Zaloguj się do konta

Pellet na leszcze wiosną

utworzono: 2013/01/05 12:26
wedkarz96

Witam mam male pytanko .Łowie na kanale azotowym na Feedera leszcze .ma ktos moze sprawdzony pellet na leszcza ???z np. TRAPER lub JAXON .Dziękuje za odp . !Polamania !!!!!! [2013-01-05 12:26]

Koledzy piszcie bo sam jestem ciekaw. Ja myślę że pellet rybny lub truskawka, moim zdaniem trapera jest dobry. [2013-01-05 13:15]

Przemo-77

Pellet tak zwany haczykowy to jakaś porażka. Używałem w zeszłym roku Jelly Pallets Halibut Van Den Eynde i mam przykre wspomnienia z montowaniem go na haczyku. Wszystkie pellety haczykowe są miękkie i jeśli uda się je już zamontować na haczyku to spadną przy uderzeniu z wodą. Testowałem wyżej wymieniony pellet i dwa jakieś inne, których nazwy nie znam.

Pellet na pewno działał, ale jako zanęta po umieszczeniu go w koszyczku zanętowym ściągał duże leszcze, karpie a nawet nie duże sumy.

Pellet który mi został podsuszyłem i zrobiłem zestaw z włosem z normalnych haczyków na białoryb  o rozm 8,10,14. Wczoraj 4/01/2012 zrobiłem w domu zestaw z włosem i z tym podsuszonym pelletem i na całą noc umieściłem go w szklance z wodą. Po jakiś 10 godzinach pellet rozmiękł, ale nadal mocno trzymał się włosa. Co najważniejsze mój pellet nie tonął tylko pływał i można by go umieścić na łowisko na krótkim przyponie nad koszyczkiem lub sprężyną zanętową. Tak przygotowany zestaw mocno trzyma się na włosie i na pewno nie spadnie z haka. W sezonie 2013 wypróbuje ten patent na łowisku. Na nowy sezon zakupię pellet truskawkę i halibuta:

Dynamite Baits Pellet Robin Red

i będę łowił nim na zestaw z włosem.

[2013-01-05 13:24]

fizbin

Ciekawe rozwiązanie z tym podsuszaniem, daj znać o wynikach
połamania
[2013-01-05 15:00]

plotka97

U mnie na wiosnę najlepiej sprawdza się pinka. W miarę ocieplania można eksperymentować z kuku i dżdżownicami. Na początku sezonu wypróbuję nową jak dla mnie przynęte, czyli pokrojoną na małe kawałeczki wątróbkę wołową. [2013-01-05 16:07]

Orsi1

W nowym sezonie planuję przetestować miękki pellet firmy winnerZwie się master mix soft hooker pelletZobaczę jak się sprawdzi wraz z koszyczkiem do methody ;) [2013-01-05 16:21]

Lujski

ja uzywalem soft pellet tandem baits - tzn. probowalem uzywac - generalnie porazka ... - lowilem na grunt i zawsze mi spadl z haczyka, moze jakby ktos lowil delikatnie na splawik to by sie jakos trzymal na haczyku ... mi sie to nie udalo ..
[2013-01-05 17:41]

trebron

Cześć,
co Wam mogę doradzić z tym soft pelletem. Jeżeli polujecie na leszcze to zróbcie przypon z krótki włosem i załóżcie  dwa, trzy ziarna pelletu na włos. Trzyma się bez problemy, a i leszcze nie mają problemu z pobieraniem przynęty na krótkim włosie.
Niejednokrotnie na taki zestaw połakomiła mi się również dorodna płoć.
Pozdrawiam
[2013-01-05 19:21]

rolak98

Osobiście nigdy nie próbowałem metody feeder leczy przy łowieniu karpibardzo dobrze sprawdzał się pellet zanętowy firmy Tandem Baits.Myślę że gdybyś wypróbował smak wanilii albo konopie dobrze by to działałona leszcze :) [2013-01-05 22:47]

Bernard51

Cześć,
co Wam mogę doradzić z tym soft pelletem. Jeżeli polujecie na leszcze to zróbcie przypon z krótki włosem i załóżcie  dwa, trzy ziarna pelletu na włos

I nie zaduze do 12mm-ryby zapach raczej bez owoców.
[2013-01-06 07:02]

19970512

witam ja bym ci polecil 

Tandem Baits Impact Soft Hooker Pellet 10 mm Ananasowy sok  

Tandem Baits Impact Soft Hooker Pellet 10 mm Czerwona Wątroba na te dwa dobrze braly   pozdrawiam

[2013-01-23 17:46]

19970512

witam ja bym ci polecil 

Tandem Baits Impact Soft Hooker Pellet 10 mm Ananasowy sok  

Tandem Baits Impact Soft Hooker Pellet 10 mm Czerwona Wątroba na te dwa dobrze braly 

pozdrawiam a one sa na HACZYK
[2013-01-23 17:47]

morel1988

panowie a co na feder ?? żyłka czy plecionka i jaka grubośc najlepiej  [2013-04-05 19:13]

luukkaa

Zgadzam się z Tobą w 100% tak właśnie łowie na kanale żerańskim leszcze na wiosne [2016-03-15 12:35]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia