Zaloguj się do konta

Pellet jako zanęta

utworzono: 2010/10/05 17:40
arbeiten100

Witam, nurtuje mnie sprawa pelletu jako zanety. Wyczytalem, ze kupny pellet po zalaniu go woda staje sie pasta nadajaca sie do zalozenia na sprezyne. W zwiazku z tym mam pytanie: pellet jakiej firmy mozecie mi polecic oraz jaki ma naintesywniejszy zapach? Firma TB posiada w sprzedarzy pellety pakowane po 1kg w cenie nawet mniejszej niz 10zł- czy on sprawdza się? A może zamiast pelletu warto uzyc granulatu karpiowego( jest on duzo tanszy). Jest sklaniacie sie ku granulatu to prosze o link gdzie moge go nabyc. Z gory dziekuje za pomoc.
[2010-10-05 17:40]

arbeiten100

Czy nikt nie jest wstanie mi poradzic, gdyz w piatek chce jechac nad wode i wyprobowac cos nowego. Prosze o odpowiedzi.
[2010-10-06 05:42]

baloonstyle

Wiesz co ja tego nie stosuję , ale jeżeli chodzi o takie cuda to zauważyłem że kol. Romuald55 i kol. franz maja spore pojęcie w zanętach i jeszcze nigdy się nie przejechałem na ich radach.Napisz do nich na priv to może szybciej uzyskasz odpowiedź.
Pozdrawiam
[2010-10-06 08:04]

Polecam produkty CC MOORE , mają świetne produkty i bardzo duży asortyment . Pasty z peletu nigdy nie robię zazwyczaj układam pelletowy dywan z kulkami i kuku a na to zestaw . Jeżeli łowię duże karpie z ''lotu'' bez wcześniejszego nęcenia to używam worków PVA i kobry . Granulat też możesz używać , wszystko zależy od Ciebie i od rybek , ja nie używam granulatu gdyż ''u nas '' za granulat robi kukurydza , ryby są do niej bardzo przyzwyczajone i czasem to jedyna skuteczna przynęta i zanęta na największe karpie . Co do zapachów to również CC Moore ale w dzisiejszych czasach tych zapachów jest milion i jeden intensywniejszy od drugiego więc sam zdecyduj ale rozumiem , iż wiesz , że intensywność zapachu to mniejszy problem niż dobranie zapachu ?   Ja zawsze dipuje zanętę przed podaniem , wiadomo na zimną wodę inaczej na ciepłą inaczej , na necie jest sporo filmów o karpiowaniu więć poszukaj bo można się z nich wiele dowiedzieć . Tu masz kolego linka do dobrego sklepu -----   http://www.silesiacarphunter.pl/?cc-moore,21 ----- Dziękuje koledze balonnstyle za uznanie ale karpiarzem jestem raczej niedzielnnym , zazwyczaj jeżdżę na karpie z prawdziwymi fachowcami i to oni są przyczyną moich sukcesów .

[2010-10-06 09:32]

baloonstyle

Heh Jak uważasz tak uważasz ja tylko potwierdzam Twoja wiarygodność :))
Jeszcze ani razu nie wcisnąłeś mi "lipy", a co niektórzy tu już próbowali mnie przekręcić :))
[2010-10-06 12:00]

Pelet z Tandema sie nada,jak najbardziej , do tego jest tani (chyba 8,5 kilo)więc nie szarpie po kabzie.
jeśli chcesz zrobić paste to wybieraj pelet małej granulacji (szybciej rozmięka) choć każda wielkość sie nada tylko większy pelet trzeba rozdrobnić inaczej  długo rozmięka.
pelet wsypujesz do wiadra i zalewasz wrzątkiem  aby granulki były zakryte ,Po kilku godzinach ugniatasz mase do konsystencji plasteliny . Ja do tego dodaje troche więcej wody+olej rybny i dodaje 20-30% zanęty i dokładnie wyrabiam.Sprężyn nie stosuje bo moim zdaniem jest to najgorsza forma zanęcaczyki przerzuciłem się na koszyki do metody  są troche droższe ale o wiele łatwiej zanęta z niego wypada.
Jeśli chodzi o granulat to wielu ludzi używa ALLER AQUA kupisz na allegro lub u dystrybutorów (poszukaj w google) lub w skl.wysyłkowym www.crazycarp.pl  ale granulaty mają tą wade że służą raczej do karmienia ryb ,a więc aby zwiększyć działanie wabiące musisz do pasty dodawać rużne składniki jak np mączke rybną i inne dodatki dla tego ja idę na łatwizne i stosuje pelet.
[2010-10-06 12:06]

Romuald55

Pellet jak nazwa wskazuje jest granulatem,czyli mocno sprasowanymi drobnymi cząsteczkami.Pellet z ziarn zbóż i innych dodatków służy do karmienia ryb hodowlanych.Producenci zanęt też zaczęli produkować granulat jako zanętę do połowów wędkarskich.Jest to wygodna forma zanęty drobnej gdyż można wywieżć ją łódką razem z kulkami proteinowymi i kukurydzą.Pellet w zależności od stopnia sprasowania i sklejenia rozpuszcza się w wodzie z różną prędkością i o to chodzi.Drobnica bowiem żerując i pływając w miejscu nęcenia powoduje zainteresowanie większych ryb,a o to chodzi,gdyż jest to głównie zanęta do nęcenia karpi.Bardzo dobrze nadaje się do długotrwałego nęcenia wszystkich białych ryb.Np na kilkudniowe wędkowanie.Można wywozić łódkami do wywożenia zanęty,rzucać łyżkami zanętowymi czy strzelać z procy.szybko opada na dno robiąc dywan zanętowy.Natomiast moim zdaniem nie nadaje się do federa i to niezależnie czy na koszyk czy sprężynę.Nie spełnia wymogów stawianych zanętom federowym,których zadaniem jest stworzenie ścieżki zanętowej do przynęty.Rozmoczony pellet jest za drobny do takich celów. [2010-10-06 13:49]

arbeiten100

Dobrze, dzieki za odpowiedzi. Teraz w sobote wybieram sie na ryby( tak dla zabawy) na staw, gdzie dwa tygodnie temu zostal napuszczony karp 35-45cm. Nie chcial on brac na kuku ani na groch raz wzial na czerwonego robaczka. Ale zdarzaly sie osoby co wyciagneli sporo karpi. Wiec mam pytanie jaki pellet poradzicie mi wziac na ta sobote? Jest jesien wiec smierdziuch ale to nie jest dziki karp tylko z hodowli, moze pellet o jakims zapachu zboza, poradzcie cos. Dzieki
[2010-10-06 15:08]

jeśli nie chciał brać na kukurydze to wypróbuj pelet rybny np halibut
albo zrób 2 pasty i dawaj na jedną  wędke paste rybną a na drugą np waniliową lub scopex
wybór smaków peletu jest spory więc w końcu trafisz
[2010-10-06 15:20]

Romuald55

Kolego arbeiten100! Świeżo wpuszczone karpie przy odrobinie wiedzy można wyłowić prawie wszystkie.Ale to jest BARBARZYŃSTWO i żaden szanujący się wędkarz nie udzieli Ci takich informacji. [2010-10-06 16:04]

arbeiten100

Dobrze, widze ze doswiadczenie robi swoje. A moglbys mi powiedziec czy wpuszczone karpie przyjda np do zanety z pelletu o jakims zapachu czy lepiej sie skusza na cos co znaja( czym byly karmione) i niepotrzebny atraktor zaden. A moze jednak powiesz mi co i jak. Ja lowie tylko na stwach licencyjnych, a wyniki marne, nawet nie mam sie czym pochwalic.
[2010-10-06 18:08]

JKarp

Cześć
Na przyszłość ( i na lato ) polecam pellet Aller Aqua. Jest tylko jeden myk w zakupie: pakowane są w worki 25kg ale za to cena razem z przesyłką wynosi coś ok 100zł :-) czyli 4zł za kilo.
Oczywiście do pasty polecam drobny ale i 9mm dobrze się sprawuje.
przepis:
w wiaderku tyle samo pelletu co i wody ( potem można dosypać suchego ). W wodzie jakiś olej rybny czy jak kto woli booster - oczywiście można dać i poziomkowy jak ktoś chce.
Janusz JKarp
[2010-10-21 11:13]