Pęknięty reflektor

/ 8 odpowiedzi
Witam

Mam pytanie, czy da radę naprawić pęknięty reflektor?

Chodzi mi o jakieś zgrzewanie lub coś podobnego i czy to ma sens?

Pękniecie nie jest duże.

Auto było w poniedziałek na wymianie rozrządu i chyba w serwisie mi reflektor uszkodzili, dzisiaj zauważyłem.

Jak uniosłem maskę to na krawędzi reflektora ( którą maska przykrywa) jest taki mały pajączek jakby ktoś kluczem lub innym narzędziem uderzył, a od tego pajączka dwa pęknięcia około 5 cm.

Uszkodzenie nie jest mocno widoczne, ale chciałbym je naprawić aby nie dostawała się woda do lampy.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc w tej sprawie, ewentualnie podanie namiarów na warsztaty w Warszawie lub okolicy, które taki reflektor mi naprawią.

irex


Tak dużych pęknięć niczym nie naprawisz.Szukaj używki na Allegro. (2013/05/18 19:59)

u?ytkownik102141


Kolego ! Za mało info podałeś .Owszem sama usterka opisana ale najistotniejsze .Jeśli jest to plastikowa obudowa lampy a odblask jest cały i nie wypalony to możesz to spokojnie zgrzać .Zrobią to na pewno firmy które kleją zderzaki itp   ,,plasiki,, Tylko musisz ,,przekalkulowac ,, bo jeśli nie ma dostepu do pęknięć i trzeba demontować całą lampę to może być tak ze zapłacisz tyle samo za naprawę co wstawienie używki  .A nie prościej było podać markę i model ? wtedy mógł byś liczyć na precyzyjniejsze odpowiedzi. (2013/05/18 20:18)

kazik-kz2


Vectra GTS, z 2008 roku.
Lampy są plastikowe i czarne, nie ma ich zbyt dużo w tym kolorze a więc są dość drogie.
Wymiana lampy jest dość skomplikowana, a więc dodatkowy koszt bo sam tego nie zrobię.
Nie wiem ile kosztuje takie zgrzewanie, ale myślę że jest tańsze. (2013/05/19 19:12)

withanight88


Zapytałbym w zakładach, które oferują spawanie plastików. (2013/05/19 20:21)

kedzio


Z zasady nie naprawia się czegoś takiego, bo czy to soczewka, czy to odbłyśnik, reflektor będzie miał fałszywe światło, a to jest niebezpieczne w ruchu drogowym. Naprawić można tylko pęknięcie między odbłyśnikiem a soczewką, bo to nie ma wpływu na snop światła i jego rozproszenie. Oczywiście znajdziesz kogoś, kto to  "naprawi", ale robisz to na własne ryzyko ( a raczej na ryzyko kogoś, kogo będziesz potem na drodze oślepiał). Plastikowe zamienniki nie są aż takie drogie. Poza tym moja rada - wydorośleć i nie robić  rakiety sportowej, tylko założyć zwykłe reflektory. Bezpieczne reflektory. (2013/05/20 09:19)

kazik-kz2


Z zasady nie naprawia się czegoś takiego, bo czy to soczewka, czy to odbłyśnik, reflektor będzie miał fałszywe światło, a to jest niebezpieczne w ruchu drogowym. Naprawić można tylko pęknięcie między odbłyśnikiem a soczewką, bo to nie ma wpływu na snop światła i jego rozproszenie. Oczywiście znajdziesz kogoś, kto to  "naprawi", ale robisz to na własne ryzyko ( a raczej na ryzyko kogoś, kogo będziesz potem na drodze oślepiał). Plastikowe zamienniki nie są aż takie drogie. Poza tym moja rada - wydorośleć i nie robić  rakiety sportowej, tylko założyć zwykłe reflektory. Bezpieczne reflektory.


Już dawno wydoroślałem i jak najbardziej mam zwykłe reflektory, które były seryjnie montowane w VC opc/gts i gwarantuje Ci że są bezpieczne.

Sklejenie tego reflektora w żaden sposób nie wpłynie na snop światła, gdyz peknięcie jest na samej górze, zaraz pod maską, a więc w żaden sposób nie wpłynie na rozproszenie światła.

(2013/05/20 14:12)

bodek57


W-wa ul.Radzymińska 215, super fachowiec.
Pozdrawiam (2013/05/22 06:03)

u?ytkownik96474


Jeżeli pęknięcia nie widać na zewnątrz to weź żywicę, utwardzacz i mate szklaną - zaklej pęknięcie. Woda nie dostanie się do środka i po sprawie.  (2013/05/22 10:03)