Petycja do PZW o jedną opłatę na całą Polskę

/ 283 odpowiedzi / 2 zdjęć
z@mela

Cięzki  temat  z tą  jedną opłatą  na kraj bo panujący prezes  już coś mówił o opłatach wykonywanych PEDOFONEM , że  będzie można kopić  dniówkę na dane łowisko  i to tak wymijająco  się  odnosił  do pytania o jedną  krajową  opłatę  heh  lepiej na dniówki wydać  kilka tys zł  bo  idea dniówek jest  dobra jak ktoś jedzie 3x w roku  na ryby ale jak ktoś  180x to już kicha .

Nie jest  tajemnicą  że pasoż...dy  chcą  utrzymać  stołki w okręgach i się  im nie dziwie bo jak dziadek był z OR  ZO  Ux  i innych  formacjach to teraz  kurczowo trzymają  się stołków  ale czy nie można wprowadzić jednej ustawowej dopłaty na  dodatkowy okręg np  30zł czyli wykupuje się w okręgu macierzystym  licencję  i w zależności od potrzeb  dokupuje na okręgi interesujące wędkarza 3 okręgi - 90zł  ale  znając nasze realia  to dowalili by  po 200 dopłaty i cały kraj by kosztował około  7000zł  hahaha za bezrybie

W tym roku wykupiłem wraz z kolegami okręg Legnica  i byliśmy tam nad Odrą kilka razy po 3 dni łącznie około 15 dni nad wodą  przez ten czas  nikt nie złowił ryby nadającej się do zabrania albo nie było warunków by cokolwiek zabrać  bo na jakie wyniki można liczyć  będąc nad wodą od święta i tak to jest z dopłatami dlatego powinny one  być symboliczne  bo najwięcej ryb wyjeżdża u wędkarzy miejscowych , autochtonów a nie przyjezdnych. (2019/11/05 18:56)

Sith

Oj, oj, Mateuszku, obudziłeś się po ponad czterech latach snu... :)) (2019/11/06 06:49)

z@mela

heh juz tam kiedyś podpisywałem tę petycję ale temat został odświeżony i postanowiłem dodać coś od siebie bo przyznać muszę że 4 lata temu problemu jako takich poro0zumień nie było a od tego roku jest - ani jednego porozumienia nasz okręg nie ma a w 2014 w 24 okręgach mogliśmy wędkować w ramach jednej opłaty choć większość wędkowła tylko w 3 to możliwości były a dziś aby mieć te same możliwości to nie wiem czy 2 miesięczne pensje niewykwalifikowanego robola by starczyły :/ (2019/11/06 10:09)

51Marek

A co da i po co petycja? Trzeba ruszyć te 4 litery, pójśc na zebranie sprawozdawczo-wyborcze, wybrać odpowiednich ludzi i potem pilnować, żeby robili to, co przyrzekali knadydując na ten "stołek". Jedna krajowa stawka była, ale w PRL. Tyle, że tak PZW jak i PGRyb były wówczas dotowane z budżetu! I miały czym rządzić. Ja jestem z Warszawy i nie narzekam na brak porozumień. międzyokręgowych.Więc do dzieła. Wybrać takich ludzi, którzy wezmą się do pracy a nie będą liczyć o ile im konto rośnie co miesiąc !!! (2019/11/06 13:27)

Sith

(...)ani jednego porozumienia nasz okręg nie ma(...)
No to faktycznie bryndza... Współczuję. Ja jestem w O/Piotrkowskim, dotychczas były "zerowe"porozumienia z Sierdzem, Częstochową i Tarnobrzegiem, było gdzie wędkować. Ciekaw jestem co będzie w przyszłym roku, już się boję.
(2019/11/06 13:34)

z@mela

Stih- z Kaliszem nikt nie chce porozumień podpisywać bo zwyczajnie nie mamy w ogóle wody bo co to j est raptem 840 hektarów łącznie wszystkich wód na kilka miast powiatowych
Kalisz ,Pleszew, Ostrów ,Jarocin,Ostrzeszów , Krotoszyn , Kępno do tego wladze okręgu jak widać dość nieudolnie negocjują te porozumienia że wszędzie trzeba dopłacać .
W przyszłym roku chciałbym wędkować u mnie bo to najbliżej ale dodatkowo wyjechać 5-10x na wody okręgów :
Poznań - 200
Opole - 180
Konin - 125
Legnica - 100
Wrocław - 160
+ kilka wyjazdów okazyjnych na 1-2 dni i mega drogie dniówki choć niby POLSKI Związek Wędkarski to jakieś jeb...e dnówki , dopłaty jakbym miał całymi tirami te ryby wywozić na 1 dniowej zasiadce no kosmos to ich liczenie z sufitu. (2019/11/06 21:23)

Sith

No cóż, jak głosowaliśmy, takie sobie władze wybraliśmy.
Też z rozrzewnieniem wspominam zgniłeczasy Gomułki i Gierka, kiedy jadąc w delegację zabierałem zawsze ze sobą wędkę i 500 km od domu, jadąc drogą wzdłóż ciekawej wody, mogłem się zatrzymać i powędkować choćby godzinę. Niestety później wszystko popsuli, a teraz idą dalej.w tym samym kierunku..
Dobrze, to już było... :'(( (2019/11/07 07:04)