Petycja o zniesienie limitu połowu dorsza

/ 1 odpowiedzi
Zwracamy się do Państwa z prośbą poparcia inicjatywy dotyczącej zniesienia limitu połowowego dorsza dla sportowego wędkarstwa morskiego.
Limit dzienny 7 dorszy na jednego wędkarza wprowadził rozporządzeniem z 9 lipca 2004 r. minister rolnictwa. Polska jest jedynym krajem w Unii Europejskiej , w którym obowiązują takie regulacje. W pozostałych państwach ograniczenia ilościowe na sportowe morskie połowy nie obowiązują. 
W ostatnim czasie nasiliły się kontrole inspektorów rybołówstwa morskiego respektujących bardzo ściśle ten restrykcyjny i anachroniczny przepis. Obecnie zauważamy ,że coraz więcej wędkarzy rezygnuje z rejsów w obawie przed karami za przekroczenie limitu. Skutkuje to mniejszą ilością rejsów wędkarskich a tym samym zmniejszy się zapotrzebowanie na artykuły związane wędkarstwem morskim.
Dlatego uważamy ,że w naszym wspólnym interesie leży jak najszybsze dotarcie do grona obywateli , którym to rozporządzenie nie odpowiada.
Dalsze funkcjonowanie obowiązującego rozporządzenie doprowadzi w krótkim czasie do likwidacji wędkarstwa morskiego.
Link do petycji online  : http://www.petycjeonline.com/limit_polowu_dorsza
Pozdrawiam .

getka


szczerze mówiąc to czy ten dorsz ma 20 cm czy 2 kilogramy to wątpliwe jest jego przeżycie po wyciągnięciu z 60 metrów głębokości często za brzuch lub inny niebywały sposób. Zazwyczaj ciśnienie wygniata wnętrzności przez pysk i ot tyle trwa jego życie....... mewy mają potem co jeść.....   (2014/06/16 14:45)