Zaloguj się do konta

Picker na bocznym troku

utworzono: 2011/08/31 21:54
noidemm

Witam :) Wynalazłem gdzieś na necie zestaw na koszyk przy użyciu bocznego troka. Sprawa wygląda tak że koszyk zamiast przez rurkę anty przywiązany jest na bocznym troku i rybka ciągnąc podobno nie płoszy się ruszającej rurki. Z doświadczeń użytkowników brania są mocniejsze i pewniejsze. Ryba nie ma żadnego oporu przy braniu jak to ma miejsce przy rurkach czy też przy przedzianiu samego krętlika przez żyłke główną. Jak tam koledzy próbował już ktoś tak wędkować czy to się zabardzo nie plącze przy rzutach. Troche trudno mi sobie to wyobrazić przy nocnym wędkowaniu. Pozdrawiam
[2011-08-31 21:54]

pmizera87

Ja używam od dawna. Wbrew pozorom nie plącze się. Spróbój, gorąco zachęcam! A jak tanio wychodzi! Żadnych rurek, stoperów, krętlików. Sam koszyk i przypon. [2011-08-31 22:09]

noidemm

Skoro się nie plącze możesz w miare dokładnie opisać jak to "upetłać" ;) Jak rozumiem ma to wygladać tak:
Żyłka główna z potrójnym krętlikiem. Do krętlika przymocowany koszyk na odcinku okolo 15 cm a do drugiego oczka przypon długości 25 cm około. Wydaje mi się że z tymi krętlikami bedzie się petłać.
[2011-08-31 22:26]

pmizera87

Po co krętlik. Duża pętla. Przecinasz. Na krótsze ramię (10 cm) koszyk, a na dłuższe (25 cm) przypon. [2011-08-31 23:17]

82marco

Cos takiego. Mi się sprawdza :)


[2011-08-31 23:30]

noidemm

czyli petla pol na pol do tego kretlik i do kretlika dlugi przypon i nie powinno sie platac?? krętlik mały czy duży??
[2011-08-31 23:38]

82marco

Kretlik jak najmniejszy. Odcinek zyłki z krętlikiem mam troszke krotszy niz odcinek żylki z koszyczkiem. Potem do krętlika przypon i gotowe. Po ściągnięciu zestawu żadko kiedy jest splątany. Mozesz też zastosować do łączenia żyłki głównej z żyłką z koszyczkiem oraz przyponu potrójnego krętlika (jak przy bocznym troku w spinningu) [2011-09-01 00:00]

Lee001

A co sądzicie o takim zestawie? minimalna rurka antysplątaniowa nie powinna niepokoić ryb a trochę nam przypon odsuwa od koszyka, widziałem tak zmontowany zestaw dziś na polsacie play w programie z serii "Czesi na rybach" i pomyślałem czemu by nie przerobić tak rurki. 
[2013-03-30 15:55]