pieczywo fluo

/ 2 odpowiedzi
Witam.
Mam pytanie do wszystkich, kto stosuje pieczywo fluo do zanęty a najbardziej do tych, kto takie pieczywo robi sam. Czy ktoś dodawał kiedyś jakiś zapach do tegoż pieczywa? Tak sobie pomyślałem żeby dodać np. zapach truskawkowy do czerwonego pieczywa. Ale zastanawiam się, dlaczego tego nikt nie stosuje. Czy ktoś z bardziej doświadczonych może wypowiedzieć się na ten temat?
P.S. Wiem jaką funkcję pełni to pieczywo, mimo wszystko dziwi mnie fakt, że nikt tego nie chce jeszcze bardziej ulepszyc ;)
Spomb

Tydzien temu robilem,bo dorwalem fajne barwniki fluo.Zapach chyba jest tu zbedny z tego powodu ze pieczywo ma tylko wabic wygladem. (2020/04/17 20:16)

stocha

Tak jak napisał Spomb również uważam iż zapach nie jest tu sprawą kluczową a zdecydowanie barwa.Co do stosowania,pieczywo jest moim No1 jeśli chodzi o łowienie w rzekach,na stojących wodach jakoś nie zauważyłem żeby robiło cuda.W rzece dla własnej ciekawości kilka razy używałem samego pieczywa z nośnikiem czyli gliną bez jakichkolwiek zapachów itp. Jeśli chodzi o jakieś upodobania kolorystyczne ryb to mogę przypisać kolor czerwony zdecydowanie do klenia,kolor żółty do krąpia ewentualnie leszcza.Najczęściej stosuję mix czerwony żółty,zawsze grube pieczywo.Z moich obserwacji wynika iż,najlepiej działa w pełni sezonu.Wczesna wiosna,jesień częściej odstraszało ryby niż pomagało. (2020/04/20 19:28)