Zaloguj się do konta

Petycja w sprawie ochrony tarlisk troci wędrownej

utworzono: 2013/03/23 22:14
minus

www.petycjeonline.com/petycja_w_sprawie_...wnej_na_rzece_raduni

Witam serdecznie

proszę o podpisy i wsparcie inicjatywy oraz rozsyłanie powyższego linka do jak największej ilości znajomych oraz umieszczanie na forach społecznościowych i wędkarskich.

adresatami petycji będą:
ZO PZW Gdańsk
ZG PZW
RZGW

www.petycjeonline.com/petycja_w_sprawie_...wnej_na_rzece_raduni [2013-03-23 22:14]

Widzę , przeglądając strony portalowe , że zaistniała jakaś moda na pisanie petycji.
Przeczytałem podaną przez kol. w linku i myślę , że cel w niej zawarty jest jak najbardziej słuszny.Jedynie , czyż nie można było jej napisać bardziej profesjonalnie - bo pisanie w niej o pomarańczowych woblerach wydaje mi się trochę komiczne.  Pozdrawiam i trzymam kciuki za powodzenie akcji ! [2013-03-23 22:34]

JKarp

Też poszło :-)JK [2013-03-23 22:44]

Artur z Ketrzyna

Widzę , przeglądając strony portalowe , że zaistniała jakaś moda na pisanie petycji.
Przeczytałem podaną przez kol. w linku i myślę , że cel w niej zawarty jest jak najbardziej słuszny.Jedynie , czyż nie można było jej napisać bardziej profesjonalnie - bo pisanie w niej o pomarańczowych woblerach wydaje mi się trochę komiczne.  Pozdrawiam i trzymam kciuki za powodzenie akcji !

Można było też tą sprawę poruszyć na zebraniu w kole.
Delegaci przekazali by to dalej. Do okręgu...

Kolega też coś wspomina o jakiejś śluzie. Jeśli jest to rzeka z łososiowatymi, i ta śluza uniemożliwia im dostęp do tarlisk. To według przepisów prawa winna być wyposażona w przepławkę.
Można było by też przeprowadzić akcję przerzucenia tarlaków, w górę rzeki...

[2013-03-23 23:01]

JKarp

"  Istnienie tego procederu jest znane ZO PZW w Gdańsku gdyż wielokrotnie było zgłaszane przez wędkarzy i koła, jednak problem jest "zamiatany pod dywan". Wiele pism pozostało bez jakiejkolwiek odpowiedzi ze strony Zarządu Okręgu Gdańsk." To cytat z petycji !JK [2013-03-23 23:09]

Zibi60

Poparłem... [2013-03-24 06:33]

Bernard51

Nie wiem czy poparłem??
Wypełniłem dodałem komentarz i co trzeba kliknąc aby poszla (jestem w domu sam)
Podpowiedzcie trochę?
[2013-03-24 07:24]

tryfta

Poparte:) [2013-03-24 10:28]

adam-konopnicki

Podpisane ;) [2013-03-24 11:08]

podpisane :) [2013-03-24 11:19]

kamil11269

i jest
[2013-03-24 12:25]

robertxxx62

Podpisane !
[2013-03-24 12:43]

Roxola

Podpisane, ale troszkę dziwne miejsce na petycję, bo nawet mój e'mail nie był potrzebny...
87   ;) [2013-03-24 17:42]

bluehornet

Podpisane ...
[2013-03-24 17:52]

chlopak76

poszło [2013-04-02 22:15]

Artur z Ketrzyna

"  Istnienie tego procederu jest znane ZO PZW w Gdańsku gdyż wielokrotnie było zgłaszane przez wędkarzy i koła, jednak problem jest "zamiatany pod dywan". Wiele pism pozostało bez jakiejkolwiek odpowiedzi ze strony Zarządu Okręgu Gdańsk." To cytat z petycji !JK

Jeśli okręg, nie reaguje i nie przeciwdziała szkodom. Trzeba takie pismo skierować do ZG PZW. I w załączeniu dołączyć pismo na które okręg nie raczył nawet odpisać. Ponadto w tej sprawie powinien być skierowany wniosek do Komisji Rewizyjnej przy Okręgu Gdańsk, by pouczył zarząd o obowiązku złożenia pisemnej odpowiedzi na zaistniały problem w terminie nie dłuższym niż ustawowy (co do postępowań administracyjnych, to znaczy 2 miesiące), jak też poinformowanie co zostało poczynione i ustalone. Jak też komisja musi przypilnować i pouczyć by ZO wywiązywał się ze swoich obowiązków.

[2013-04-03 07:48]

JKarp

" Jeśli okręg, nie reaguje i nie przeciwdziała szkodom. Trzeba takie pismo skierować do ZG PZW. I w załączeniu dołączyć pismo na które okręg nie raczył nawet odpisać. Ponadto w tej sprawie powinien być skierowany wniosek do Komisji Rewizyjnej przy Okręgu Gdańsk, by pouczył zarząd o obowiązku złożenia pisemnej odpowiedzi na zaistniały problem w terminie nie dłuższym niż ustawowy (co do postępowań administracyjnych, to znaczy 2 miesiące), jak też poinformowanie co zostało poczynione i ustalone. Jak też komisja musi przypilnować i pouczyć by ZO wywiązywał się ze swoich obowiązków."
Artur dziś mamy 03.04.2013 r ;-)A na żarty był czas 01.04.2013 r.
Termin oczekiwania na odpowiedź: Odpowiedzi na wpływające do Urzędu pisemne zapytania (w tym również złożone za pośrednictwem poczty elektronicznej) udzielane są w ciągu miesiąca (podstawa prawna: art. 35 § 1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego Dz. U. z 2000r. Nr 98, poz. 1071 ze zm. oraz Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 8 stycznia 2002r. w sprawie organizacji przyjmowania i rozpatrywania skarg i wniosków Dz.U. Nr 5, poz. 46). Widzisz znowu wprowadzasz w błąd podając swoją informację jako pewnik :-((( JK

[2013-04-03 17:06]

dizzy76

" Jeśli okręg, nie reaguje i nie przeciwdziała szkodom. Trzeba takie pismo skierować do ZG PZW. I w załączeniu dołączyć pismo na które okręg nie raczył nawet odpisać. Ponadto w tej sprawie powinien być skierowany wniosek do Komisji Rewizyjnej przy Okręgu Gdańsk, by pouczył zarząd o obowiązku złożenia pisemnej odpowiedzi na zaistniały problem w terminie nie dłuższym niż ustawowy (co do postępowań administracyjnych, to znaczy 2 miesiące), jak też poinformowanie co zostało poczynione i ustalone. Jak też komisja musi przypilnować i pouczyć by ZO wywiązywał się ze swoich obowiązków."
Artur dziś mamy 03.04.2013 r ;-)A na żarty był czas 01.04.2013 r.
Termin oczekiwania na odpowiedź: Odpowiedzi na wpływające do Urzędu pisemne zapytania (w tym również złożone za pośrednictwem poczty elektronicznej) udzielane są w ciągu miesiąca (podstawa prawna: art. 35 § 1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego Dz. U. z 2000r. Nr 98, poz. 1071 ze zm. oraz Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 8 stycznia 2002r. w sprawie organizacji przyjmowania i rozpatrywania skarg i wniosków Dz.U. Nr 5, poz. 46). Widzisz znowu wprowadzasz w błąd podając swoją informację jako pewnik :-((( JK

§ 1 - Przytoczony przez Ciebie mówi "bez zbędnej zwłoki" natomiast powołując się na  § 3 masz podane czasy 1 miesiąca bądź 2 miesięcy - jeżeli sprawy są szczególnie skomplikowane i tu tylko interpretacja czy jest to skomplikowane czy nie.... 

[2013-04-04 14:50]

myslunio

Poszlo :) [2013-04-05 12:28]

Jimmy

podpisane, komentarz dodany
[2013-04-05 13:42]