Pełen zestaw karpiowy

/ 21 odpowiedzi
Witam!
Od 20 lat łowię na różne sposoby , lecz nigdy jeszcze nie łowiłem na zestaw z kulką.Chciałbym wydać około 900 zl na 2 wędki karpiowe i i1 kołowrotek , ponieważ jeden już dostałem na urodziny. Jakie kupić wędki i jaki kołowrotek. ( zazwyczaj łowię na dużym jeziorze o podłożu mulistym)Pozdrawiam
Woa-VooDoo

2 x daiwa black widow lub 2 x anaconda baseWtedy w zależności od sklepu zostanie 400-350 zł.
Można szukać coś z SPRO,okuma , choć ja bym dołożył 100 zł i kupił używke bblc. (2012/12/09 23:04)

roman55

Z używkami to różnie bywa jeszcze jak się kupuje przez Internet :) Polecam z prawdziwego zdarzenia typowy kołowrotek karpiowy: Tica Scepter GE 6000 z przednim hamulcem lub Tica Sportera GR 5007 z wolnym biegiem na duże  odległości. Oba cieszą się b. dobrą renomą wśród karpiarzy . Posiadają aluminiową szpulę główna i zapasową, za nieduże pieniążki  w granicach 230 zł. Kołowrotki na lata.

A kijaszki mogą być. tak jak kolega radzi powyżej.

Z wędkarskim Pozdrowieniem

(2012/12/10 15:58)

JKarp

CześćJa dołożyłbym matę i duży podbierak :-)JK (2012/12/10 16:06)

piotrcarp

CześćJa dołożyłbym matę i duży podbierak :-)JK

Takie cos to chyba oczywiste podczas lowienia karpi i wiekszych ryb nawet innego gatunku ale warto przypomniec (2012/12/10 16:31)

MaestroMax

Kijaszki Shimano alivio - moim zdaniem lepsze niż Black Widow.

Kołowrotki poszukałbym używki BBLC lub czegoś z daiwy np z serii widcast.

Pzdr.

(2012/12/12 11:50)

użytkownik120039

Co do kijków byłbym za Black Widow lub Anaconda Base. Co do młynka zastanowił bym się nad Daiwa Linear. (2012/12/12 12:02)

CraNcHMS

Kołowrotek, który mogę Ci polecić to SPRO SUPER LONG CAST PRO 460 cena wacha się od 165 do 195 zł.

Jeżeli chodzi o wędkę, można polecić KONGER ARCUS TELE CARP 390/3,00 Lbs  cena w granicach 160 do 190 zł.

Myślę, że na początek przygody z karpiowaniem to dobry sprzęt. (2012/12/12 12:05)

użytkownik26223

Kijaszki Shimano alivio - moim zdaniem lepsze niż Black Widow.

Dla czego?? możesz to jakoś uzasadnić???

(2012/12/12 12:37)

michol

Może napisz jaki już dostałeś kołowrotek i kup taki sam. A co do wędzisk to zależy jaka Cie akcja kija interesuje oraz 2 czy 3 składowy.W tym przedziale cenowym zmieścisz się spokojnie z zakupem 2 sztuk i kołowrotka np.-daiwa BW-shimano Alivio-nash h-gun-chub S-plus-anaconda base -anaconda razor x-anaconda pacemaker -prologic c1 ,c2-dragon silver edition carp
Wszystkie te kije maja pozytywne opinie w internecie i są na pewno warte swoich pieniędzy. (2012/12/12 13:03)

patryk-jankowsk

A co do kołowrotka to kupić z przednim biegiem czy wolnym biegiem ? Ostatnio oglądałem film z Przemysławem Mroczkiem , on polec z przednim biegiem , bez wolnego ? A do wędki , to napiszcie jaka najlepsza  z tych kilku ?? Sorki , ale chcę kupić najlepszą :P Pozdrawiam i dziękuje z góry !  (2012/12/12 15:18)

użytkownik39933

A co do kołowrotka to kupić z przednim biegiem czy wolnym biegiem ? Ostatnio oglądałem film z Przemysławem Mroczkiem , on polec z przednim biegiem , bez wolnego ? A do wędki , to napiszcie jaka najlepsza  z tych kilku ?? Sorki , ale chcę kupić najlepszą :P Pozdrawiam i dziękuje z góry !

kołowrotki z przednim sa mniej awaryjne po prostu tego typu kolowrotki sa "mniej skomplikowane " :)  a tak naprawdę do łowienia karpi wolny bieg nie jest przecież potrzebny. pozdro. (2012/12/12 17:53)

michol

Dalej nie wiemy jaki rodzaj kija Cię interesuje(długość , ilość składów , akcja )? (2012/12/12 18:08)

patryk-jankowsk

długość około 3,6 m może byc troche wiecej (2012/12/12 20:53)

patryk-jankowsk

długość około 3,6 m może byc troche wiecej . A do składów nie wiem jaki najlepszy , bo ja jeszcze na karpiowki nie łowiłem :: Poleć najlepsze !
(2012/12/12 20:54)

Andrzej66

Kołowrotek, który mogę Ci polecić to SPRO SUPER LONG CAST PRO 460 cena wacha się od 165 do 195 zł.

Jeżeli chodzi o wędkę, można polecić KONGER ARCUS TELE CARP 390/3,00 Lbs  cena w granicach 160 do 190 zł.

Myślę, że na początek przygody z karpiowaniem to dobry sprzęt.

Mam te kołowrotki (chyba 4 lata), miały byc na początek, ale zostanę przy nich na dłuższe lata. :) Co prawda nie mają 'wb' , ale ja ten 'wb' uznałem za zbędny i nie żałuję. :):) Co do kijków to się nie wypowiem, moje były tanie jak barszcz, a kolega chce więcej kasy zainwestowac. :) (2012/12/12 22:51)

użytkownik39933

długość około 3,6 m może byc troche wiecej . A do składów nie wiem jaki najlepszy , bo ja jeszcze na karpiowki nie łowiłem :: Poleć najlepsze !

rzecz gustu ,mi najlepiej łowi sie na miękkie wędki o długości 3,60 , co do składów to wiadomo dwuczęściowe  sa lepsze ale jesli chodzi Ci o transport to może byc też  oczywiście trzyczęściowa .proponował bym Ci na początek 3lbs 3,60 dwu lub trzyczęściową .pozdro (2012/12/13 00:47)

patryk-jankowsk

rzecz gustu ,mi najlepiej łowi sie na miękkie wędki o długości 3,60 , co do składów to wiadomo dwuczęściowe  sa lepsze ale jesli chodzi Ci o transport to może byc też  oczywiście trzyczęściowa .proponował bym Ci na początek 3lbs 3,60 dwu lub trzyczęściową .pozdro

a 4 lbs lub 3.5 lbs daiwa black 3,6 m ? warto 
(2012/12/13 15:34)

użytkownik39933

rzecz gustu ,mi najlepiej łowi sie na miękkie wędki o długości 3,60 , co do składów to wiadomo dwuczęściowe  sa lepsze ale jesli chodzi Ci o transport to może byc też  oczywiście trzyczęściowa .proponował bym Ci na początek 3lbs 3,60 dwu lub trzyczęściową .pozdro

a 4 lbs lub 3.5 lbs daiwa black 3,6 m ? warto 

daiwa  BW  to miekka  wedka proponował bym Ci kupić jesli łowisz z rzutu 3,5 lb ,sam łowie na te daiwy tylko ze na 3lb ale dla tego że wywożę zestawy .polecam te wedki z czystym sumieniem . (2012/12/13 17:11)

patryk-jankowsk

Dzięki za rady. A mam jeszcze jedno pytanie łowiąc na dużym jeziorze z mulistym podłożem warto kupić żyłkę czy plecionkę , a i jeszcze jaką ? 
Chciałbym wam polecić kulki proteinowe i pellet firmy Adder Carp , mój kolega nęcił przez 2 tygodnie na tym właśnie jeziorze i złowił 10 karpi z tego największy 18,5 kg , a najmniejszy 4,9 kg. Polecam .
Pozdrawiam  (2012/12/13 19:25)

użytkownik39933

Dzięki za rady. A mam jeszcze jedno pytanie łowiąc na dużym jeziorze z mulistym podłożem warto kupić żyłkę czy plecionkę , a i jeszcze jaką ? 
Chciałbym wam polecić kulki proteinowe i pellet firmy Adder Carp , mój kolega nęcił przez 2 tygodnie na tym właśnie jeziorze i złowił 10 karpi z tego największy 18,5 kg , a najmniejszy 4,9 kg. Polecam .
Pozdrawiam 

Cześć , jeśli chcesz łowić na dużych odległościach lub" na sztywno " w okolicach zaczepów lub np. bardzo blisko trzcin  to polecam plecionkę ( ja używam  k -karp ,polecam  )  w innych przypadkach żyłkę a tym bardziej jeśli ktoś jest początkującym wędkarzem bo żyłka wybacza :) błędy gdyż jest rozciągliwa.pozdrawiam. (2012/12/13 19:36)

patryk-jankowsk

a jaki sposób nęcenia polecacie na dużym jeziorze ? Czym najlepiej kulki , kukurydza , czy np. pelet razem z kulkami i kukurydzą !  (2012/12/14 20:45)