Pęczak barwiony kurkumą skuteczność

/ 7 odpowiedzi
Witam mma pytanie czy własnie peczak barwiony na zołto bedzie skutecnzy na płotke poniewaz wybieram sie jutro na kanał ktory jest odnoga odry i ijeszce jedno pytanie na co złapie słonecznice??????????
krzychubus12

Pęczak zapewne bedzie skuteczny jak prawie każda inna przynęta na płoć.. A co do słonecznicy- to ich sie jako tako nie łapie...(przynajmniej nie znam nikogo kto je łowi ) (2011/07/16 23:02)

rygiel

Pęczak barwiony kurkumą?to nie wiem.Ja pęczak barwię szafranem(kupisz w sklepie z przyprawami) który też barwi na żółto i dodaję szczyptę kopru włoskiego(kupisz w aptece).Jest to bardzo dobra przynęta na płoć i leszcza. (2011/07/17 07:03)

kick

Witam mma pytanie czy własnie peczak barwiony na zołto bedzie skutecnzy na płotke poniewaz wybieram sie jutro na kanał ktory jest odnoga odry i ijeszce jedno pytanie na co złapie słonecznice??????????

jeżeli u ciebie w łowisku występuje słonecznica to zrób tak bat3 m żyłka 0,10 mm spławik najlżejszy jak to możliwe ja nam 0,2 grama przypon 0,08 mm oraz haczyk 20 a na haczyk jedna biała pineczka lub malutki kawałek ciasta i łów blisko brzegu. A co do pęczaku to niewiem czy kurkuma dała by jakiś efekt ale wiem jedno czosnek jest bardzo skuteczny z pęczakiem.pozdro (2011/07/17 09:25)

u?ytkownik57785

Pęczak barwiony jest często stosowany na przynętę, jak sam nie spróbujesz na swoich łowiskach, to się nie dowiesz. A słonecznicę, jeżeli w Twoim okręgu wolno ją łowić, to złowisz np. na białego, pinkę, pęczak, pszenicę, tak jak uklejki. (2011/07/17 09:40)

ludu82

czy zamiast pęczaku można nęcić inną kaszą? (2011/07/17 10:51)

u?ytkownik84118

Słonecznica to rybka uganiająca się w strefie pelagicznej jeziora , w najwyższych , podpowierzchniowych warstwach  otwartego lustra wody czystch stawów   . Rybę tę (do złudzenia przypominającą ukleję ) raczej trudno złowić na wędkę a są wszakże tego przyczyny jako to :preferencje pokarmowe słonecznicy , która jak wiadomo odżywia się planktonem i drobnymi organizmami wodnego łańcucha pokarmowego . Jeżeli małe rybki intensywnie żerują można je łowić delikatnym zestawem uklejowym ( "do ręki "). Bat 3 m , żyłka 0,08 mm , przypon 10 cm 0,07 mm , haczyk nr 20 - 22 , obciążenie w formie wianuszka , spławik 0,2 - 0,8 g . Na podobny zestaw ( z górną granicą przy gramaturze spławika czyli 0,8 g ) złowiłem okonia 0,5 kg ! (2011/07/17 10:52)

u?ytkownik84118

Pęczak można barwić na dowolny kolor np na żółto  szafranem , kurkumą , na czerwono sokiem z buraka. (2011/07/17 10:53)