Nęcenie karpi pęczakiem

/ 16 odpowiedzi / 2 zdjęć
Co myślicie o nęceniu peczakiem karpi? Chciałem nęcić nim 2 dni od piątku, a w niedziele łowić. Przyjdą mi w łowisko? Pęczak to dobra zanęta na karpie? A jak tak to jak go przygotować, aby byl bardzo atrakcyjny dla karpi?
perwer


Pęczak raczej sprawdza sie w przypadku leszcza i płoci ,ale jak ugodujesz go z konopiami to na pewno coś tam karpia zwabi.Bez kombinowania ugotuj kukurydze i regularne nęcenie przyniesie efekt... (2011/08/18 22:09)

dario35


peczak jest skuteczny na wszelki bialoryb ktory ma odpowiedni pyszczek aby go polknac (2011/08/19 08:05)

matiuss


A jakby połączyć nęcenie peczakiem z nęceniem ziemniakami?
Piątek wieczorem: 1 kg ziemniaków + 0,5 kg pęczakuSobota wieczorem:1 kg ziemniaków + 0,5 kg pęczakuNiedziela wieczorem: nie nęcić, łowić
Co myślicie o takim nęceniu? Nęciłbym wieczorem o tej samej porze. Przyjdą do tego karpie i czy w sobotę nie zmniejszyć porcji?
(2011/08/19 15:36)

matiuss


Czekam na podpowiedzi. (2011/08/20 15:11)

galek1221


weż bez tego pęczaku same ziemniaki i kuku (2011/08/20 21:55)

LukaszTR


Dużo zależy od tego jaka jest woda, czy duża presja wędkarska, jaka populacja karpia. Ja osobiście pęczak stosuje na leszcze. Co do karpi to proponuje kuku, groch,konopie. Ale z  drugiej strony nigdy nic nie wiadomo więc możesz spróbować i pęczakiem. Jesli nie wejdzie karp to będzie jakaś inna rybka. (2011/08/23 10:26)

Remigiusz1940


Nęcenie samym pęczakiem na karpia to nie najlepszy pomysł. Jeżeli ziarna, to proponuje mieszankę, kukurydza (podstawa, na duże karpie ta z bazaru, na mniejsze ta konserwowa), pęczak i pszenica. Można dosmaczyć konopiami (dość drogie) albo (bardzo skuteczne) grubym pelletem o smaku np truskawka + ryba. Drobnica tego nie ruszy, a gruby białoryb będzie się tam kręcił. To wszystko dobrze jest "dopalić" tanią zanęta karpiową lub leszczową. Po 2-3 dniach nęcenia o kiju nie wrócicie, a i może być , że w 2 godziny swoją - dopuszczalną RAPR-em normę ryb - złowicie. (2020/09/30 12:43)

Julian


Swojego największego sazana było to w 1983r ( a karpiarz nie jestem ) 4,5 kg w Wiśle koło Jaksic na trzy ziarenka pęcaku 2m od brzegu złapałem na tzw. przystawkę spławikową . Wiadomo że kule proteinowe ,groch to przynęta selsktywna na szczęście w wędkarstwie zwłaszcza rzecznym wszystko zdarzyć się może. Bo tu brak reguł to też reguła . (2020/10/02 18:02)

KowalikK


Witam serdecznie
Panowie, chciałaby Was o coś zapytać. W wędkowaniu stawiam tak naprawdę pierwsze kroki i niestety nikt ze znajomych nie bardzo może mi pomóc. Kiedyś wpadłam na zanętę Fiskeri. Konkretnie chodziłoby mi o coś na leszcza- w sumie nie do końca wiem, czy jest to łatwa, czy może "oporna" ryba. Ale do rzeczy. Myślę o zakupiehttps://fiskeri.com.pl/zanety-na-leszcza/. Czy połączenie marcepan - czosnek będzie ok? O może jednak wybrać coś zupełnie innego? Z góry pięknie dziękuje za wszystkie odpowiedzi:) (2020/10/15 14:55)

odrofan


A w marketingu dlugo już robisz ? (2020/10/15 17:28)

Waldi Fish


Sądzę, że ta zanęta będzie dobra na leszcza. Jako dodatki do zanęt na leszcza często stosowane są czosnek oraz marcepan, bo leszcz lubi, aby dosłodzić zanętę. Ja często do takiej zanęty dodaję melasę, konopie oraz pinkę i pęczak. Na haczyk możesz założyć białe robaczki, które są dobrą przynętą na leszcza. Nie wiem na jakiej wodzie będziesz łowić. Jeśli na rzece, to zanętę trzeba obciążyć gliną w ilości adekwatnej do siły pływu rzeki, aby ryby nie popłynęły razem z zanętą. Na wodzie stojącej ten problem odpada. Ważne jest miejsce wrzucenia zanęty. Leszcze lubią przebywać stadnie często przebywając w pobliżu podwodnych górek lub grzbietów. Jeśli wybierzesz takie miejsce, to masz szansę złowić więcej sztuk. Podałem ci podstawowe informacje dotyczące tematu. Ciekawi mnie czy będziesz łowić metodą gruntową czy też na spławik? Pozdrawiam, życząc sukcesów. (2020/10/15 17:58)

radek333


Czy będzie skuteczna ciężko powiedzieć, druga sprawa sama zanęta to nie wszystko ważne są dodatki w mieszance ziarno, robaki itp. Łowiąc na rzece sporo przerobiłem mieszanek, w moim przypadku i na wodzie której łowie najlepiej mi się sprawdziła zanęta neutralna bez sztucznych zapachów itp. do tego płatki owsiane, kukurydza, biały pinka , melasa i glina wszystko wymieszane w odpowiednich proporcjach, na innej wodzie ta zanęta mogła już by nie być skuteczna, dlatego trzeba kombinować i wyciągać wnioski. Jeszcze źle dobrane miejsce połowu lub gdy ryba nie żeruje wtedy żadna zanęta nie pomoże np. łowiłem na rzece na bolonkę dwa nęcone miejsca odległość między jednym a drugim ok 20 metrów w pierwszym wiecznie sam drób krąpie itp. a w drugim już były ryby zadowalających rozmiarów i niby tylko kilka metry miedzy jednym a drugim stanowiskiem. pozdrawiam (2020/10/15 19:47)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.