Zaloguj się do konta

Październikowe ocieplenie

utworzono: 2013/10/04 12:45
irek23

Październikowe ocieplenie

Z duża niecierpliwością oczekuję na poprawę pogody w październiku. Synoptycy Pisza o temperaturach w granicach 20stopni. Miałbym kilka pytań do wędkarzy obserwatorów.

Czy taka zmiana będzie korzystna na   żerowanie białej ryby oraz drapieżnika? Jak uczą książki to najpewniejsze brania są przy stabilnej pogodzie.  

Pierwsze przymrozki mamy za sobą, więc moje drugie pytanie czy przez tak duże ocieplenie drapieżnik znów będzie słabo żerował?

Czy w taka pogodę jest większa szansa na udana nocna zasiadkę? Może lepiej skupić się na wędkowaniu w dzień?

Mam świadomość że z rybami nigdy nic nie wiadomo, ale podzielcie się swoimi obserwacjami. Zeszły grudzień był tego przykładem. Szczupak brał wtedy jak w maju. Dużo lepsze wyniki miałem właśnie z grudniu.  

[2013-10-04 12:45]

patryk-kociemba

Witaj,
powiem ci ze ja juz nie wierze w ocieplenia:), ale w tamtym roku gdy było cieplej to przynajmniej u mnie lepiej rybka skubała.
[2013-10-04 12:53]

ryukon1975

Każda zmiana będzie korzystna bo teraz jest tak źle że gorzej być nie może.

Ocieplenie nie jest chyba wielkim zaskoczeniem ochłodziło się we wrześniu ale na mrozy i śnieg jeszcze jest stanowczo za wcześnie. Więc ocieplić będzie się musiało.:)

[2013-10-04 12:55]

Artur z Ketrzyna

Nie wiem jak rybka, bo to też zależne jest od fazy księżyca i skoków ciśnienia, czy opadów.
Ale mi napewno będzie się lepiej wędkowało. A o to chyba chodzi w wędkarstwie...
[2013-10-04 14:13]

mikolaj37

Jeśli chodzi o szczupaka to muszę Cię zmartwić.Najlepsze brania to wiatr,chmury,mżawka.Ogólnie taka zgniła jesienna pogoda. [2013-10-04 17:27]

Bernard51

Jeżeli się ociepli to na białą rybkę na pewno lepiej posiedzieć w godzinach najcieplejszych natomiast na sandała to oczywiście od wieczora do rana będą lepsze efekty chociaż reguły na to nie ma bo i w południe też nieraz brały ładne sztuki na trupka lub ogonek.
[2013-10-04 19:14]

Sandacz16

Ja chodze na jezioro niedaleko od mojego domu ma około 10ha, jest dość głębokie. należy do wód PZW i nie mam ŻADNYCH efektów. Inni wędkarze też. I pogoda na niego nie robi różnicy. [2013-10-05 17:42]

Iras1975

W ubiegłym roku było takie ocieplenie w październiku, na dwa dni przed jego zakończeniem trafiłem na stado okoni i jednego dnia wyjechało 10szt ok 30-45+, a następnego dnia 6szt w podobnym rozmiarze. Czuję w kościach, że w tym roku będzie podobie i już zaczynam się spkupiać na tym odcinku.

Dziś wyjechało tam 8szt do ok 30cm na małą gumke 7cm.

Będą brały. :)

edit: Na szczupaki nie poluję, ale okonie to też drapieżniki i powinny reagować podobnie.

[2013-10-05 18:37]

Nie patrz na pogodę / ocieplenie , oziębienie / , lecz na portalowy kalendarz brań  !
[2013-10-05 18:50]

Rubinho

Moje spostrzeżenia sa takie, że kalendarz brań ma sie nijak do łowienia. Najważniejsze jest ciśnienie,kierunek wiatru. Ot takie moje przemyslenia i doswiadczenia:D [2013-10-05 21:27]

ryukon1975

Dla mnie kierunek wiatru, ciśnienie i wszelkie inne duperele są mniej ważne najważniejsze jest czy chce mi się łowić. :)

[2013-10-06 06:57]

A mi się ten kalendarz nawet sprawdza - ostatnie 2 wyprawy i pełne wiaderka grzybów
[2013-10-06 10:28]

ryukon1975

A mi się ten kalendarz nawet sprawdza - ostatnie 2 wyprawy i pełne wiaderka grzybów

Ten kalendarz sprawdza się i mi.

Jesień = grzyby, zima -grzybów ni ma. :)

[2013-10-06 10:36]

Iras1975

U nmie za to wiaderko okoni - dziś 14szt do ok 30+ [2013-10-06 10:42]

ryukon1975

U nmie za to wiaderko okoni - dziś 14szt do ok 30+

Też fajnie Irku, ja po obiedzie pojadę z nastawieniem na coś grubego. Zawsze z taki jadę tylko ostatnio mi nie wychodzi. :)

[2013-10-06 10:48]

Iras1975

Podchodziły coraz większe, ale miałem kilku kibiców więc zwinąłem kija i pojechałem do domu, tak już za dużo widzieli, a jak by zaczęły siadać takie 40-50 to miejscówa była by na bank spalona.

Rybki czują zmianę pogody na + i biorą coraz lepiej.  Może jszcze nad rzekę skoczę ze spinnem pouganiać się za boleniem.

[2013-10-06 11:00]

ryukon1975

U mnie też pogoda się poprawiła to jest nadzieja że ruszą się ryby o rozmiarach które pozwolą im zassać moje przynęty rozmiaru XXXL. [2013-10-06 11:08]

egzekutor

u mnie ryby biorą całkiem dobrze i mam odmienne zdanie niż przedmówca gdzieś wyżej. wczoraj na łódce wylądowało 37 szczupaków. a co do pogody moim zdaniem najlepiej biorą w słońcu(chodzi o szczupaka) [2013-10-06 17:45]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia