Zaloguj się do konta

Pellet na haczyk ...

utworzono: 2012/11/11 17:38
Lujski

Witam - gdzies tutaj wyczytalem ze istnieje cos takeigo jak pellet haczykowy - czy ktos moglby mi podac przyklady takiego pelletu ... ? i chcialbym sie dowiedziec czy taki pellet sie zaklada bezposrednio na haczyk czy trzeba na wlos .. ?? 
 ktos tu pisal o pelelcie haczykowym plywajacym ... ale jakos nie moge takiego znalesc - prosze o jakies linki, albo same nazwy takiego pelletu (jakis okolo 3-6mm)
aa i moze jeszcze jak ktos ma zdjecie takiego pelletu na haczyku - nie iwem czy ewentualnie taki pellet sie przebija na wylot czy niepotrzeba a sam pellet jest na tyle miekki ze sie rybke uda zaciac

Pozdrawiam !
[2012-11-11 17:38]

Witam - gdzies tutaj wyczytalem ze istnieje cos takeigo jak pellet haczykowy - czy ktos moglby mi podac przyklady takiego pelletu ... ? i chcialbym sie dowiedziec czy taki pellet sie zaklada bezposrednio na haczyk czy trzeba na wlos .. ?? 
 ktos tu pisal o pelelcie haczykowym plywajacym ... ale jakos nie moge takiego znalesc - prosze o jakies linki, albo same nazwy takiego pelletu (jakis okolo 3-6mm)
aa i moze jeszcze jak ktos ma zdjecie takiego pelletu na haczyku - nie iwem czy ewentualnie taki pellet sie przebija na wylot czy niepotrzeba a sam pellet jest na tyle miekki ze sie rybke uda zaciac

Pozdrawiam !

A ja to robię inaczej, jak łowię na feeder wkładam pellet w środek haczyka tak żeby leżał sztywno  [2012-11-11 17:49]

Lujski

wkladasz pellet do haczyka ... ???
[2012-11-11 18:05]

wkladasz pellet do haczyka ... ???

Tak :) [2012-11-11 18:08]

Lujski

a masz moze jakies zdjecie tego cuda, albo moglbys mi to jakos szybko narysowac ... ??
[2012-11-11 18:14]

endriu1994

pewnie haczyk z rurki miedzianej ma zrobiony ;D
[2012-11-11 18:23]

Lujski Taki pellet na hak nazywa sie soft pellet jest to rodzaj ciasta o gumowatej konsystencji.Można to kupić np tu http://www.szczupak.pl/kategoria,288 [2012-11-11 18:32]

[2012-11-11 19:25]

sa dwa rodzaje pelletów haczykowych twarde które zakłada się na włos a pellet wolniej sie rozpuszca od pelletu do nęcenia  i miękki który zakłada sie na haczyk [2012-11-11 21:04]

krisal

Do zakładania pelletu można użyć takich lateksowych gumek.
[2012-11-12 10:48]

Lujski

a czy ktos zna jakis przepis zeby zrobic taki pellet samemu w domu .. ?? albo przynajmniej cos podobnego ... ??


Pozdrawiam !
[2012-11-12 19:42]

Przemo-77

Testowałem pellet w tym sezonie i muszę powiedzieć, że masakra była. Pellet nabity na haczyk nie wytrzymuje uderzenia o wodę, albo w powietrzu spada z haka. Resztę pelletu jaki mi został podsuszyłem i włożyłem w woreczki strunowe i będę na niego łowił w 2013 roku. Łowiłem na
JELLY PELLETS VAN DEN EYNDE o smaku halibuta. Lepiej pellet załadować do koszyka i ubić go zanętą z obu stron. Miałem na taki koszyk i białe robaki dobre wyniki .




[2012-11-12 20:02]

Bernard51

Przecież pelet jak pisze "sliwa" mozna zalożyc na wlos i swietnie sie trzyma , niektóre pracuja do 6 godz ( nie zanetowe) Nie wiem dlaczego próbujecie sobie komplikowac prosta czynnosc jakim jest hak z wlosem ?
[2012-11-14 05:46]

pompips

Pellet zakładam osobiście na haczyk bezpośrednio nie miałem przypadków aby spadał z haka w momencie uderzenia w wodę. Należy założyć go tak aby grot haka wystawał do mniejszych pelletow dobrze jest używać haka z cienkiego drutu bo wtedy go nie rozrywamy i długo trzyma się na haku. Jak łowię z gruntu to zakładam 2,3 szt na włos i też się świetnie sprawdza. Pellet o smaku BLODY HALIBUT wspaniale sprawdza się na mojej wodzie kochają go większe leszcze i karpie stosuje go cały sezon z bardzo dobrymi wynikami szczególnie w chłodniejsze miesiące oczywiście nęcę również pelletem o takim samym smaku.
A sposobu z gumką na pewno wypróbuje bo wydaje się być ciekawy.  
[2012-11-14 14:51]

Lujski

to kupilem wczorj pellet niby dobrej firmy ..



takie cos tylko smak monstrualny krab i tez byla maskara - przy samym zakladaniu na haczyk juz sie pellet łamał - jak jakos mi sie go udalo zalozyc na haczyk to przy rzucie spadal - generalnie to sie nawet za bardzo do zanety nie nadaje bo... pływa ...

Pozdro. !
[2012-11-15 06:46]

JKarp

to kupilem wczorj pellet niby dobrej firmy ..



takie cos tylko smak monstrualny krab i tez byla maskara - przy samym zakladaniu na haczyk juz sie pellet łamał - jak jakos mi sie go udalo zalozyc na haczyk to przy rzucie spadal - generalnie to sie nawet za bardzo do zanety nie nadaje bo... pływa ...

Pozdro. !

CześćHm.. jak by tu oględnie napisać, że nie bardzo dobrej firmy ;-)
http://www.carp-fish-sport.pl/dynamite-baits-marine-halibut-pellets-hair-rigable-p-499.html?manufacturers_id=6 http://www.topfish.pl/product-pol-100006280-CZ-Pellet-Haczyk-Bloody-Halibut-Truskawk-150g-8mm.html JK
[2012-11-15 07:28]

JKarp

CześćHm.. jak by tu oględnie napisać, że nie bardzo dobrej firmy ;-)
http://www.carp-fish-sport.pl/dynamite-baits-marine-halibut-pellets-hair-rigable-p-499.html?manufacturers_id=6 http://www.topfish.pl/product-pol-100006280-CZ-Pellet-Haczyk-Bloody-Halibut-Truskawk-150g-8mm.html JK [2012-11-15 07:29]

ja używam soft pelletu firmy Top secred i nie miałem problemu se spadaniem z hakaten pellet jest tak miękki że można go dowolnie formować w palcach jak ciasto . [2012-11-15 10:28]

to kupilem wczorj pellet niby dobrej firmy ..



takie cos tylko smak monstrualny krab i tez byla maskara - przy samym zakladaniu na haczyk juz sie pellet łamał - jak jakos mi sie go udalo zalozyc na haczyk to przy rzucie spadal - generalnie to sie nawet za bardzo do zanety nie nadaje bo... pływa ...

Pozdro. !

szczerze to ja bym tej firmy dobrą nie nazwał a na pewno jesli chodzi o przynęty ,kilka produktów maja naprawę  dobrych ale ogólnie  tej firmy nie polecam
[2012-11-15 14:03]

to kupilem wczorj pellet niby dobrej firmy ..



takie cos tylko smak monstrualny krab i tez byla maskara - przy samym zakladaniu na haczyk juz sie pellet łamał - jak jakos mi sie go udalo zalozyc na haczyk to przy rzucie spadal - generalnie to sie nawet za bardzo do zanety nie nadaje bo... pływa ...

Pozdro. !

szczerze to ja bym tej firmy dobrą nie nazwał a na pewno jesli chodzi o przynęty ,kilka produktów maja naprawę  dobrych ale ogólnie  tej firmy nie polecam




Trafiają sie i dobre przynęty z tej fiirmy ale raczej nie z serii impact ,lepsza jest seria top edytion tylko dość droga. no i fakt że nie mają powtarzalności. [2012-11-15 14:23]

to kupilem wczorj pellet niby dobrej firmy ..



takie cos tylko smak monstrualny krab i tez byla maskara - przy samym zakladaniu na haczyk juz sie pellet łamał - jak jakos mi sie go udalo zalozyc na haczyk to przy rzucie spadal - generalnie to sie nawet za bardzo do zanety nie nadaje bo... pływa ...

Pozdro. !

szczerze to ja bym tej firmy dobrą nie nazwał a na pewno jesli chodzi o przynęty ,kilka produktów maja naprawę  dobrych ale ogólnie  tej firmy nie polecam




Trafiają sie i dobre przynęty z tej fiirmy ale raczej nie z serii impact ,lepsza jest seria top edytion tylko dość droga. no i fakt że nie mają powtarzalności.

właśnie top edytion miałem na myśli ;) ale niestety cos za cos ,trochę kosztują ,a z ta powtarzalnością to masakra ,kiedyś mieli np. super kulki o smaku owoc dżungli jak dobrze pamiętam ,naprawdę kozak ale niestety jak to u nich bywa juz nie ma w sprzedaży tego smaku  .
[2012-11-15 14:42]

to kupilem wczorj pellet niby dobrej firmy ..



takie cos tylko smak monstrualny krab i tez byla maskara - przy samym zakladaniu na haczyk juz sie pellet łamał - jak jakos mi sie go udalo zalozyc na haczyk to przy rzucie spadal - generalnie to sie nawet za bardzo do zanety nie nadaje bo... pływa ...

Pozdro. !

szczerze to ja bym tej firmy dobrą nie nazwał a na pewno jesli chodzi o przynęty ,kilka produktów maja naprawę dobrych ale ogólnie tej firmy nie polecam


A jak dla mnie ta firma jest dobra bo najważniejsze, że efekty są:p [2012-11-15 15:25]

to kupilem wczorj pellet niby dobrej firmy ..



takie cos tylko smak monstrualny krab i tez byla maskara - przy samym zakladaniu na haczyk juz sie pellet łamał - jak jakos mi sie go udalo zalozyc na haczyk to przy rzucie spadal - generalnie to sie nawet za bardzo do zanety nie nadaje bo... pływa ...

Pozdro. !

szczerze to ja bym tej firmy dobrą nie nazwał a na pewno jesli chodzi o przynęty ,kilka produktów maja naprawę dobrych ale ogólnie tej firmy nie polecam


A jak dla mnie ta firma jest dobra bo najważniejsze, że efekty są:p


sa bo karpie to jedzą mimo ze to gów...  a z braku laku ......ale kulki nie pracują tak jak powinny i w tej cenie mimo ze to tanie kulki jest dużo lepszych firm ,tandem jest przereklamowany a do karp maxa ludzie zgłaszają złowione karpie pisząc ze złowili je na tb choć to nie prawda :)
[2012-11-15 21:31]

to kupilem wczorj pellet niby dobrej firmy ..



takie cos tylko smak monstrualny krab i tez byla maskara - przy samym zakladaniu na haczyk juz sie pellet łamał - jak jakos mi sie go udalo zalozyc na haczyk to przy rzucie spadal - generalnie to sie nawet za bardzo do zanety nie nadaje bo... pływa ...

Pozdro. !

szczerze to ja bym tej firmy dobrą nie nazwał a na pewno jesli chodzi o przynęty ,kilka produktów maja naprawę dobrych ale ogólnie tej firmy nie polecam


A jak dla mnie ta firma jest dobra bo najważniejsze, że efekty są:p


sa bo karpie to jedzą mimo ze to gów...  a z braku laku ......ale kulki nie pracują tak jak powinny i w tej cenie mimo ze to tanie kulki jest dużo lepszych firm ,tandem jest przereklamowany a do karp maxa ludzie zgłaszają złowione karpie pisząc ze złowili je na tb choć to nie prawda :)
dodam ze mam na myśli serię euro

[2012-11-15 21:35]

to kupilem wczorj pellet niby dobrej firmy ..



takie cos tylko smak monstrualny krab i tez byla maskara - przy samym zakladaniu na haczyk juz sie pellet łamał - jak jakos mi sie go udalo zalozyc na haczyk to przy rzucie spadal - generalnie to sie nawet za bardzo do zanety nie nadaje bo... pływa ...

Pozdro. !

szczerze to ja bym tej firmy dobrą nie nazwał a na pewno jesli chodzi o przynęty ,kilka produktów maja naprawę dobrych ale ogólnie tej firmy nie polecam


A jak dla mnie ta firma jest dobra bo najważniejsze, że efekty są:p


sa bo karpie to jedzą mimo ze to gów... a z braku laku ......ale kulki nie pracują tak jak powinny i w tej cenie mimo ze to tanie kulki jest dużo lepszych firm ,tandem jest przereklamowany a do karp maxa ludzie zgłaszają złowione karpie pisząc ze złowili je na tb choć to nie prawda :)
dodam ze mam na myśli serię euro



Na kulki TB było najwięcej brań bo testowalem z ojcem różne kulki, jedynie jeszcze Traper był dobry, a na inne wgl brań nie mieliśmy. Z TB testowalismy serie Euro i Impact i o dziwo seria Euro okazała się bardziej skuteczna. Woda wodzie nie równa:) [2012-11-15 21:54]