Zaloguj się do konta

Petycja do PZW o jedną opłatę na całą Polskę

utworzono: 2014/10/02 09:24
MaSzku

Czesć.Znalazłam coś takiego:www.petycjeonline.com/petycja_o_wprowadzenie_jednej_opaty_wdkarskiej_na_ca_polskJa osobiście jestem za a Wy?Kilka razy w roku wyjeżdżam z Łodzi do rodziny w Krakowie i chciałabym tam połowić bez dodatkowych opłat.A ryb i tak nigdy nie zabieram...Ja już podpisałampozdrawiamMagda [2014-10-02 09:24]

pawelz

Mieszkasz w Lodzi i placisz w Lodzi. Kasa zostaje w Lodzi a Ty lowisz w Krakowie. Ciekawe ilu Krakowian przyjedzie do Lodzi polowic ryby ?. No bo zgodzisz sie chyba, ze to jakos powinno sie rownowazyc.
[2014-10-02 10:43]

MaSzku

Mieszkasz w Lodzi i placisz w Lodzi. Kasa zostaje w Lodzi a Ty lowisz w Krakowie. Ciekawe ilu Krakowian przyjedzie do Lodzi polowic ryby ?. No bo zgodzisz sie chyba, ze to jakos powinno sie rownowazyc. 

Jak będzie zezwolenie ważne w całej Polsce to ludzie zaczną łowić w innych miastach.Nie ja tą petycje napisałam ale jest całkiem słuszna.
Tam w artykule jest o opłatach dodatkowych to poczytaj.Mnie na nie nie stać;-/
A z chęcią bym połowiła w innych miejscowościach tzn innych okregach...

[2014-10-02 11:21]

MaSzku

http://www.petycjeonline.com/petycja_o_wprowadzenie_jednej_opaty_wdkarskiej_na_ca_polsk chciałam doczytać ale mój link nie działa czemu?http://www.petycjeonline.com/petycja_o_wprowadzenie_jednej_opaty_wdkarskiej_na_ca_polsk [2014-10-02 11:24]

pawelz

Mnie nie stac na LandCruiser' a bardzo bym chcial takie auto. Nie stac mnie na ciuchy Simms'a (ubrania dla wedkarzy) z najwyzszej polki itd itp. To ze kogos na cos nie stac nie jest zadnym argumentem. Chiclabym placic mniej jak 80zl / dzien na OS Sanie, ale tak nie jest. I nie cisne, ze oplaty za drogie. Stac mnie na kilka dni w roku na takie lowienie i tyle razy tam jestem.
Ludzie bedza lowic tam gdzie sa ryby. Nikt nie bedzie np urzadzal wycieczek wedkarskich do Lodzi, bo po co ?. Wiec czemu kasa z oplat krajowych mialaby plynac do Lodzi ?.
A jesli nie do Lodzi, to gdzie ?. Kto zrekompensuje i jak straty, jakie poniosa okregi w ktorych dobrze sie gospodaruja ?. Ty pojedziesz np na Turawe i zabierzesz kilka sandaczy. I tak zrobi 1000 wedkarzy z calej Polski. Kto i z czego mialby usupelnic te braki, skoro pieniadze nie zostana u gospodarza wody.
PS. Czytalem ze ryby nie zabierasz, ale ilu zabierze ?.
[2014-10-02 11:38]

zbynio 33

Nie dość, że ten człowiek jest z konkurencyjnego forum. To ta petycja jest jak program wyborczy Krzysztofa Kononowicza :))).
Znalazłem woblery robioine przez autora tejże petycji :))).

Ten człowiek jest niepoważny :). Chciałby za "dwa" złote wędkować w całej unii :).
[2014-10-02 13:36]

Pawelski13

Wnioski o przywrócenie oplaty krajowej padały od dawna na zebraniach sprawozdawczych. Nieoficjalnie ZG sformułował warunki na jakich ta karta by obowiązywała. Nie mam zadnego linka (i nie wiem czy jest), info dostałem od kolegów którzy bylo na zebrania ZO. Proponowana kwota to 850 lub 860 PLN (nie na wszystkie wody - tu szczegółów nie znam, trzeba zgłębić temat, może niedługo pojawi się jakaś oficjalna informacja (propozycja). Popytajcie w kołach - powinni tez o tym cos słyszeć.

[2014-10-02 16:28]

Arcymisiek

Wnioski o przywrócenie oplaty krajowej padały od dawna na zebraniach sprawozdawczych. Nieoficjalnie ZG sformułował warunki na jakich ta karta by obowiązywała. Nie mam zadnego linka (i nie wiem czy jest), info dostałem od kolegów którzy bylo na zebrania ZO. Proponowana kwota to 850 lub 860 PLN (nie na wszystkie wody - tu szczegółów nie znam, trzeba zgłębić temat, może niedługo pojawi się jakaś oficjalna informacja (propozycja). Popytajcie w kołach - powinni tez o tym cos słyszeć.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mój siostrzeniec wykupił w Holandi za 30 euro kartę, dzieki której ma dostep do 90% wód w tym kraju, gdzie wody kipią od ryb, a tu jakiś dyniogłowy chce około 900 za połów na tych przetrzebionych, pseudo zarybianych polskich łowiskach - chyba kogoś poje...o!

[2014-10-02 19:41]

Jędrula

To jest petycja napisana co wynika z podpisu pod nią przez kol. Dawida Cygała - jest on założycielem i administratorem konkurencyjnego portalu o nazwie " pokaż rybę "Proszę , sie zaznajomić z tematami jakie tam sam umieszcza jako "palmer " , zresztą sam na nie później odpowiadając już jako "admin" i sie zastanowić , czy warto brać na poważnie treści zawarte w jego " głębokich przemyśleniach ".Dla przykładu umieszczam jedynie kilka jego tematów umieszczonych na tymże portalu :
1. " jaka ryba jest najbrzydsza / nie ujmując nic rybom / "2. konkurs z cennymi nagrodami - odpowiedz na pytanie : " co dodałem do kukurydzy , aby         pachniała " ? 1 miejsce - apteczka wedkarska , 2. miejsce - breloczek , 3 . miejsce - smycz3.  " co za  radość złowić same wielkie ryby "
- takich tematów w jego wykonaniu  jest na pęczki , więc chyba nie trzeba nikomu wyjaśniać z  kim ma się do czynienia ..., pomijając już fakt , że ten nie osobnik ma zielonego pojęcia o wędkarstwie ...
Pozdrawiam ! 

Z wielkim trudem i niechęcią mi to przyszło ale w tym miejscu muszę się zgodzić z każdym słowem Kolegi Ernesta .
Po drugie  zgoda całkowita z Kolegą -
Mnie nie stac na LandCruiser' a bardzo bym chcial takie auto. Nie stac mnie na ciuchy Simms'a (ubrania dla wedkarzy) z najwyzszej polki itd itp. To ze kogos na cos nie stac nie jest zadnym argumentem. Chiclabym placic mniej jak 80zl / dzien na OS Sanie, ale tak nie jest. I nie cisne, ze oplaty za drogie. Stac mnie na kilka dni w roku na takie lowienie i tyle razy tam jestem.
Ludzie bedza lowic tam gdzie sa ryby. Nikt nie bedzie np urzadzal wycieczek wedkarskich do Lodzi, bo po co ?. Wiec czemu kasa z oplat krajowych mialaby plynac do Lodzi ?.
A jesli nie do Lodzi, to gdzie ?. Kto zrekompensuje i jak straty, jakie poniosa okregi w ktorych dobrze sie gospodaruja ?. Ty pojedziesz np na Turawe i zabierzesz kilka sandaczy. I tak zrobi 1000 wedkarzy z calej Polski. Kto i z czego mialby usupelnic te braki, skoro pieniadze nie zostana u gospodarza wody.
PS. Czytalem ze ryby nie zabierasz, ale ilu zabierze ?.

Nic dodać , nic ująć .

[2014-10-02 20:06]

Jędrula

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mój siostrzeniec wykupił w Holandi za 30 euro kartę, dzieki której ma dostep do 90% wód w tym kraju, gdzie wody kipią od ryb, a tu jakiś dyniogłowy chce około 900 za połów na tych przetrzebionych, pseudo zarybianych polskich łowiskach - chyba kogoś poje...o!

Najwyraźniej !!!

[2014-10-02 20:08]

zbynio 33

Zgadzam się, że za wody PZW każda opłata jest za duża, ale nie ma co porównywać nas do Holandii. Zupełnie inny temat.
[2014-10-02 20:29]

Artur z Ketrzyna

Zgadzam się, że za wody PZW każda opłata jest za duża, ale nie ma co porównywać nas do Holandii. Zupełnie inny temat.

A porównaj Polaków do Holendrów. Może zobaczysz ta subtelną różnicę...
[2014-10-02 21:04]

lynx

Nie dość, że ten człowiek jest z konkurencyjnego forum. To ta petycja jest jak program wyborczy Krzysztofa Kononowicza :))).

Ten człowiek jest niepoważny :). Chciałby za "dwa" złote wędkować w całej unii :).

Taka maszynka do golenia własnie mi zginęła....
[2014-10-02 21:21]

lynx

jakiś punkt odniesienia musimy mieć. To do kogo mamy sie porównywać? Do Korei Płn ?
[2014-10-02 21:24]

JKarp

Znaczy jaką ? Taką, że oni praktycznie nie zabierają ryb. Taką, że nie muszą zdawać żadnych dziwnych egzaminów na kartę. Taką, że zezwolenie wykupują na stacji CPN lub przez internet. Taką, że nie kłusują. Dużo by tego jeszcze wymieniać a nie są to subtelne różnice ;-) JK [2014-10-02 21:26]

Jędrula

Znaczy jaką ? Taką, że oni praktycznie nie zabierają ryb. Taką, że nie muszą zdawać żadnych dziwnych egzaminów na kartę. Taką, że zezwolenie wykupują na stacji CPN lub przez internet. Taką, że nie kłusują. Dużo by tego jeszcze wymieniać a nie są to subtelne różnice ;-) JK

Janusz , dożyjemy kiedyś takich cudów ???

[2014-10-02 21:27]

JKarp

Mam taką nadzieję :-))))JK [2014-10-02 21:38]

zbynio 33

jakiś punkt odniesienia musimy mieć. To do kogo mamy sie porównywać? Do Korei Płn ?

Nie tak daleko.. Jeśli chodzi o PZW, to Ukraina będzie odpowiednim porównaniem. Natomiast możemy się wzorować na Holandii. [2014-10-02 21:56]

zbynio 33

Taka maszynka do golenia własnie mi zginęła....

No to znalazłem zgubę :)))). [2014-10-02 21:59]

zbynio 33

Janusz za mnie odpowiedział. Chodzi o samą mentalność ludzi. Niestety jesteśmy za nimi. Pawelz zdaje się pisał o Holandii w którymś z tematów i jak doszli do tego, że mają tak rybne wody. Na tel. siedzę i nie chce mi się szukać, ale zaczęli od ochrony ryb drapieżnych.... Calkowitych zakazów zabierania itd..  [2014-10-02 22:12]

Jestem zaszczycony , że nawet takie osoby jak kol, Jędrula zgadzają się z moimi opiniami !
Ja nie odkrywam Ameryki na nowo - prosto i treściwie staram się wypowiedzieć moje własne zdanie / które się niewątpliwie kłóci z przyjęta ogólną myślą ideologiczną portalu / - piszę prawdę i niestety to niektórych boli - wiem ! - jestem banitą , osobą nie pożądaną w opcjach klanowych ! -moją konkluzją do tego tematu jest nast. zdanie : " z debilami nie trzeba walczyć , ale się jedynie przed nimi bronić , i ich izolować " !
Pozdrawiam  

[2014-10-02 22:27]

Artur z Ketrzyna

Znaczy jaką ? Taką, że oni praktycznie nie zabierają ryb. Taką, że nie muszą zdawać żadnych dziwnych egzaminów na kartę. Taką, że zezwolenie wykupują na stacji CPN lub przez internet. Taką, że nie kłusują. Dużo by tego jeszcze wymieniać a nie są to subtelne różnice ;-) JK

Janusz , dożyjemy kiedyś takich cudów ???

A choć by taką że szanują rybki nie wymiarowe. Dla nich regulamin łowiska to regulamin, i nie szukają w nim luk. Itd.
Co do wymiaru w Olsztyńskim chyba zostanie wprowadzony górny wymiar dla szczupaka...
[2014-10-07 12:31]

JKarp

Artur własnie o to chodzi - o to żeby ponad wszystko chronić to co jest w wodzie. Rzucanie niewymiarkami lotem koszącym to zbrodnia, oddelegowanie małych ryb do wody butem jest niesłychanym chamstwem i brakiem poszanowania dla ryby. O tym, że gość łowił małe karpie i klął na czym świat stoi traktując je nogą w stronę wody nie wspomnę. Sam prawie zarobił i przestał ;-)To niech te regulaminy łowisk opierają się na Ustawie a nie na pobożnych życzeniach kilku nieudaczników ;-)

Dobra wiadomość ten wymiar górny dla szczupaków :-)JK [2014-10-07 13:13]

zbynio 33

Artur przed chwilą rozmawiałem z kolegą co łowi w Holandii. Z tego co mówił, to są dwie opłaty dla tych co biorą ryby 30 euro, a dla tych co wypuszczają 10 euro. Mówił mi, że kilka lat temu, jak przeszedł się wzdłuż kanakiem w środku miasta to miał przynajmiej 3 szczupłe i nawet nikt go nie kontrolował. Po tym jak inni się zmrowili na tanie mięcho zaczęły się kontrole i nie jest tak prosto już złowić ryby, jak kilka lat wstecz.
Artur u nas jest od jakiegoś czasu wymiar górny ochronny na szczupaka i jakoś nie odczułem zmian. Wg mnie był za późno wprowadzony, to raz, dwa już za bardzo nie ma na co wprowadzać, bo duży szczupły to rzadkość, a po trzecie ten przepis i tak jest martwy, ponieważ nie jest egzekwowany.... Mentalność ludzi jest jaka jest.....
[2014-10-07 13:25]

Jędrula

Artur przed chwilą rozmawiałem z kolegą co łowi w Holandii. Z tego co mówił, to są dwie opłaty dla tych co biorą ryby 30 euro, a dla tych co wypuszczają 10 euro. Mówił mi, że kilka lat temu, jak przeszedł się wzdłuż kanakiem w środku miasta to miał przynajmiej 3 szczupłe i nawet nikt go nie kontrolował. Po tym jak inni się zmrowili na tanie mięcho zaczęły się kontrole i nie jest tak prosto już złowić ryby, jak kilka lat wstecz.
Artur u nas jest od jakiegoś czasu wymiar górny ochronny na szczupaka i jakoś nie odczułem zmian. Wg mnie był za późno wprowadzony, to raz, dwa już za bardzo nie ma na co wprowadzać, bo duży szczupły to rzadkość, a po trzecie ten przepis i tak jest martwy, ponieważ nie jest egzekwowany.... Mentalność ludzi jest jaka jest.....

Smutne , jednak prawdziwe . Najbardziej razi ta mentalność , zostało tylko wychowywać dzieci w duchu poszanowania przyrody , może za ich pokoleń będzie lepiej ?

[2014-10-07 15:42]

Drodzy Panowie ! My , zyjacy w obecnych realiach nie powinnismy szukac rozwiazan z krajow w miare cywilizowanych - na pewno blizej nam do Burkina Faso , czy do Etiopii niz Holandii ! -i sie tez nie zgodze ze dzieki temu nowemu pokoleniu sa jakies szanse na zmiany ku lepszemu !  - wystarczy wyjsc na ulice aby sie o tym przekonac , lub w weekend nad wode gdzie ta holota imprezuje - zostawialac po sobie zgliszcza w postaci pobitych butelek , odpadow sporzywczych , kondonow etc. - ach , szkoda slow ... [2014-10-07 17:21]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia