Pianka pływająca na karpia

/ 9 odpowiedzi
Witam. Na wiosnę zaczynam polować na karpia w innym zbiorniku niż dotychczas. Sprawdziłem je trochę i okazuje się że dno jest strasznie muliste. Wiem że są specjalne pianki które po rzucie rozpuszczają się i proteina albo pelet spokojnie opadają na dno. W moim sklepie wędkarskim nie ma czegoś takiego jak te pianki a na allegro też nie widziałem. Jak to się prawidłowo nazywa i czy są jakieś sprawdzone domowe sposoby na to by skutecznie łowić w mułowatych miejscówkach? Z góry dzięki
marcinek75


KULKI POP-UPS bedzie najlepszym rozwiązaniem (2012/11/08 11:55)

maras74


Witaj,ta pianka nazywa się " water soluble pop-ups foam". Dobrym rozwiązaniem jest zestaw helikopter jak napisał ci powyżej Janusz, możesz też założyć worek PVA na przypon co zapobiega w zapadaniu się zestawu w muł do tego pop up lub chociaż bałwanek - kulka tonąca podbita popkiem. Możesz wysypać na wiosnę dużą ilość "papu" i ryby same ryjąc w poszukiwaniu pożywienia utwardzą ci miejscówkę. Pozostaje, też poszukanie innego miejsca gdzie jest trochę twardego dna.pzdr. Marek (2012/11/08 12:19)

JKarp


Witaj,ta pianka nazywa się " water soluble pop-ups foam". Dobrym rozwiązaniem jest zestaw helikopter jak napisał ci powyżej Janusz, możesz też założyć worek PVA na przypon co zapobiega w zapadaniu się zestawu w muł do tego pop up lub chociaż bałwanek - kulka tonąca podbita popkiem. Możesz wysypać na wiosnę dużą ilość "papu" i ryby same ryjąc w poszukiwaniu pożywienia utwardzą ci miejscówkę. Pozostaje, też poszukanie innego miejsca gdzie jest trochę twardego dna.
pzdr. Marek

CześćDodam jeszcze, że ryby potrafią nawet " opielić " niezbyt zarośniętą miejscówkę.
Koniecznie sprawdź czy ten muł jest tzw żyzny czyli są w nim ochotki i inne żyjątka.Jeśli nie ma nic a na dokładkę śmierdzi :-((( szukaj nowego miejsca.JK (2012/11/08 12:28)

u?ytkownik75617


Witaj,ta pianka nazywa się " water soluble pop-ups foam". Dobrym rozwiązaniem jest zestaw helikopter jak napisał ci powyżej Janusz, możesz też założyć worek PVA na przypon co zapobiega w zapadaniu się zestawu w muł do tego pop up lub chociaż bałwanek - kulka tonąca podbita popkiem. Możesz wysypać na wiosnę dużą ilość "papu" i ryby same ryjąc w poszukiwaniu pożywienia utwardzą ci miejscówkę. Pozostaje, też poszukanie innego miejsca gdzie jest trochę twardego dna.
pzdr. Marek

CześćDodam jeszcze, że ryby potrafią nawet " opielić " niezbyt zarośniętą miejscówkę.
Koniecznie sprawdź czy ten muł jest tzw żyzny czyli są w nim ochotki i inne żyjątka.Jeśli nie ma nic a na dokładkę śmierdzi :-((( szukaj nowego miejsca.JK

Z tym śmierdzeniem troszske nie tak, ponieważ zapach mułu jest odczuwalny inaczej dla ryb niż dla nas, np kto tam lubi wąchać  kulkę halibut (2012/11/08 13:24)

maras74


Januszowi zapewne chodziło o to, że martwy muł wydziela siarko-wodór i odstrasza ryby i żebyś nie wiem co tam wsypał i d... miodem smarował to i tak nie połowisz.pzdr. Maras (2012/11/08 13:37)

u?ytkownik26223


młody chodzi o to że muły są żyzne czyli w mnich żyjątka.taki muł jest oki.najgorszy jest muł "beztlenowy" w którym nic  nie żyje i w nim jest uwięziony trujący/śmierdzący gaz. (2012/11/08 13:39)

JKarp


Januszowi zapewne chodziło o to, że martwy muł wydziela siarko-wodór i odstrasza ryby i żebyś nie wiem co tam wsypał i d... miodem smarował to i tak nie połowisz.pzdr. Maras

CześćDokładnie :-)JK (2012/11/08 15:43)

carpmaniac13


Żadne tam pianki rozpuszczalne, tylko kup paczkę chrupków kukurydzianych (tzw. flipsy) za 2 zł i masz na cały sezon. Odłamujesz ile chcesz i nabijasz go na hak i spełnia tą samą funkcję co pianka. Po wrzuceniu do wody po chwili się rozpuszcza taki chrupek i zestaw powoli opada. Chrupek ma tą zaletę ze jest kukurydziany wiec dodatkowo wabi i smakuje :-)

Pozdrawiam!

(2012/11/09 07:20)