Pellet do method

/ 37 odpowiedzi
Witam !!! Chciałbym się was poradzić jak przygotować pellet do metody.Czy jeżeli namocze pellet np . 2mm przez 2 minuty powstanie mi pellet który łatwo się formuje do podajnika ? . Jak przyrządzić pellet ktury będzie się łatwo formować do koszyka i za razem trzymał ?
notaki


Różne pelety róznie się rozpuszczają, więc nie traktuj tych dwóch minut jako  wyroczni.
Zalej pellet wodą i sprawdzaj. Jesli zaczyna się kleic  - wylej wodę.
Pellet  po wylaniu wody jeszce będzie powoli ją  wchłaniał i mieknął odrobine, więc wylej wodę jak tylko zacznie się kleić i poczekaj - powiedzmy - 10 minut by się ustabilizował.
Potem formuj na koszyczku. (2014/04/27 21:11)

u?ytkownik102837


Jak chcesz to tu masz link do artykuły na temat pasty pelletowej którą można użyć do metody

http://www.wedkuje.pl/wedkarstwo,pasta-pelletowa-jak-przygotowac,74775 (2014/04/27 21:20)

okontomek


A miałbyś mi do polecenia jakiś drobny pellet 2mm za rozsąda cene (2014/04/27 21:31)

Przemo-77


Ja używam pelletu halibutowego 2mm Dynamite Baits kolega polecał mi  także pellet Lorpio ale osobiście go nie stosowałem. Odmierzam trochę pelletu i wsypuje go do pudełka. Potem zalewam go wodą z łowiska delikatnie wstrząsam pudełkiem i wylewam wodę. Pudełko odstawiam na kilka minut. Cała filozofia.

Zamiast pelletu można spokojnie stosować zanętę typu Feeder na rzeki, odmianę hard lub medium (polecam Lorpio). Taka zanęta ma juz w sobie odpowiednią ilość kleju i dobrze się trzyma koszyczka. Wystarczy ja tylko dobrze przygnieść koszyczkiem w foremce. (2014/04/27 21:45)

okontomek


A gdzie moge nabyć pellet lorpio w internecie . A z tymi zanętami to method mix się lepiej sprawdxzą tak mi się wydaje . (2014/04/27 21:53)

notaki


a co... google strajkuje ? (2014/04/27 22:11)

u?ytkownik102837


 Ja też polecał bym pellet lorpio ostatnio go kupiłem i nawet fajny, jeśli nie ma tego pelletu u ciebie sklepach wędkarskich to zamów na allegro na pewno jest. (2014/04/27 22:56)

plastmatic


Proponuję: skleić zanętę na metodę wodą z łowiska z boosterem np: halibut. Odczekać jakieś 15 minut. Dosypać np: 2mm halibut + 4mm krill. Wymieszać. Skleić na koszyku. I pierdut w wodę. Kulka, kompletnie inna. Np: ananas, żurawina - nie większa niż 12 mm na 5-7 cm przyponie. Haczyk na D-rigu 6-8. Gwarantuję, brania non-stop. Po 15-20 minutach, od zarzucenia, zbierasz zestaw i jeszcze raz do wody. Angielska szkoła, jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Pozdr

(2014/04/29 12:52)

okontomek


Zastosyje się do twojej podpowiedzi . (2014/04/29 13:11)

kucus22


Na Allegro znajdziesz sklep team trabuco, który w swojej ofercie posiada również wspomniany pellet lorpio do methody właśnie:) Wiem, bo sam kupiłem i zamierzam go przetestowac;) pozdrawiam (2014/04/29 18:18)

swierku


FORCARP znalazłem taki na necie,natomiast nie znalazłem opini, więc jeżeli ktoś tym się bawił to proszę się pochwalić (2015/03/01 12:57)

lukaszlca


na youtube oglądałem ciekawy film o tej metodziehttps://www.youtube.com/watch?v=JqNo-MMIUyIhttps://www.youtube.com/watch?v=r3K67F85u0A (2015/03/02 13:15)

Pablo-82


Napisz do sklepu www.bolw.pl mają całą ofertę Lorpio jeśli chodzi o zanęty i pellety, dostaniesz też koszyki do metody Drennana . Jeśli chodzi o metodę to Lorpio ma naprawdę fajną ofertę, dużo pop up'ów fajnych dwu kolorowych. Co do robaków sztucznych to trochę drogie to (z filmu). (2015/03/05 10:04)

Bernard51


Mówił karp do karasia, po Lorpio już mi się hełpie i wolałbym coś innego, karaś na to, polecam ci massive baits z ochotką. 
Zawsze w wodzie coś mało używane na początek zawsze się sprawdza, hi hi (2015/03/05 12:23)

notaki


Napisz do sklepu www.bolw.pl


Nie polecam tego sklepu.
Złozyłem u nich zamówienie 24 lutego ( termin realizacji - do pieciu dni roboczych ) ). Piatego dnia roboczego ( poniedziałek ) zadzwoniłem do nich pytając co z dostawa i uzyskałem zapewnienie, ze jutro ( to jest we wtorek ) dostawa wyjdzie. Jako, ze jakos kuriera nie było zadzwoniłem dziś ( czwartek ) i dowiedziaelm się że nie mają bodajże dwóch pozycji bo - jak powiedziano mi - nie doszły. Co to za sklep , oferujacy towary, których nie posiada na stanie ? Miałem do wyboru , albo czekać sobie , az łaskawie owe dwa artykuły przyjda w bliżej nieokreslonej przyszłości, albo zrezygnować z nich, lub zamienic na inne.
 Ze strony sklepu absolutna cisza, dopiero po moich interwencjach oddzwoniono do mnie z propozycją zamiany towaru.
Dzieki Najwyższemu, że coś powstrzymało mnie przed zapłata z góry, bo pozostało by mi czekanie ... i czekanie... i czekanie.
Moja opinia - omijać szerokim łukiem !

P.S. Złozyłem takze zamówienie na wedkarski.com. Zamówienie złozone w niedzielę - we wtorek kurier wreczył mi paczke .  Do tego pełna informacja tak na @, jak i sms o stanie realizacji zamowienia, wysyłce etc. Da się ? (2015/03/05 12:44)

u?ytkownik26223


Mówił karp do karasia, po Lorpio już mi się hełpie i wolałbym coś innego, karaś na to, polecam ci massive baits z ochotką. 
Zawsze w wodzie coś mało używane na początek zawsze się sprawdza, hi hi




Pelet z Massiva sie nie nadaje bo nie pisze "Metod feeder" ;) (2015/03/05 12:54)

notaki


Proponuję: skleić zanętę na metodę wodą z łowiska z boosterem np: halibut. Odczekać jakieś 15 minut. Dosypać np: 2mm halibut + 4mm krill. Wymieszać. Skleić na koszyku. I pierdut w wodę. Kulka, kompletnie inna. Np: ananas, żurawina - nie większa niż 12 mm na 5-7 cm przyponie. Haczyk na D-rigu 6-8. Gwarantuję, brania non-stop. Po 15-20 minutach, od zarzucenia, zbierasz zestaw i jeszcze raz do wody. Angielska szkoła, jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Pozdr



Jesli "brania non-stop", to po co wstawka o wyciaganiu po 20 minutach ? hmmmm...... (2015/03/05 13:23)

bolw-pl


Napisz do sklepu www.bolw.pl


Nie polecam tego sklepu.
Złozyłem u nich zamówienie 24 lutego ( termin realizacji - do pieciu dni roboczych ) ). Piatego dnia roboczego ( poniedziałek ) zadzwoniłem do nich pytając co z dostawa i uzyskałem zapewnienie, ze jutro ( to jest we wtorek ) dostawa wyjdzie. Jako, ze jakos kuriera nie było zadzwoniłem dziś ( czwartek ) i dowiedziaelm się że nie mają bodajże dwóch pozycji bo - jak powiedziano mi - nie doszły. Co to za sklep , oferujacy towary, których nie posiada na stanie ? Miałem do wyboru , albo czekać sobie , az łaskawie owe dwa artykuły przyjda w bliżej nieokreslonej przyszłości, albo zrezygnować z nich, lub zamienic na inne.
 Ze strony sklepu absolutna cisza, dopiero po moich interwencjach oddzwoniono do mnie z propozycją zamiany towaru.
Dzieki Najwyższemu, że coś powstrzymało mnie przed zapłata z góry, bo pozostało by mi czekanie ... i czekanie... i czekanie.
Moja opinia - omijać szerokim łukiem !

P.S. Złozyłem takze zamówienie na wedkarski.com. Zamówienie złozone w niedzielę - we wtorek kurier wreczył mi paczke .  Do tego pełna informacja tak na @, jak i sms o stanie realizacji zamowienia, wysyłce etc. Da się ?





Bardzo przepraszamy za długi czas oczekiwania, było to spowodowane przeprowadzką Naszego sklepu stacjonarnego. Część towaru znajduje się jeszcze w magazynie przejściowym, proszę o kontakt mailowy a przekażemy Panu kod to bonu na zakupy na 100 zł w ramach przeprosin. Klient jest dla Nas najważniejszy a też jesteśmy wędkarzami i w pełni rozumiemy Pana frustrację. Co do porównania z konkurencją to jesteśmy młodym sklepem, ale za to najtańszym i czasami sprzęt schodzi szybko przez co musimy domawiać. Dzięki za zwrócenie uwagi na kontakt mailowy czy sms, dzięki takiej krytyce będziemy wiedzieć co poprawić. (2015/03/05 16:08)

JKarp


To ja też zamawiałem ;-))))))))Adaś masz farta :-)A za postawę sklepu piątka.JK (2015/03/05 16:23)

notaki


Jest mi ogromnie miło.
Nie spodziewałem się tak miłego podejscia i całkowicie rewiduje moje zdanie o Państwu, nie za sprawą rabatu ( za który slicznie dziękuję ) a za sprawą szybkiego odzewu , przyznania się do błędu i wyjasnienia jego przyczyn.

Owocna współpraca często na poczatku bywa najeżona cierniami .
Do miłego spotkania więc ( witrualnego ) w Państwa sklepie

Pozdrawiam serdecznie (2015/03/05 16:28)

u?ytkownik26223


Hmmm sklep akurat dzisiaj sie zarejestrował....przypadek?
wyczuwam spisek;) (2015/03/05 16:45)

krisal


Hmmm sklep akurat dzisiaj sie zarejestrował....przypadek?
wyczuwam spisek;)

Szybka reakcja na krytykę, dlatego rejestracja i odpowiedź. (2015/03/05 17:22)

Bernard51


Mówił karp do karasia, po Lorpio już mi się hełpie i wolałbym coś innego, karaś na to, polecam ci massive baits z ochotką. 
Zawsze w wodzie coś mało używane na początek zawsze się sprawdza, hi hi




Pelet z Massiva sie nie nadaje bo nie pisze "Metod feeder" ;)


A to karaś pewnie o tym nie wiedział skoro polecał karpiowi. (2015/03/05 17:31)