Pieczywo cukiernicze - jako dodatek do zanęty

/ 2 odpowiedzi
Witam wszystkich
Z góry przepraszam jeżeli temat dubluje ale nie udało mi się znaleźć konkretnej odpowiedzi więc piszę.
Ostatni przyglądając się wypowiedzi p. Piotra Stępniaka dla innego serwisu usłyszałem, że pieczywo cukiernicze, czyli wszelkiego rodzaju odpady z produkcji m.in. pierników, biszkoptów, ogólnie ciast, ciastek czy słodkich bułek jest jednym z najlepszych oraz jednym z droższych dodatków zanętowych. Oczywiście wysoka cena sprawia, że w standardowych zanętach dodatków tych jest niewiele.Stąd moja myśl, mianowicie w każdym domu zostają zapewne jakieś resztki, które uschły zanim zostały skonsumowane. Ponadto mam znajomego cukiernika, który mógłby mi co nieco odłożyć.Czy uważacie, że wysuszenie takich produktów a następnie dodawanie do zanęty po uprzednim starciu lub w odrobinę większych frakcjach jest sensowne?Robi tak ktoś? Na jakąś konkretną rybę jakieś konkretne pieczywko?pozdrawiam
czarnypum


Tego rodzaju dodatki zanętowe będą doskonałe na wszystkie ryby karpiowate, z całą pewnością warto je stosować. Owszem są w zanętach sprzedawanych w sklepach ale własnej roboty zanęta jest zawsze cenniejsza niż najdroższa sklepowa. (2012/02/22 21:47)

TOMEK WKW


Wielokrotnie z kolegami używaliśmy odpadów ciastkarskich z cukierni jako dodatek do zanęt.

Piernik będzie przeznaczony raczej na leszcza, natomiast pozostałe można z powodzeniem stosować na wszystkie ryby karpiowate.

(2012/03/09 18:23)