Picker Mikado Black Draft 3m cw40g

/ 8 odpowiedzi
Mam dylemat z wyborem pickera. Zastanawiam si nad dwoma kijami Mikado: Black draft 3 m cw40g i Tsubame 3m cw40g.W sklepie dowiedzialem się że te dwa kije maja identyczne właściwości i sa to praktycznie te same kije. Różnią sie jedynie wizualnie{ grubością korka w rękojeści i szata graficzną}. Czy ktoś posiada jedno z tych wędzisk i może coś więcej napisać to z góry dzięki.
przemo1980


Tak się składa,że posiadam te dwa wymienione pickery :-)
są bardzo podobne do siebie akcją,czułością szczytówek,jakością wykonania.
W Tsubame jako docisk ,uchwyt kołowrotka służy druga część  korkowej rękojeści. (2015/03/19 22:55)

Jędrula


Mam Drafta , to świetna wędka ze sporym zapasem mocy .  (2015/03/20 05:58)

merdoczek22


Cenowo te dwa kije wyglądają identycznie{10zl różnicy}. Głównie chodzi mi o łowienie małych rybek których brania sa słabo widoczne na feederku o cw 120g. Dlatego sięgam po pickerka. Wizualni bardziej wpadł mi w oko tsubame ale na temat black draft jest bardzo dużo dobrego napisane na forach,a o Tsubame ciężko znaleźć od  użytkowników Jakiekolwiek  informacje jak kijek sprawuje się nad wodą. Oby dwa kije trzymałem w dłoni i pierwsze wrażenie są bardzo dobre. Jedynym minusem jaki znalazlem na temat black draft to rękojeść która jest wykonana z taśmy korko podobnej. interesuje mnie długość 3m (2015/03/20 14:11)

yahu72


Osobiście wybierałem pickera z 3 modeli Mikado.Tsubame, Black Draft oraz NSC.Z tych trzech w/g mnie najlepiej się prezentował NSC i oczywiście go wybrałem.Akcja praktycznie taka sama w tych modelach. Mikado tak ma że robi kilka podobnych wędek.Pickerem tym łowię najczęściej na Wiśle, blisko brzegu na zwolnieniach, zatoczkach i sprawdza się niesamowicie (moja ulubiona). Leszcze około 2,5 kg mu niestraszne.Do zestawu idealnie pasuje kołowrotek w rozmiarze 2000 o wadze  około 280 g, żyłka 0,18. Koszyczki o przekroju kwadratowym 20 g.Kup ten który lepiej leży Tobie w ręce , będziesz zadowolony.Pozdrawiam
Dodam jeszcze że sprawdza się znakomicie jako wędka do bocznego troka na rzekę . Zasięg około 40-50 m z ciężarkiem 15g. Służy mi też na klenie i do lekkich główek na okonie. (2015/03/20 14:54)

rafson2006


ja mam Tsubame 3m cw40g. Super kijek. Dziś nawet pare karasi nim złapałem. (2015/03/20 21:01)

lesnik11


Witajcie !
Mam pytanie czy czasem Black Draft nie ma czasem łączy typu spigot?Także czy inne modele pickerów tej firmy są również na spigotach, czy mają tradycyjne złącza? (2015/03/21 08:36)

lesnik11


Witajcie !
Mam pytanie czy Black Draft nie ma czasem łączy typu spigot?Także czy inne modele pickerów tej firmy są również na spigotach, czy mają tradycyjne złącza?
(2015/03/21 08:41)

yahu72


Tak, w tych wędkach jest złącze typu spigot.  (2015/03/21 09:05)