Petycja do PZW o jedną opłatę na całą Polskę

/ 288 odpowiedzi / 3 zdjęć
z@mela


Cięzki  temat  z tą  jedną opłatą  na kraj bo panujący prezes  już coś mówił o opłatach wykonywanych PEDOFONEM , że  będzie można kopić  dniówkę na dane łowisko  i to tak wymijająco  się  odnosił  do pytania o jedną  krajową  opłatę  heh  lepiej na dniówki wydać  kilka tys zł  bo  idea dniówek jest  dobra jak ktoś jedzie 3x w roku  na ryby ale jak ktoś  180x to już kicha .

Nie jest  tajemnicą  że pasoż...dy  chcą  utrzymać  stołki w okręgach i się  im nie dziwie bo jak dziadek był z OR  ZO  Ux  i innych  formacjach to teraz  kurczowo trzymają  się stołków  ale czy nie można wprowadzić jednej ustawowej dopłaty na  dodatkowy okręg np  30zł czyli wykupuje się w okręgu macierzystym  licencję  i w zależności od potrzeb  dokupuje na okręgi interesujące wędkarza 3 okręgi - 90zł  ale  znając nasze realia  to dowalili by  po 200 dopłaty i cały kraj by kosztował około  7000zł  hahaha za bezrybie

W tym roku wykupiłem wraz z kolegami okręg Legnica  i byliśmy tam nad Odrą kilka razy po 3 dni łącznie około 15 dni nad wodą  przez ten czas  nikt nie złowił ryby nadającej się do zabrania albo nie było warunków by cokolwiek zabrać  bo na jakie wyniki można liczyć  będąc nad wodą od święta i tak to jest z dopłatami dlatego powinny one  być symboliczne  bo najwięcej ryb wyjeżdża u wędkarzy miejscowych , autochtonów a nie przyjezdnych. (2019/11/05 18:56)

Sith


Oj, oj, Mateuszku, obudziłeś się po ponad czterech latach snu... :)) (2019/11/06 06:49)

z@mela


heh juz tam kiedyś podpisywałem tę petycję ale temat został odświeżony i postanowiłem dodać coś od siebie bo przyznać muszę że 4 lata temu problemu jako takich poro0zumień nie było a od tego roku jest - ani jednego porozumienia nasz okręg nie ma a w 2014 w 24 okręgach mogliśmy wędkować w ramach jednej opłaty choć większość wędkowła tylko w 3 to możliwości były a dziś aby mieć te same możliwości to nie wiem czy 2 miesięczne pensje niewykwalifikowanego robola by starczyły :/ (2019/11/06 10:09)

51Marek


A co da i po co petycja? Trzeba ruszyć te 4 litery, pójśc na zebranie sprawozdawczo-wyborcze, wybrać odpowiednich ludzi i potem pilnować, żeby robili to, co przyrzekali knadydując na ten "stołek". Jedna krajowa stawka była, ale w PRL. Tyle, że tak PZW jak i PGRyb były wówczas dotowane z budżetu! I miały czym rządzić. Ja jestem z Warszawy i nie narzekam na brak porozumień. międzyokręgowych.Więc do dzieła. Wybrać takich ludzi, którzy wezmą się do pracy a nie będą liczyć o ile im konto rośnie co miesiąc !!! (2019/11/06 13:27)

Sith


(...)ani jednego porozumienia nasz okręg nie ma(...)
No to faktycznie bryndza... Współczuję. Ja jestem w O/Piotrkowskim, dotychczas były "zerowe"porozumienia z Sierdzem, Częstochową i Tarnobrzegiem, było gdzie wędkować. Ciekaw jestem co będzie w przyszłym roku, już się boję.
(2019/11/06 13:34)

z@mela


Stih- z Kaliszem nikt nie chce porozumień podpisywać bo zwyczajnie nie mamy w ogóle wody bo co to j est raptem 840 hektarów łącznie wszystkich wód na kilka miast powiatowych
Kalisz ,Pleszew, Ostrów ,Jarocin,Ostrzeszów , Krotoszyn , Kępno do tego wladze okręgu jak widać dość nieudolnie negocjują te porozumienia że wszędzie trzeba dopłacać .
W przyszłym roku chciałbym wędkować u mnie bo to najbliżej ale dodatkowo wyjechać 5-10x na wody okręgów :
Poznań - 200
Opole - 180
Konin - 125
Legnica - 100
Wrocław - 160
+ kilka wyjazdów okazyjnych na 1-2 dni i mega drogie dniówki choć niby POLSKI Związek Wędkarski to jakieś jeb...e dnówki , dopłaty jakbym miał całymi tirami te ryby wywozić na 1 dniowej zasiadce no kosmos to ich liczenie z sufitu. (2019/11/06 21:23)

Sith


No cóż, jak głosowaliśmy, takie sobie władze wybraliśmy.
Też z rozrzewnieniem wspominam zgniłeczasy Gomułki i Gierka, kiedy jadąc w delegację zabierałem zawsze ze sobą wędkę i 500 km od domu, jadąc drogą wzdłóż ciekawej wody, mogłem się zatrzymać i powędkować choćby godzinę. Niestety później wszystko popsuli, a teraz idą dalej.w tym samym kierunku..
Dobrze, to już było... :'(( (2019/11/07 07:04)

orzech1


podpisane. nie bede sie rozpisywal. jest to wazne dla naszego srodowiska [wedkarskiego]. pozdrawiam. olsztyn (2019/11/13 13:31)

Julian


Szanowny kolego Marku ja też jestem z Warszawy ( od 1825r a nie nowoprzybyły ) dlatego ,,nie wyjeżdżaj Nam tu z Warszawą bo nie wszystkim to się spodoba. Bezspornym !!!!! faktem jest żebym sobie powędkował np. na Wkrze w Pomiechówku ( gdzie zaczynałem swoją przygodę z wędką ) muszę okręg Ciechanowski opłacić .Idąc dalej ,,za ciosem " gdy po latach za sprawą śp wujka żony ( mojego drugiego nauczyciela i nestora ) wtóciłem do mojej pasji Nida, Nidzica , Wisła - Opatowiec ,Koszyce, Jaksice rok 1980 teraz aby wrócić do moich ukochanych miejsc musiał bym opłacić Uwaga !!!!! Świętokrzyskie ,Małopolskie , Tarnowskie ,Tarnobrzeskie . Chyba ( przepraszam )Q.....wa starczy - zwłaszcza przy ZAPOROWYCH opłatach za np. jeden ,3 dni.Piszesz o dotacjach - a przecież dotacje płynęły z budżetu państwa ( czyli od Nas wszystkich obywateli ) Jeżeli już jesteśmy na tym poziomie dyskusji to Dlaczego JA i Reszta Kolegów !!!! mamy DOTOWAĆ !!!!! tych pasibrzuchów z Okręgów czy z Zarządu Głównego . To wreszcie zdecydujcie bo przy tak rozdrobnionym PZW na ( tu znowu przepraszam ) na ch..... mi ten Zarząd Główny - który Nic nie może.Dobrze szanowny kolego wiesz o czym piszę - piszę o tej wszechobecnej rozpasanej biurokracji a tak a muzo coś mi waćpan jakimś ,,działaczem " śmierdzi. Wracając do Mazowsza - co z tego że mamy TYYYYYLE wód jak ryb Ni Ma np w Zalewie , Narwi ,Bugu do mojej kochanej Wisły strach podejść za sprawą Ekologów z Ratusza.Przeliczając na różne koncesje , dzierżawy najmy to ile kilometrów Siat !!!! przypada na jednego wędkarza jak ostatnio w modzie ( mięsiarza) BO ŁONE z tymi Siatami to nie mięsiarze TO Ekolodzy którzy Nadmiar Skarłowaciałej ( jakoś w sklepach i knajpach tej skarłowaciałej nie widzę ) Likwidują - Połowy selsktywne - czy jak ta franca się nazywa.
Wracając do czasów Wiesława i Edka do końca nie było tak źle tylko w ferworze ,,walki " ( czytaj złodziejstwa) wylano dziecko z kąpielą z tym i Nasz bo to jest Nasz !!!!! związek PZW.
Koledzy z innych ,,Okręgów " Z wędkarskim pozdrowieniem .Połamania kija (2019/11/14 08:43)

Sith


Julian wspomniałeś lata 80-te, nie ma zludzeń to se ne wrati, ani rybostan, ani składka krajowa, no chyba, że Prezes byłby nie kociarzem, a wędkarzem... ;(( (2019/11/14 10:29)

Julian


Zacznę od dwóch blockquoteów jeden śp . kolegi od kija . Czasy ( zwłaszcza lata 80 -siąte - to mój dopisek ) były podłe ale ludzie byli lepsi . Drugi od Młynarskiego cyt . To nie tęsknota za komuną ale tęsknota za młodością . A teraz do rzeczy . Niech ktoś mi próbuje w Racjonalny sposób wytłumaczyć Dlaczego !!!! nie można wrócić do składki krajowej . Rybostan - wystarczy ukrócić kłusownictwo te Legalne !!!!! i te nielegalne i tak jak w każdej dziedzinie gospodarki ( w tym i w mojej energetyce) wystarczy ,,polecieć po kosztach " a więc w maksymalny sposób zlikwidować Bezproduktywną !!!!! administrację i związane z nią apanaże ( samochody służbowe , diety ,,szkolenia w atrakcyjnych hotelach i miejscowościach " działalność wszelakich ,,szemranych spółek " oraz wewnętrzne kontrole ,kontrole i jeszcze raz kontrole - na to a nie na bezsensowne wydawanie pieniędzy na makulaturę ( rejestry połowów ) . Za nim poszedłem na emeryturę takie ,,operacje " w mojej firmie przeprowadzili żabojady i na początku to na kolonialny kapitalizm to wyglądało - ale zaczęły się zyski ( nie straty) Drugą stroną medalu jest to dlaczego podobnej ,,operacji " nie mogli przeprowadzić Polacy i Polska Firma .Co my jesteśmy głupsi wszyscy podejrzewają i to bez gołosłowia- Korupcję . I to Korupcja jest przyczyną tego że jak piszesz ( za klasykiem bodajże Hawlem - to se ne wrati ) i tu jestem daleki od polityki bo to pierwsza Q......wa która pod latarnią stała .Trzeba tylko dobrych chęci . Przyszłość należy do Naszych młodszych kolegów i to niech Oni ruszą jak tu wspomniano d......y Bo My stare zgredy ( tak jak np. ja chociaż za starego zgreda się nie uważam ) możemy się w konfrontacji z tym Murem Administracyjnym Zawału albo Wylewu się dorobić . Zawał już miałem ( życie i praca w permanentnym stresie ) Wędkarstwo to moje drugie życie - spokój cisza drugiego zawału już bym nie przeżył jak i podejrzewamdrugiej Szansy bym nie dostał . Dlatego Niech Młodzi biorą tego Byka za rogi.
Pozdrawiam Cię i dużo, dużo zdrowia życzę . Bo po pewnym czasie człowiek dochodzi do muru i widzi że Zdrowie oraz Spokój ducha jest Najważniejsze .Reszta to blichtr , koraliki i świecidełka. (2019/11/14 19:53)

Julian


To jest mój Azyl na Mazurach w dzikiej głuszy jeziorko koło Szczytna . Że ryb mało bo wkłusowane przez PZW w Życiu bym na żadną komercję , karaiby czy fiordy Norweskie i jeziora Fińskie bym nie zamienił .
Pozdrawiam. (2019/11/14 20:30)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.