Pellet czy kulki proteinowe?

/ 1 odpowiedzi
Witam.
Ostatnio będąc na rybach łowiłem głównie na białego robaka a w koszyku miałem zwykłą zanętę uniwersalną z dodatkiem kukurydzy i brały głównie niewielkie leszcze i trafiły się dwa liny. Następnym razem mam zamiar jeden zestaw zaopatrzyć w pellet lub kulki proteinowe, alby spróbować złowić nieco większe ryby. Co polecacie na początek? Kulki czy pellet? Korzystać z włosa czy równie dobrze sprawdzi się pellet haczykowy? Jaki rozmiar przynety? Co użyć jako zanęty? Jaki zapach będzie odpowiedni? Dodam, że jezioro ma miejwięcej 5m, dno jest zamulone i występują tam także karpie i czasem amury. Pozdrawiam :)
Haryyy5


a jaka pogoda będzie 13 listopada 2021r. o godz. 13:54 ? Szanse ze ktoś odpowie prawidłowo na to pytanie jest podobna to szansy udzielenie Tobie prawidłowej porady. Gdyby była jedna najlepsza przynęta to nikt by nie produkował pierdyliarda rodzajów, smaków, rozmiarów i kolorów. Musisz eksperymentować aż dojdziesz co sprawdza się u Ciebie na łowisku, a i to może się zmienić z dnia na dzień i przynęta która we wtorek była killerem w środę nie skusi nawet najbardziej łakomej sztuki. Sam chętnie zrezygnowałbym z targania za każdym razem na łowisko całej torby przynęt i dipów na rzecz jednego małego pudełeczka ale nie ma tak łatwo niestety.  (2017/07/06 10:22)