Zaloguj się do konta

Picker dla początkującego

utworzono: 2012/01/29 09:09
zumizum002000

Zamierzam kupić picker. Nigdy nim jeszcze nie łowiłem.
Fundusz mam wysoki jednak wolałbym na początek coś tańszego.
Z góry dzięki
[2012-01-29 09:09]

LukaszMag

Witaj!
Sprecyzuj troszkę co znaczy "coś tańszego". Jest to pojęcie dosyć względne...
Ja ze swojej strony z czystym sumieniem mogę polecić Mistrall X-treme Picker,  Konger Carbomaxx Picker. Carbomaxx'a z powodzeniem używam na nieco dłuższych dystansach ze względu na jego sztywność i szczytową, szybką pracę. [2012-01-29 09:33]

zumizum002000

do 100 zł.
[2012-01-29 09:36]

LukaszMag

Witam ponownie!
To tak jak pisałem, przy czym Carbomaxx wydaje mi się sztywniejszy od Mistralla. Mi to pasuje. Lubię takie wędziska. Mistrall wg mnie będzie chyba do nieco delikatniejszego, subtelniejszego łowienia. Jednak jest równie przeze mnie lubiany.
Oba wędziska to kompozyty, mieszanka szkła z węglem. Feedera Carbomaxxa nie kupiłbym nigdy, to przeciwnie pickera z tej serii śmiało polecam. Najlepiej jednak wziąć oba wędziska w rękę, kilka razy machnąć, udać zacięcie i podjąć decyzję.
Ew. picker ze Spro Prion Power Picker jest polecany. Jak się zachowuje nie wiem, nie miałem go w rękach. [2012-01-29 10:12]

zumizum002000

Dziękuje.
O taką odpowiedź mi chodziło
[2012-01-29 10:51]

radi76

lukaszmag a mozna wiedziec dlaczego nie kupił byś Feedera Carbomaxx?Czy ma jakieś wady?Jam mam 2 takie i nie narzekam.Proszę powiedz mi o jego wadach być może jeszcze ich nie znalazłem.Pozdrawiam
[2012-01-29 14:19]

LukaszMag

Witam!
Mam porównanie z feederami tej samej klasy m.in. z Mikado. Zawsze kupując sprzęt staram się wydać jak najlepiej zaplanowaną kwotę. Uważam, że np. Trython znacznie lepiej wskazuje brania, są w komplecie trzy szczytówki. Również lepiej leży mi w ręce. Tańsze feedery Kongerowskie są nieco "pałowate". Często złącza są marnie spasowane i klekoczą /widziałem kilka egzemplarzy, jako że to dosyć popularne wędzisko/. Nie mówię tym samym, że za niecałe 100zł można kupić Bóg wie jaki kij z Mikado. Takie jest moje zdanie. 
Ostatnio kolega zakupił Carbomaxx'a 390cm z c.w. 150g. Obejrzałem i szybko odstawiłem. Może to wada konkretnego egzemplarza jednak dolnik w takiej wędce powinien być stabilny. Tutaj miałem wrażenie, że zaraz się rozpadnie... /wędzisko bez kołowrotka, bez założonego zestawu/.
Jednak każdy ma swoje zdanie, inne oczekiwania i różnie postrzega pewne cechy. :) [2012-01-29 15:04]