i szkoda, że przez lata nasze wędkarstwo opierało się tylko na zapełnieniu lodówki złowionymi rybami. Do Europy zachodniej nie mamy 30 lat, tylko chyba ze 100. Tylko pozazdrościć, nawet, jeśli to było łowisko specjalne, w co nie wierzę.

Masz rację, okoń aby osiągnąć do takich rozmiarów jak na tym filmie musi żyć około 15-18 lat a w naszych warunkach przy obecnej presji wędkarskiej i mentalności wędkarzy a przede wszystkim przy zarządzających naszymi wodami graniczy to z cudem (2012/09/21 18:23)

rusikus


same medalowe ^^

Popatrz uważnie co robią ze złowionymi rybami i odpowiedz sobie na pytanie dlaczego u nich jest tyle dużych ryb a u nas nie



po pierwsze primo to u nas jest masowo wyławianą populacja najmniejszych okoni - lato, spławik, robaczek i łapią się maluchy a łykają takie aż po samą dipę, niestety nie przeżywają wyciągania haczyka
nie wiem czy w niektórych okręgach jeszcze nie ma wymiaru ochronnego dla okonia a powinien być i to 18 cm min. (2012/09/21 18:42)

grisza-78


same medalowe ^^

Popatrz uważnie co robią ze złowionymi rybami i odpowiedz sobie na pytanie dlaczego u nich jest tyle dużych ryb a u nas nie



po pierwsze primo to u nas jest masowo wyławianą populacja najmniejszych okoni - lato, spławik, robaczek i łapią się maluchy a łykają takie aż po samą dipę, niestety nie przeżywają wyciągania haczyka
nie wiem czy w niektórych okręgach jeszcze nie ma wymiaru ochronnego dla okonia a powinien być i to 18 cm min.


U nas, tzn Bydgoszcz jest wymiar i super!!!!!! (2012/09/21 20:06)

JOPEK1971


same medalowe ^^

Popatrz uważnie co robią ze złowionymi rybami i odpowiedz sobie na pytanie dlaczego u nich jest tyle dużych ryb a u nas nie



po pierwsze primo to u nas jest masowo wyławianą populacja najmniejszych okoni - lato, spławik, robaczek i łapią się maluchy a łykają takie aż po samą dipę, niestety nie przeżywają wyciągania haczyka
nie wiem czy w niektórych okręgach jeszcze nie ma wymiaru ochronnego dla okonia a powinien być i to 18 cm min.


U nas, tzn Bydgoszcz jest wymiar i super!!!!!!
U mnie też jest wymiar ochronny.I co to daje?18cm okonka już w świetle prawa można ładowac do siatki,to jak on ma dorosnąc do większych rozmiarów?Sam zapis odnośnie ochrony niczego nie zmieni jeśli nikt tego nie będzie egzekwował.Wiele gatunków ryb w Polsce ma okresy i wymiary ochronne,a wiadomo co hołota wyprawia.Zamrażarki są upychane drobnymi drapieżnikami którym daleko do wymiaru.Głównie zabierane są sandaczyki,szczupaczki i sumki.
(2012/09/21 20:53)

rusikus


czesc wedkarzy jednak stosuje sie do regulaminu
poza tym trza by było wiekszej konttroli i mandatów

mam pomysła, zlikwidować Straże Miejskie i teb budżet przeznaczyc na PSR czy tam SSR :)
chyba sytuacja by sie poprawila w naszych wodach :) (2012/09/21 21:06)

Grzegorz123


Płaczecie że nie ma wyrośniętych okoni,to na jaką cholerę włazicie na lód i ciągniecie co popadnie.Potem co większe do siatki a maluchy zostają na lodzie i w przenośni i dosłownie. (2012/09/21 21:12)

rusikus


w zimę powinien być zakaz łapania ryb a raczej nakaz ratowania ryb poprzez robienie przerebli i dotleniania łowisk :) (2012/09/21 21:31)

RomanSidlo


W Irlandii na stumetrowym odcinku rzeki złowiłem 50 pstrągów od 30 do 45 cm. W Polsce na odcinku 5 kilometrów złowiłem jednego pstrąga długości 14 cm. Tam się ryby wypuszcza. Tylko tyle i aż tyle. (2012/09/21 22:00)

wirefree


Tam sie ryb nie wypuszcza tam sie poprostu ryb nie lowi bo kazdego stac na to zeby kupic sobie takiego w sklepie u nas niestety nie .

(2012/09/21 23:15)

p4bl0


Tam sie ryb nie wypuszcza tam sie poprostu ryb nie lowi bo kazdego stac na to zeby kupic sobie takiego w sklepie u nas niestety

Piszesz kompletne bzdury. Ryby łowi tam bardzo dużo ludzi tylko z ta różnicą że wedkarstwo jet tam traktowane jako hobby a nie pozyskiwanie pożywienia więc ryby są tam wypuszczane. Zgodzę się jedynie z tym że po ryby do zjedzenia chodzi się do rybnego

(2012/09/22 00:15)

p4bl0


same medalowe ^^

Popatrz uważnie co robią ze złowionymi rybami i odpowiedz sobie na pytanie dlaczego u nich jest tyle dużych ryb a u nas nie



po pierwsze primo to u nas jest masowo wyławianą populacja najmniejszych okoni - lato, spławik, robaczek i łapią się maluchy a łykają takie aż po samą dipę, niestety nie przeżywają wyciągania haczyka
nie wiem czy w niektórych okręgach jeszcze nie ma wymiaru ochronnego dla okonia a powinien być i to 18 cm min.


Samo podwyższanie wymiaru za wiele nie da. Powinno się natomiast wprowadzić górne wymiary ochronne powyżej których ryb też  nie powinno się zabierać (2012/09/22 00:18)

Iras1975


Tam sie ryb nie wypuszcza tam sie poprostu ryb nie lowi bo kazdego stac na to zeby kupic sobie takiego w sklepie u nas niestety

Piszesz kompletne bzdury. Ryby łowi tam bardzo dużo ludzi tylko z ta różnicą że wedkarstwo jet tam traktowane jako hobby a nie pozyskiwanie pożywienia więc ryby są tam wypuszczane. Zgodzę się jedynie z tym że po ryby do zjedzenia chodzi się do rybnego




Większy popyt na ryby w sklepie= więcej ryb odławianych sieciami.

Jak czytam wątki takie jak ten, to odnoszę wrażenie, że część użytkowników mieszka na pustyni i nie mają gdzie łowić.

(2012/09/22 08:20)

Zander51


Mają gdzie łowić, tylko nie mają co... (2012/09/22 09:15)