Zaloguj się do konta

Pęknięcie na łączeniu Dragon Express Match

utworzono: 2016/03/17 17:56
skruk2

Witam , ostatnio na wędce podanej w tytule na łączeniu segmentu 1 zauważyłem lekkie peknięcie , i mam takie pytanie czy nalezy sie tym przjemowac i juz teraz odsyłac na gwarancje? :) [2016-03-17 17:56]

czaro93

Jeśli masz obowiązującą gwarancje to na Twoim miejscu od razu bym odesłał w celu naprawy. Póżniej to pęknięcie przy większej rybie może okazać się słabym punktem i trach.  [2016-03-17 19:22]

JKarp

Nie korzystaj z gwarancji a rękojmi.
Jeśli korzystasz z rękoimi to za towar w ciągu 24 misięcy od zakupu odpowiada sprzedawca.
JK [2016-03-18 07:56]

jan-nowaw

Tak na gwarancję czym prędzej puki sezon raczkuje bo gwarancja trwa i trwa...Jako, że kierowałem salonem u jednego z operatorów telefonicznych przerabiania rękojmie kilka razy( telefony) tu rękojmia nie będzie taka prosta bo musiał byś mieć to pęknięcie od nowości a w to nikt nie uwierzy... 2 to nie ma sensu upierać się przy rękojmi- to nie telefon gdzie wymienia się wyświetlacz.. Prawda jest taka, że w przypadku wędki wymieniają ją poprostu... Nikt tego nie naprawia bynajmniej tak miałem w przypadku Robinsona 2-14 bez problemu cały kijek spiningowy nowy... Pozdrawiam [2016-03-18 08:08]

JKarp

Nieprawda - każde zaistniałe uszkodzenie sprzętu należy zgłosić nie później niż dwa miesiące od momentu zauważenia tej niezgodności. W tym wypadku niezgodnością jest powstałe w czasie użytkowania pęknięcie.
Poniżej mój wpis ( cytat ) z innego wątku:
http://www.twojaeuropa.pl/796/gwarancja-czy-rekojmia-prawa-konsumenta
"Zasady odpowiedzialności sprzedawcy (przedsiębiorcy) wobec kupującego (konsumenta) według przepisów implementowanych dyrektyw:


•    pojęcie "wada" zastąpiono "niezgodnością towaru konsumpcyjnego z umową" - niezgodność musi być istotna dla skorzystania z uprawnień,
•    przy odstąpieniu od umowy - przedsiębiorca ma pierwszeństwo nieodpłatnej naprawy towaru lub wymiany go na nowy,
•    sprzedawca powinien dołączyć do towaru instrukcję obsługi w języku polskim oraz pisemnie potwierdzić wszystkie istotne warunki umowy,
•    sprzedawany towar musi posiadać dwie ceny - za jednostkę miary i za oferowaną ilość towaru (chyba że są tożsame),
•    przez 6 miesięcy od nabycia towaru konsument może wskazać na jego niezgodność z umową bez obowiązku udowadniania przyczyn tej niezgodności lub tego, że istniała ona przed wydaniem towaru,
•    oceniając zgodność towaru konsumpcyjnego z umową można kierować się zapewnieniami producenta z reklamy odnośnie właściwości towaru,
•    przy stwierdzeniu niezgodności towaru konsumpcyjnego z umową, kupujący jest uprawniony do żądania nieodpłatnej naprawy lub wymiany na nowy towaru, chyba że jest to niemożliwe lub wymaga nadmiernych kosztów; dopuszcza się także możliwość żądania obniżenia ceny i odstąpienia od umowy;
•    w razie, gdy sprzedawca w ciągu 14 dni nie ustosunkuje się do żądań zgłoszonych w ramach reklamacji, uważa się, iż uznał je za uzasadnione,
•    konsument traci uprawnienia reklamacyjne, jeśli przed upływem dwóch miesięcy od stwierdzenia niezgodności towaru konsumpcyjnego z umową nie zawiadomi o tym sprzedawcy;
•    odpowiedzialność przedsiębiorcy z tytułu reklamacji obejmuje okres dwóch lat od wydania towaru (przy rzeczy używanej - okres jednego roku)."

JK

EDIT:
Oczywiście prawdą jest, że nikt tego uszkodzenia nie będzie naprawiał. To dlatego lepsza dla nas jest rękojmia ponieważ to sprzedawca ma się ustosunkować do naszej prośby czyli naprawienia pęknięcia. Jednak w ciągu 14 dni ( bo tyle czasu ma sprzedawca na ustosunkowanie się do naszej prośby ) nikt nie zdąży z naprawą.
  [2016-03-18 08:54]

SlawekNikt

Reklamować o ile jest na gwarancji, najprawdopodobniej element zostanie wymieniony na nowy.
U mnie kiedyś nie wytrzymał ostatni skład w feederze, chyba wada była jakaś, zareklamowałem i otrzymałem nowy element. [2016-03-18 14:51]