Zaloguj się do konta

Patrol Terenowy Państwowej Straży Rybackiej

utworzono: 2011/10/07 19:48

Uwaga! Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

kamfora

:-) [2011-10-08 12:44]

Jerzy nie prawda nie mamy tego w dupie  chwała ssr za dobrą robote bo wam za to nie płacą natomiast panowie z psr mają za to kase i to jest ich obowiązek.
Z drugiej strony taki społecznik wstępuje do ssr chyba dla siebie -z własnej woli i łapie kłusoli dla własnej satysfakcji a nie na pokaz.

[2011-10-08 12:46]

Diablo

Jerzy nie prawda nie mamy tego w dupie  chwała ssr za dobrą robote bo wam za to nie płacą natomiast panowie z psr mają za to kase i to jest ich obowiązek.
Z drugiej strony taki społecznik wstępuje do ssr chyba dla siebie -z własnej woli i łapie kłusoli dla własnej satysfakcji a nie na pokaz.


No nawet z Jarkiem11 się zgadzam
[2011-10-08 12:54]

jedrek6661

kaktus by mi już dawno na dłoni wyrósł jak oni by to za darmo robili znajomy (wstyd się przyznawać że się takiego zna) jest w ssr i ciągle się chwali a to obiad w knajpie im koło na patrolu ufundowało a to spodnie z kurtałką  za darmoszkę dostał raz mówi do mnie Adaś dzisiaj jestem w patrolu spokojnie możesz kłusować ja do niego po pierwsze nigdy nie kłusuje a po drugie z ciebie to popierdułka nie strażnik  
[2011-10-08 12:55]

jurek


Diablo ....... . Przeprowadzono 11 akcji połowów wędkarskich  ......... PLUS te trzy z PSR!
Kwartał ma 3 miesiące, w  miesiącu są 4 soboty przeważnie, 3 x 4 = 12. Czyli co sobota kontrole.


W kwartale było 13 sobót. Nawet gdyby tak było jak piszesz że było w sumie 14 akcji.
7 strażników + strażnicy PSR + w czterech kontrolach SSR z Płocka. Zapewne kilkunastu chłopa. Wszyscy jeździli autobusem razem na te kontrole czy się podzielili na mniejsze grupy?

Gdyby się podzielili nawet na dwie po 6 osób to by im wypadało 2 akcje w miesiącu.
Zebrali wszyscy 290m sieci pouczyli dwadziesciakilka osób i "asystowali" przy wręczeniu 38 mandatów. To Rzeczywiście niesamowite poświęcenie, narażanie życia i rodzin

To jest śmiech na sali.
Chcecie to sobie bądźcie w tym SSR czy PSR ale nie róbcie z siebie wielkich bohaterów jak wybierzecie się 2 w miesiącu na akcję i kogoś pouczycie.

2 razy w miesiącu? a gdyby się podzielić na 4 trzyosobowe grupy to już by nawet raz na miesiąc nie było

I jeszcze jedno 290m sieci to by wpadało jakieś 2 metry sieci na jednego strażnika  - no sukces brawo:)

@Diablo , czytaj uważnie , to był wstawiony przez Ciebie komentarz i link do pracy i kontroli PSR i SSR z Wyszogrodu , a asystowali im 3 razy PSR z Płocka .


Natomiast ja piszę o moim Kole Wędkarskim , jeżeli już wypłynął temat .Moja jurysdykcja dotyczy również Wyszogrodu , bo to powiat płocki , ale ja napisałem o społecznych strażnikach z Płocka i pracy społecznej wokół tego miasta , a nie z Wyszogrodu .I nikt się tu nie użala . Lepiej pisz do poprawnego adresata , na jego stronie , a nie wszystko wrzucasz do jednego worka

[2011-10-08 12:56]

bednar14

Wystarczyło by napisać w temacie psota tylko PSR i odrazu dyskusja czy oni robią to za darmo?Czy oni wogule wiedzą czym się na tym znają?Gdzie oni są kiedy ich potrzeba?Skończcie już z tym.A tak wogule to ja sam bardzo lubię wędkować i jak będę mógł to pujdę na społeczniaka.
[2011-10-08 12:58]

kamfora

Ale proszę bardzo! Idź na społeczniaka. To jest twoja wola. Ale później nie przychodź i nie płacz jak to musisz prywatne środki i rodzinę poświęcać. Wybierzesz sobie taką drogę to nią będziesz kroczył, tylko nie licz na to, że ktoś będzie ci współczuł bo wtedy twój wybór nie będzie miał sensu. [2011-10-08 13:04]

jurek



jedrek6661 kaktus by mi już dawno na dłoni wyrósł jak oni by to za darmo robili znajomy (wstyd się przyznawać że się takiego zna) jest w ssr i ciągle się chwali a to obiad w knajpie im koło na patrolu ufundowało a to spodnie z kurtałką  za darmoszkę dostał raz mówi do mnie Adaś dzisiaj jestem w patrolu spokojnie możesz kłusować ja do niego po pierwsze nigdy nie kłusuje a po drugie z ciebie to popierdułka nie strażnik  

To tylko o Tobie świadczy , że jesteś nieetycznym wędkarzem , bo ja na Twoim miejscu powiadomił bym odpowiednie służby , i tego kolegi już by nie było w SSR .

               Ale Wy tylko umiecie dużo krzyczeć , kapować to jest ble , ble ...., nie wypada , bo co powiedzą znajomi ?  , więc nie narzekajcie , że szerzy się kłusownictwo .

            A może zostałeś ukarany przez PSR lub SSR i teraz krokodyle łzy do wszystkich strażników . Jak nie będzie czego łowić , to będziecie narzekać , a gdzie byli strażnicy ???
[2011-10-08 13:06]

Diablo

kaktus by mi już dawno na dłoni wyrósł jak oni by to za darmo robili znajomy (wstyd się przyznawać że się takiego zna) jest w ssr i ciągle się chwali a to obiad w knajpie im koło na patrolu ufundowało a to spodnie z kurtałką  za darmoszkę dostał raz mówi do mnie Adaś dzisiaj jestem w patrolu spokojnie możesz kłusować ja do niego po pierwsze nigdy nie kłusuje a po drugie z ciebie to popierdułka nie strażnik  

He he darmo, a moze dla takiego czegoś:
http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/21/wiadomosci/52514/pliki/ulgiwskladkachdlassr2011.pdf

Panowie dla zniżek. W niektórych okręgach od początku zniżka 50% w innych po dwóch latach bycia "strażnikiem"
[2011-10-08 13:06]

Diablo

Wystarczyło by napisać w temacie psota tylko PSR i odrazu dyskusja czy oni robią to za darmo?Czy oni wogule wiedzą czym się na tym znają?Gdzie oni są kiedy ich potrzeba?Skończcie już z tym.A tak wogule to ja sam bardzo lubię wędkować i jak będę mógł to pujdę na społeczniaka.



Tak, takich ludzi nam trzeba do kontroli. Jak ktoś może znać ze zrozumieniem RAPR jak w 3 zdaniach robi 6 błedów ortograficznych
[2011-10-08 13:10]

JOPEK1971

Wystarczyło by napisać w temacie psota tylko PSR i odrazu dyskusja czy oni robią to za darmo?Czy oni wogule wiedzą czym się na tym znają?Gdzie oni są kiedy ich potrzeba?Skończcie już z tym.A tak wogule to ja sam bardzo lubię wędkować i jak będę mógł to pujdę na społeczniaka.


Przecież by chronic wodę nie musisz należec do żadnej straży,wystarczy posiadac przy sobie telefon.


[2011-10-08 13:11]

kamfora

A ja jestem ciekaw ile ten wątek powisi. :-)) [2011-10-08 13:12]

jedrek6661

I WSZYSTKO W TYM TEMACIE
[2011-10-08 13:13]

jedrek6661

BRAWO PANOWIE Z SSR
[2011-10-08 13:14]

jurek

Zniżki są tylko w niektórych Okręgach .Podam Ci przykład w Okręgu Toruń , było 2 złote dla każdego strażnika , teraz jest tylko 5 złotych , ale czy słyszałeś , żeby coś było napisane o kłusownictwie . Ten portal powstał też po to , żeby piętnować kłusowników , pisać o miejscach gdzie to kłusownictwo jest największe , przy okazji pomagając tymi informacjami wędkarzom .
[2011-10-08 13:14]

Diablo

Wystarczyło by napisać w temacie psota tylko PSR i odrazu dyskusja czy oni robią to za darmo?Czy oni wogule wiedzą czym się na tym znają?Gdzie oni są kiedy ich potrzeba?Skończcie już z tym.A tak wogule to ja sam bardzo lubię wędkować i jak będę mógł to pujdę na społeczniaka.


Przecież by chronic wodę nie musisz należec do żadnej straży,wystarczy posiadac przy sobie telefon.



Nie zawsze. Ja nie lubię łowić w miejscach często odwiedzanych, często zapuszczam się w tereny bardziej dzikie.
 Zadzwonię na policję to oni nie wiedzą gdzie jestem i przez godzinę na słuchawce mam ich prowadzić jedźcie tu a potem tu a później czeka was półgodzinny marsz po krzakach.

 Zadzwonię do PSR to nikt nie odbierze

Zadzwonię do SSR to muszę trafić akurat na tą ich "sobotę pracującą"
[2011-10-08 13:16]

Nikt tu nie płacze, że pracuje społecznie, tylko że ludzie oczekują od społecznych gruszek na wierzbie i cudów na kiju nie mając pojęcia z czym to się dla każdego społecznego wiąże. Bo żądać jest najłatwiej i kazać zamknąć pyski, oczy i uszy na krytykę. A krytyka uczciwie pracujących  społecznych, jest po prostu chamstwem i wielkopanieństwem ze strony wielu osób. Bo społeczny to robi bo chce, kiedy chce i po co chce, A NIE ŻE MUSI i nikt nie ma prawa wymagać od takiego więcej niż on sam jest w stanie dać SPOŁECZNIE-czyli ZA NIC i niczego NIE MUSI charytatywnie, jak to wielu uważa i wymaga. Jeden może patrolować 20 razy w miesiącu, a inny 5 razy w miesiącu, ALE CHCE I ROBI TO. PSR to już zupełnie inna bajka. Wymień mi jeden zawód, jedną funkcję, na której warunki pracy nikt się nie skarży. Nawet w twoim górnictwie od zarania dziejów górnicy na coś tam się skarżyli, narzekali, strajkowali i narzekać będą, co nie znaczy, że społeczeństwo ma tego dość i krytykuje Wasze narzekania. Zresztą już ten temat był wielokrotnie poruszany i nie ma sensu do tego wracać, bo twój stosunek do służb mundurowych mających nadzór nad szarym obywatelem w jakieijś tam dziedzinie życia był i jest doskonale znany większości forumowiczów. Wymagania większe niż możliwości i życiowe i prywatne i finansowe w stosunku do SPOŁECZNYCH strażników, to po prostu bezczelność i chamstwo. Strażnik społeczny, który chociaż raz w miesiącu poświęci swój czas, rodzinę, pieniądze na kontrole, łapanie kłusoli czy karanie nieuczciwych wędkarzy, już zasługuje na dobre słowo, a nie żądania i narzekania rozkapryszonych wędkarzy, ŻE MA TYRAĆ WIĘCEJ. Do pyskowania i marudzenia, narzekania, psioczenia, obrażania, to zawsze jest tysiące chętnych, ale żeby CHOCIAŻ jeden taki RAZ W MIESIĄCU z blachą i legitymacją ruszył tyłek na łowiska i zamiast wędkowania przeleźć z buta 10 km po błocie i krzaczyskach i autem 100 po dziurawych drogach i terenie off road'owym, to już odważniaków nie ma.   "Chciałeś być społecznym, to zamknij ryj, nie narzekaj i tyraj dla wędkarzy"-  to zwykłe buractwo i tchórzostwo. Mam wielu kolegów czynnie pracujących zawodowo, mających rodziny, pracujących trzyzmianowo, a RAZ W miesiącu jadą na patrol SSR. A narzekający burak siedzi na rybach czy w domu albo knajpie w tym czasie i woli krzywić się i pyskować na takiego, ze za mało pilnuje JEGO ryb i łowisk. Żenułłaaa..... [2011-10-08 13:16]

kamfora

No chyba wszystko ponieważ padło tu już tyle słów krytyki pod adresem Straży Obu Rodzajów, że mając na uwadze iż nie wolno na tym forum niczego krytykować jeśli się nie jest funkcyjnym a zwykłym użytkownikiem, że pewnie zaraz wątek poleci. Zwykła procedura. Ja tylko sobie założyłem kiedy poleci i chcę się przekonać czy miałem rację. :-) [2011-10-08 13:16]

jurek

No widzisz biedaku , Ty to tylko zawsze masz pecha.
[2011-10-08 13:17]

jedrek6661

Jeszcze jedno zdanie do Jurka jakby mieli za co to już by mnie dawno ukarali ale nie mają za co a to co do mnie powiedział to uznałem za żart a ich przełożeni niech się lepiej zajmą kłusolami a nie nieudolnym poczuciem humoru swoich podwładnych
[2011-10-08 13:19]

Diablo

Nikt tu nie płacze, że pracuje społecznie, tylko że ludzie oczekują od społecznych gruszek na wierzbie i cudów na kiju nie mając pojęcia z czym to się dla każdego społecznego wiąże. Bo żądać jest najłatwiej i kazać zamknąć pyski, oczy i uszy na krytykę. A krytyka uczciwie pracujących  społecznych, jest po prostu chamstwem i wielkopanieństwem ze strony wielu osób. Bo społeczny to robi bo chce, kiedy chce i po co chce, A NIE ŻE MUSI i nikt nie ma prawa wymagać od takiego więcej niż on sam jest w stanie dać SPOŁECZNIE-czyli ZA NIC i niczego NIE MUSI charytatywnie, jak to wielu uważa i wymaga. Jeden może patrolować 20 razy w miesiącu, a inny 5 razy w miesiącu, ALE CHCE I ROBI TO. PSR to już zupełnie inna bajka. Wymień mi jeden zawód, jedną funkcję, na której warunki pracy nikt się nie skarży. Nawet w twoim górnictwie od zarania dziejów górnicy na coś tam się skarżyli, narzekali, strajkowali i narzekać będą, co nie znaczy, że społeczeństwo ma tego dość i krytykuje Wasze narzekania. Zresztą już ten temat był wielokrotnie poruszany i nie ma sensu do tego wracać, bo twój stosunek do służb mundurowych mających nadzór nad szarym obywatelem w jakieijś tam dziedzinie życia był i jest doskonale znany większości forumowiczów. Wymagania większe niż możliwości i życiowe i prywatne i finansowe w stosunku do SPOŁECZNYCH strażników, to po prostu bezczelność i chamstwo. Strażnik społeczny, który chociaż raz w miesiącu poświęci swój czas, rodzinę, pieniądze na kontrole, łapanie kłusoli czy karanie nieuczciwych wędkarzy, już zasługuje na dobre słowo, a nie żądania i narzekania rozkapryszonych wędkarzy, ŻE MA TYRAĆ WIĘCEJ. Do pyskowania i marudzenia, narzekania, psioczenia, obrażania, to zawsze jest tysiące chętnych, ale żeby CHOCIAŻ jeden taki RAZ W MIESIĄCU z blachą i legitymacją ruszył tyłek na łowiska i zamiast wędkowania przeleźć z buta 10 km po błocie i krzaczyskach i autem 100 po dziurawych drogach i terenie off road'owym, to już odważniaków nie ma.   "Chciałeś być społecznym, to zamknij ryj, nie narzekaj i tyraj dla wędkarzy"-  to zwykłe buractwo i tchórzostwo. Mam wielu kolegów czynnie pracujących zawodowo, mających rodziny, pracujących trzyzmianowo, a RAZ W miesiącu jadą na patrol SSR. A narzekający burak siedzi na rybach czy w domu albo knajpie w tym czasie i woli krzywić się i pyskować na takiego, ze za mało pilnuje JEGO ryb i łowisk. Żenułłaaa.....



Ty chyba z choinki się urwałeś jak porównujesz górnika który zarabia na chleb dla rodziny i strażnika SSR który przyczepi se blache dla 100 zł mniejszej składki.
[2011-10-08 13:20]

jurek



JOPEK1971 Wystarczyło by napisać w temacie psota tylko PSR i odrazu dyskusja czy oni robią to za darmo?Czy oni wogule wiedzą czym się na tym znają?Gdzie oni są kiedy ich potrzeba?Skończcie już z tym.A tak wogule to ja sam bardzo lubię wędkować i jak będę mógł to pujdę na społeczniaka.

Przecież by chronic wodę nie musisz należec do żadnej straży,wystarczy posiadac przy sobie telefon.


Zgadzam się z Tobą Radku , obaj bardzo dobrze wiemy jakie jest kłusownictwo na Wiśle koło Włocławka , ale dobrze napisałeś wystarczy mieć telefon i dobre chęci oraz upór i wytrwałość .

[2011-10-08 13:20]

jurek

Wielu z Was nie rozumnie , że można robić coś za darmo , dla Was to nie dociera ......................... . Pewnie też uważacie , żeby dostać w r..a , to też trzeba zasłużyć
[2011-10-08 13:24]

W kwartale było 13 sobót. Nawet gdyby tak było jak piszesz że było w sumie 14 akcji.
7 strażników + strażnicy PSR + w czterech kontrolach SSR z Płocka. Zapewne kilkunastu chłopa. Wszyscy jeździli autobusem razem na te kontrole czy się podzielili na mniejsze grupy?

Gdyby się podzielili nawet na dwie po 6 osób to by im wypadało 2 akcje w miesiącu.
Zebrali wszyscy 290m sieci pouczyli dwadziesciakilka osób i "asystowali" przy wręczeniu 38 mandatów. To Rzeczywiście niesamowite poświęcenie, narażanie życia i rodzin

To jest śmiech na sali.
Chcecie to sobie bądźcie w tym SSR czy PSR ale nie róbcie z siebie wielkich bohaterów jak wybierzecie się 2 w miesiącu na akcję i kogoś pouczycie.

2 razy w miesiącu? a gdyby się podzielić na 4 trzyosobowe grupy to już by nawet raz na miesiąc nie było

I jeszcze jedno 290m sieci to by wpadało jakieś 2 metry sieci na jednego strażnika  - no sukces brawo:)











Nie, wystarczy jechać w trzy osobówki, wiesz? No, ale ty zapewne byś podniósł średnią wykrywalności. Bohatera i to uciśnionego i poszkodowanego, niezadowolonego z pracy strażników SSR, przez wstrętną Straż Społeczną, to na razie robisz tu z siebie ty i tobie podobni. Nie wiem, zazdrościsz, podziwiasz, złapali cie...... A ty zlikwidowałeś poza marzeniami kiedyś 2 cm sieci kłusowniczej, albo złapałeś pół kłusownika jako etyczny wędkarz i wzorowy obywatel? Zapewne całe setki.



[2011-10-08 13:26]