Petycja w sprawie ochrony tarlisk troci wędrownej

/ 19 odpowiedzi
u?ytkownik145121

Widzę , przeglądając strony portalowe , że zaistniała jakaś moda na pisanie petycji.
Przeczytałem podaną przez kol. w linku i myślę , że cel w niej zawarty jest jak najbardziej słuszny.Jedynie , czyż nie można było jej napisać bardziej profesjonalnie - bo pisanie w niej o pomarańczowych woblerach wydaje mi się trochę komiczne.  Pozdrawiam i trzymam kciuki za powodzenie akcji ! (2013/03/23 22:34)

JKarp

Też poszło :-)JK (2013/03/23 22:44)

Artur z Ketrzyna

Widzę , przeglądając strony portalowe , że zaistniała jakaś moda na pisanie petycji.
Przeczytałem podaną przez kol. w linku i myślę , że cel w niej zawarty jest jak najbardziej słuszny.Jedynie , czyż nie można było jej napisać bardziej profesjonalnie - bo pisanie w niej o pomarańczowych woblerach wydaje mi się trochę komiczne.  Pozdrawiam i trzymam kciuki za powodzenie akcji !

Można było też tą sprawę poruszyć na zebraniu w kole.
Delegaci przekazali by to dalej. Do okręgu...

Kolega też coś wspomina o jakiejś śluzie. Jeśli jest to rzeka z łososiowatymi, i ta śluza uniemożliwia im dostęp do tarlisk. To według przepisów prawa winna być wyposażona w przepławkę.
Można było by też przeprowadzić akcję przerzucenia tarlaków, w górę rzeki... (2013/03/23 23:01)

JKarp

Istnienie tego procederu jest znane ZO PZW w Gdańsku gdyż wielokrotnie było zgłaszane przez wędkarzy i koła, jednak problem jest "zamiatany pod dywan". Wiele pism pozostało bez jakiejkolwiek odpowiedzi ze strony Zarządu Okręgu Gdańsk."
To blockquote z petycji !
JK (2013/03/23 23:09)

Zibi60

Poparłem... (2013/03/24 06:33)

Bernard51

Nie wiem czy poparłem??
Wypełniłem dodałem komentarz i co trzeba kliknąc aby poszla (jestem w domu sam)
Podpowiedzcie trochę? (2013/03/24 07:24)

tryfta

Poparte:) (2013/03/24 10:28)

Roxola

Podpisane, ale troszkę dziwne miejsce na petycję, bo nawet mój e'mail nie był potrzebny...
87   ;) (2013/03/24 17:42)

Artur z Ketrzyna

Istnienie tego procederu jest znane ZO PZW w Gdańsku gdyż wielokrotnie było zgłaszane przez wędkarzy i koła, jednak problem jest "zamiatany pod dywan". Wiele pism pozostało bez jakiejkolwiek odpowiedzi ze strony Zarządu Okręgu Gdańsk."
To blockquote z petycji !
JK

Jeśli okręg, nie reaguje i nie przeciwdziała szkodom. Trzeba takie pismo skierować do ZG PZW. I w załączeniu dołączyć pismo na które okręg nie raczył nawet odpisać. Ponadto w tej sprawie powinien być skierowany wniosek do Komisji Rewizyjnej przy Okręgu Gdańsk, by pouczył zarząd o obowiązku złożenia pisemnej odpowiedzi na zaistniały problem w terminie nie dłuższym niż ustawowy (co do postępowań administracyjnych, to znaczy 2 miesiące), jak też poinformowanie co zostało poczynione i ustalone. Jak też komisja musi przypilnować i pouczyć by ZO wywiązywał się ze swoich obowiązków. (2013/04/03 07:48)

JKarp

" Jeśli okręg, nie reaguje i nie przeciwdziała szkodom. Trzeba takie pismo skierować do ZG PZW. I w załączeniu dołączyć pismo na które okręg nie raczył nawet odpisać. Ponadto w tej sprawie powinien być skierowany wniosek do Komisji Rewizyjnej przy Okręgu Gdańsk, by pouczył zarząd o obowiązku złożenia pisemnej odpowiedzi na zaistniały problem w terminie nie dłuższym niż ustawowy (co do postępowań administracyjnych, to znaczy 2 miesiące), jak też poinformowanie co zostało poczynione i ustalone. Jak też komisja musi przypilnować i pouczyć by ZO wywiązywał się ze swoich obowiązków."

Artur dziś mamy 03.04.2013 r ;-)
A na żarty był czas 01.04.2013 r.

Termin oczekiwania na odpowiedź:Odpowiedzi na wpływające do Urzędu pisemne zapytania (w tym również złożone za pośrednictwem poczty elektronicznej) udzielane są w ciągu miesiąca (podstawa prawna: art. 35 § 1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego Dz. U. z 2000r. Nr 98, poz. 1071 ze zm. oraz Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 8 stycznia 2002r. w sprawie organizacji przyjmowania i rozpatrywania skarg i wniosków Dz.U. Nr 5, poz. 46).Widzisz znowu wprowadzasz w błąd podając swoją informację jako pewnik :-(((JK

(2013/04/03 17:06)

dizzy76

" Jeśli okręg, nie reaguje i nie przeciwdziała szkodom. Trzeba takie pismo skierować do ZG PZW. I w załączeniu dołączyć pismo na które okręg nie raczył nawet odpisać. Ponadto w tej sprawie powinien być skierowany wniosek do Komisji Rewizyjnej przy Okręgu Gdańsk, by pouczył zarząd o obowiązku złożenia pisemnej odpowiedzi na zaistniały problem w terminie nie dłuższym niż ustawowy (co do postępowań administracyjnych, to znaczy 2 miesiące), jak też poinformowanie co zostało poczynione i ustalone. Jak też komisja musi przypilnować i pouczyć by ZO wywiązywał się ze swoich obowiązków."

Artur dziś mamy 03.04.2013 r ;-)
A na żarty był czas 01.04.2013 r.

Termin oczekiwania na odpowiedź:Odpowiedzi na wpływające do Urzędu pisemne zapytania (w tym również złożone za pośrednictwem poczty elektronicznej) udzielane są w ciągu miesiąca (podstawa prawna: art. 35 § 1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego Dz. U. z 2000r. Nr 98, poz. 1071 ze zm. oraz Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 8 stycznia 2002r. w sprawie organizacji przyjmowania i rozpatrywania skarg i wniosków Dz.U. Nr 5, poz. 46).Widzisz znowu wprowadzasz w błąd podając swoją informację jako pewnik :-(((JK

§ 1 - Przytoczony przez Ciebie mówi "bez zbędnej zwłoki" natomiast powołując się na § 3 masz podane czasy 1 miesiąca bądź 2 miesięcy - jeżeli sprawy są szczególnie skomplikowane i tu tylko interpretacja czy jest to skomplikowane czy nie.... 
(2013/04/04 14:50)

Jimmy

podpisane, komentarz dodany (2013/04/05 13:42)