Zaloguj się do konta

Petycja do PZW o jedną opłatę na całą Polskę

utworzono: 2014/10/02 09:24
Artur z Ketrzyna

Petycje uwazam ze zlo dla rybostanu w wodach kraju. Dlatego wole zaplacic wiecej i miec czyste sumienie niz isc w populizm. Popre taka petycje, ale tylko wtedy, gdy w kraju 90% wod bedzie podobnie zagospodarowanych.

I wszyscy wędkarze będą tak samo dbać o wody...
[2014-10-28 14:55]

adrionn911

Ja tam jestem za jedną opłatą na całą Polskę ew. z podziałem na wody nizinne i górskie. Chciałbym móc pojechać gdzie chce na ryby w całym naszym kraju a nie tylko na część wód. Przecież wszyscy mieszkamy w jednym kraju. Oczywiście żeby ona była normalna a jakaś wielka suma która nie jak się nie ma do stanu naszych łowisk. Kuzyn mieszka w Anglii i mówił że tam 20 funtów kosztuje zezwolenie na całą Anglię. [2015-01-06 16:52]

kris57

http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/1527589,1,wojny-wedkarzy---przed-sezonem.read [2015-01-06 17:15]

Kuzyn mieszka w Anglii i mówił że tam 20 funtów kosztuje zezwolenie na całą Anglię.






Kolego Zapytaj kuzyna na ilu % wód można łowić na podstawie "Rod licence"z tego co wyczytałem (a szukanie info zajęło mi dosłownie 20 sek)wynika że ta licentia za ok 20f to nic innego jak "biała karta" u nas.Możesz o tym  poczytać np tutaj 
 http://wmh.pl/article/742
nie jest to świeży text (jak mówiłem szukałem 20 sek) ale jakiś tam obraz daje.są tam wyszczególnione ogólne przepisy (bardzo restrykcyjne) Już słyszę te lamenty gdyby takie przepisy były i u nas.


żeby było w temacie jestem kategorycznie przeciwny jednej opłacie na cały kraj  Uważam że było by to złe rozwiązanie.co więcej jestem za większym podziałem .uważam że wody powinny być dzierżawione przez kluby wędkarskie (tak jak w Anglii)  a opłaty powinno się wnosić "na miejscu" odpowiednim służbom lub na konto danego klubu , w banku,na poczcie czy na stacji benzynowej. [2015-01-06 17:42]

Bernard51

"Petycje uwazam ze zlo dla rybostanu w wodach kraju. Dlatego wole zaplacic wiecej i miec czyste sumienie niz isc w populizm. Popre taka petycje, ale tylko wtedy, gdy w kraju 90% wod bedzie podobnie zagospodarowanych."

Też nie jestem zwolennikiem aby jedna opłata zezwalała na połowy w całym kraju, a dlaczego co prawda mieliśmy juz ten system i pamiętajmy że nasze składki to były tylko namiastką kosztów zarybień resztę dokładały Zakłady Pracy, Powiaty, Miasta, Województwa, to po pierwsze, po drugie tak jak Paweł pisze nie wszędzie są zadbane wody, chodzi o ubytek rybostanu, po trzecie w dobrze zarybionych okręgach natłok wędkarzy będzie większy i ryba szybko zniknie.
Dziś ceny dobowych opłat to sumy z sufitu lub jak to nazywają działacze ceny zaporowe aby obcy nam ryb nie wyławiali. W gospodarce rynkowej (niczym do tego dojdziemy) opłatę powinniśmy mieć w każdym rejonie (nabywaną w kioskach, sklepach,) adokwatną do rybostanu jak i atrakcyjności łowisk, ale PZW# musi zniknąć a gospodarzami wód zostaną odziały samorządowe (Więcej wędkarzy-turystów większa kasa zostawiona dla regionu) które będą dbały o własne wody i bazy wypoczynku dla atrakcyjności ,danego regionu. Podejrzewam że nie dożyję tych nowości w naszym Kraju.
[2015-01-07 07:09]

pawelz

"Petycje uwazam ze zlo dla rybostanu w wodach kraju. Dlatego wole zaplacic wiecej i miec czyste sumienie niz isc w populizm. Popre taka petycje, ale tylko wtedy, gdy w kraju 90% wod bedzie podobnie zagospodarowanych."

Też nie jestem zwolennikiem aby jedna opłata zezwalała na połowy w całym kraju, a dlaczego co prawda mieliśmy juz ten system i pamiętajmy że nasze składki to były tylko namiastką kosztów zarybień resztę dokładały Zakłady Pracy, Powiaty, Miasta, Województwa, to po pierwsze, po drugie tak jak Paweł pisze nie wszędzie są zadbane wody, chodzi o ubytek rybostanu, po trzecie w dobrze zarybionych okręgach natłok wędkarzy będzie większy i ryba szybko zniknie.
Dziś ceny dobowych opłat to sumy z sufitu lub jak to nazywają działacze ceny zaporowe aby obcy nam ryb nie wyławiali. W gospodarce rynkowej (niczym do tego dojdziemy) opłatę powinniśmy mieć w każdym rejonie (nabywaną w kioskach, sklepach,) adokwatną do rybostanu jak i atrakcyjności łowisk, ale PZW# musi zniknąć a gospodarzami wód zostaną odziały samorządowe (Więcej wędkarzy-turystów większa kasa zostawiona dla regionu) które będą dbały o własne wody i bazy wypoczynku dla atrakcyjności ,danego regionu. Podejrzewam że nie dożyję tych nowości w naszym Kraju.

O i to byloby idealne rozwiazanie. Problem w tym, ze Ci co beda przynosili kasa dla regionu (w sposob posredni - czyli Ci ktorzy decyduja o gospodarce wedkarskiej) musza miec z tego tez jakies wymierne korzysci. Zalezne od bogactwa regionu. A nie tak jak teraz. Czy sie siedzi czy sie lezy, kasa i tak jest. Wiec po cholere sie sprezac i brac na glowe dodatkowe obowiazki.
[2015-01-07 09:07]

Sith

A ja jestem za i nic na to nie poradzę.
Kolego Markus-3, popieram petycję i każde dążenie do jednolitej i jednej składki na całą Polskę.
[2015-01-08 16:01]

ryukon1975

http://www.petycjeonline.com/


Petycje na tej stronie są tyle warte ile petycje pisane palcem na wodzie aż się cieszę ze jak byłem młody to nie było internetu i mogłem łowić nie tracąc czasu na takie głupoty. :)

[2015-01-08 16:32]

Zielan

Chcecie beton piórem rozbić? Podpisujcie te durne petycje, może wam ciśnienie zejdzie. [2015-01-08 18:19]

Artur z Ketrzyna

A ja jestem za i nic na to nie poradzę.
Kolego Markus-3, popieram petycję i każde dążenie do jednolitej i jednej składki na całą Polskę.

Mi też by odpowiadała opłata na cały kraj. Ale chciał bym żeby moje pieniądze trafiały do wody, w której łowię.
Jak to rozwiążesz?

Bo obecnie chociaż trafi do tego okręgu w którym wędkuje. Tak więc po części do wody w której łowię.
[2015-01-08 18:27]

zbynio 33

Może autor tej śmiesznej petycji jeszcze coś powie o opłatach w gospodarstwach rybackich, do których należy większość wód w moim regionie? Jak sobie wyobraża jedną opłatę w tym wypadku? Ja chcąc łowić na łowiskach w okolicy muszę zapłacić grubo ponad 1 tyś. zł.
Tu mam mapę Gospodarstwa Rybackiego Szwaderki.


Gospodarstwo Rybackie Ostróda http://www.gro.ostroda.pl/main.php?fid=411&pg=4&id_lang=0

PZW to przy nich pikuś :))). Może i tam zanieść petycję i pozwolą mi łowić :))? W tych gospodarstwach o tyle jest łatwiej, że mogę zapłacić przez internet czy na poczcie....
[2015-01-08 18:54]

Sith

(...)

Tak więc po części do wody w której łowię.

Oj, taki duży chłopiec, a taki naiwny. Te pieniądze nie trafiają do wody, tylko do kieszeni czterdziestu prezesów, wiceprezesów, dyrktorów biur okręgów, sekretarek itd itp...


[2015-01-09 08:21]

Sith

Zbysiu, tu jest mowa o wodach PZW, a nie o komercyjnych, zszedłeś lekko z tematu...
[2015-01-09 08:22]

SVT

Skończcie już z tymi bzdurami. Nie chcę, nie widzę tego z dobrej strony. Zastanówcie się, co się stanie z wodami, jak przypadkowo nad morze przyjedzie cała Polska ludność i zasiądą na wodach Pomorskich? Ten temat to beznadzieja, chcecie mieć zasięg do mięsa? to udajcie się do Irlandii. [2015-01-09 09:26]

zbynio 33

Zbysiu, tu jest mowa o wodach PZW, a nie o komercyjnych, zszedłeś lekko z tematu...

Gdybyś przeczytał to co napisałem to byś wiedział o czym piszę. Nie znam w okolicy żadnej komercji i nigdy nie łowiłem na takowej. Spójrz na mapy i będziesz wiedział jaki potężny obszar zajmują te gospodarstwa rybackie. Co mi z tego porozumienia i jednej opłaty na cały kraj w PZW, jak na własnym podwórku muszę opłacić w trzech instytucjach to po pierwsze. Po drugie to jest jak Kolega SVT napisał, że zróżnicowanie opłat trochę blokuje czyszczenie wód z ryb. Po trzecie to komu ma ta jedna opłata służyć? Chyba tylko panelowi autorowi petycji i nielicznej grupie osób, których okręgi nie maja porozumienia i mieszkają na granicy tychże okręgów, lub osobom jeżdżącym na wczasy...., ale gdyby nawet to woda wodzie nie równa więc nijak to się ma do jednej opłaty. Z tego co wiem to autor petycji prowadząc forum targuje w zamian za reklamę na swoim nędznym portalu od różnych ośrodków bonusy i jeszcze mu mało widać. Jeździ po Polsce i widać dla niego to wielka krzywda zapłacić za łowienie. Fakt faktem, że jeszcze nie widziałem żeby coś złowił i tu apel do PZW, żeby nie brać żadnej opłaty od niego, bo i tak nic nie złowi. Równie dobrze mógłby kawałek sznurka sobie przywiązać do kija i siedzieć. Jest niegroźny. Mało tego jest mięsiarzem i dopóki Ernest razem z nim pisał na karpiarzy to wiernie temu przyklaskiwał, z czym wielokrotnie polemizowałem.... Dopiero jak Ernest wytchnął błędy owemu przybłędzie to przestał go lubić.... Dziwny człowiek z niego, który bierze ryby, nie ma pojęcia o łowieniu, a w szczególności o karpiowaniu i prowadzi grupę dla karpiarzy :))))). Nie chcę tu użyć zbyt mocnych słów, ale niektóre określenia same się cisną na język. Proszę kolegów dla rozrywki poczytać co ten jegomość wypisuje :). Gwarantuję ubaw po pachy :). Jeszcze raz wstawię jego wymysł :);

Jeden z kolegów, który robi woblery napisał delikatnie, do panela "popłynąłeś". Jak dla mnie to jest konkretny odjazd!
[2015-01-09 10:31]

Jędrula

Tak czy inaczej , opłata na cały kraj w obecnej sytuacji nie wchodzi w grę . Tak jak wyżej Koledzy mówią , nie będzie to sprawiedliwe dla wielu wędkarzy w tym kraju . [2015-01-09 10:45]

Chcecie beton piórem rozbić? Podpisujcie te durne petycje, może wam ciśnienie zejdzie.




Kolego o jakim "betonie" ty mówisz??


przecież to wy-zwolennicy jednej opłaty "krajowej" chcecie powrotu do starych zasad finansowania ,do czasów PRLu i czasów komuny??Chcecie aby było "po staremu" więc nie wiem o jakim  betonie mówisz??
[2015-01-09 10:57]

(...)
Tak więc po części do wody w której łowię.

Oj, taki duży chłopiec, a taki naiwny. Te pieniądze nie trafiają do wody, tylko do kieszeni czterdziestu prezesów, wiceprezesów, dyrktorów biur okręgów, sekretarek itd itp...



..... a jak było kiedyś???? 20% składki zostawało w kole a 80% kasy "szło" do ZG do "warsiawki" po czym "warsiawka" dzieliła nie zawsze sprawiedliwie,aha z tej kasy były opłacane etaty,diety i inne ,do macierzystych okręgów "wracała" tylko nie wielka część tych pieniędzy które wpłacili członkowie w okręgach
Teraz chyba tylko opłata "członkowska" idzie do ZG. [2015-01-09 11:08]

i bardzo bym chciał dożyć czasów aby wreszcie PZW przestało istnieć ,aby 100% pieniędzy które wpłacam, zostawało w "moim" kole wędkarskim.Niech prezes czy tam sekretarka weźmie se te 20% pieniędzy ale cała reszta kasy niech "idzie" na zagospodarowanie i ochrone wody w której łowię.
KONIEC I KROPKA. [2015-01-09 11:19]

Pimik

Ja nie podpisze tej petycji z kilku powodów mimo że fantastycznie byłoby jechać gdzie się chce wyciągnąć kije i łowić bez żadnych dodatkowych opłat. Pierwszym powodem jest brak możliwości sprawiedliwego rozłożenia pieniędzy na wszystkie okręgi. Drugi powód to fakt iż w rzeczywistości obecnie jeśli chcę połowić gdzie indziej to dopłaty nie są tak wysokie jak w artykułach autora petycji. Wystarczy kilkadziesiąt zł i mogę wędkować np cały weekend w opolskim , zielonogórskim, szczecińskim. Większy koszt to dojazd. W tym roku większą część mojego wędkarskiego czasu spędziłem na wodach z dala od mojego okręgu i mimo że nie jestem bogaczem udało mi się nie pójść z torbami.Tak więc podsumowując i nie rozpisując się dalej. Niech będzie jak jest , byle nie gorzej [2015-01-09 12:01]

Sith

 PRZY TAKIEJ OPLACIE NA CALY KRAJ TO DOPIERO BY SIE KLUSOWNICTWO ZACZELO:( 


Kolego, co piernik do wiatraka?
Kłusownictwo kwitło, kwitnie i będzie kwitło. Nawet najsroższe kary nie zlikwidowały i nie zlikwidują przestępczości w żadnej dziedzinie życia i na żadnej płaszczyźnie prawa.

Dyskusja akademicka, nie prowadzi do niczego, bo nie ma szans na wprowadzenie jednej opłaty, zmniejszenie liczby okręgów, bo nie zmniejszy się liczby "pasibrzuchów". Ale takie inicjatywy są konieczne, nawet jeśli nie doprowadzą do pozytywnego finału, zawsze coś z nich wyniknie. Choćby opłaty okresowe wprowadzone od tego roku. Przynajmniej wiem, że jadąc do Lubniewic na wydłużony weekend, będę mógł sobie połowić, a jadąc na urlop pod żaglami na kompleks Kisajna, będę mógł tam też, bez konieczności wnoszenia całej opłaty rocznej do poszczególnych okręgów. Dobre i to.
[2015-01-09 13:53]

ogtw

Europa się połączyła a Polska się podzieliła. Cała Polska nie pojedzie nad morze, ja zostaję na wyżynie. [2015-01-09 18:13]

Artur z Ketrzyna

i bardzo bym chciał dożyć czasów aby wreszcie PZW przestało istnieć ,aby 100% pieniędzy które wpłacam, zostawało w "moim" kole wędkarskim.Niech prezes czy tam sekretarka weźmie se te 20% pieniędzy ale cała reszta kasy niech "idzie" na zagospodarowanie i ochrone wody w której łowię.
KONIEC I KROPKA.

Kolego, jak PZW przestanie istnieć. To i twoje koło.
Bo to jednostka PZW.
A po drugie jeśli teraz masz am kiepsko (zresztą u mnie też).
To nie wieżę że po rozpadzie PZW, wy co do tej pory nie umieliście się zgrać. Zrzeszycie się w oddzielne stowarzyszenie, i zaczniecie działać.
I pamiętaj o tym że nawet jak powstaną komercje, to już nie będzie tak kolorowo. Zwłaszcza dla tych co chcą mieć dostęp do wielu łowisk... Brak konkurencji w postaci PZW, komercje uwolni od zaniżania cen zezwoleń. itd...
[2015-01-10 10:39]

Arturze czy to tak trudno pomyśleć???? wiadomo o co chodziJeśli PZW by się rozpadło (wiem że to nierealne bo "kilka" stołków zostało by odstawionych od koryta) to koło pzw też ale jak wiesz Świat nie lubi próżni i zaraz powstały by dziesiątki klubów wędkarskich i nic nie stoi na przeszkodzie aby  "moje" koło przekształciło się w klub wędkarski. [2015-01-10 11:16]

JKarp

Jedna opłata na cały kraj to oczywiście bzdura. Uzasadnienia pisał nie będę bo kilka razy było już napisane.
Widzisz Artur cały problem polega na tym, że każdy wędkarz ma swoje ulubione łowiska. Ale nie jest to łowisk " dziesiąt " a dwa może pięć. Gdyby teraz przestać " sponsorować " ZG i ZO a przy okazji odciąć się od " sportu " i kasę zostawić na " miejscu " czyli lokalne koło okazałoby się, że nagle okoliczne wody są rybne, czyste i zadbane. Nie ma co straszyć, że jak komercja to już straszna kasa za wędkowanie. Im więcej powstałoby takich łowisk tym większa byłaby konkurencja a co się z tym wiąże nikt ceny nie windowałby w górę bez opamiętania.
JK [2015-01-10 11:28]