Patrol Terenowy Państwowej Straży Rybackiej

/ 78 odpowiedzi
Witam,
26 lipca na zbiorniku zaporowym Domaniów wracając z wyprawy wędkarskiej zauważyliśmy a raczej poczuliśmy smród?.......studzienka kanalizacyjna znajdująca się około 60 metrów od linij brzegowej wybiła i ścieki ze studzienki wypływały na powierzchnię i zaczynał się gromadzić w przybrzeżnych dołkach zbiornika zaczynał sie tworzyć strumień w kierunku wdy złapałem za telefon i zastanawiam się gdzie dzwonić?Wybrałem numer do Patrolu Terenowego Państwowej Straży Rybackiej tel 0502 205 449 odbiera strażnik mówię mu o zaistniałej sytuacji a on żadnego zainteresowania powiedział że dzisiaj nie pracuje i żebym zadzwonił w inne miejsce.Dzwoniłem jeszcze do Komendanta PSR ale zajęte to ojciec zadzwonił do kolegi który zna polcjantów pracujących w pobliżu zbiornika powiedział że oni się tym zajmą.No i na szczęście problem został naprawiony.Ale mam teraz pytanie czym zajmuje się PTPSR?

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

u?ytkownik57785


Między innymi tym właśnie. Powinien Twój ojciec zadzwonić do komendanta wojewódzkiego PSR i złożyć skargę na zignorowanie przez straznika PSR zgłoszenia o zanieczyszczeniu środowiska wodnego. (2011/10/07 19:52)

Tomasz90


dają mandaty starszym dziadkom za nie wypełnianie rejestru połowu:)))))))))))))))))))) (2011/10/07 19:54)

u?ytkownik57785


dają mandaty starszym dziadkom za niewypełnianie rejestru połowu:))))))))))))))))))))
(2011/10/07 19:55)

u?ytkownik26223


dają mandaty starszym dziadkom za nie wypełnianie rejestru połowu:))))))))))))))))))))

i ścigają małolatów za łapanie bez karty lub  pstrągów na robaki :)))))))))) (2011/10/07 19:58)

Tomasz90


dają mandaty starszym dziadkom za niewypełnianie rejestru połowu:))))))))))))))))))))



nie z czasownikami piszemy osobno ,dzięki za poprawki (2011/10/07 20:04)

bednar14


Następnym razem będziemy wiedzieć co zrobić.Ale wolał bym żeby taka sytuacja się nie powtórzyła. (2011/10/07 20:11)

u?ytkownik57785


dają mandaty starszym dziadkom za niewypełnianie rejestru połowu:))))))))))))))))))))



nie z czasownikami piszemy osobno ,dzięki za poprawki






WY może tak. No to poucz się jeszcze.......... (2011/10/07 20:18)

kamfora


Bywały gorsze wpadki językowe na forum, jednak nie było takich nerwowych reakcji. Czy każde krytyczne słowo użyte względem Straży Rybackiej musi wywoływać tak nerwowe tiki? Wszyscy wiemy, że strażnicy, może nie wszyscy, ale wielu z nich, często folgują swej dumie i karają jak to już napisano staruszków bo czegoś tam nie wypełnili, albo smarkacza bo z kawałkiem patyka za pomocą kawałka znalezionej żyłki próbował złowić malutkiego karaska. Tuż za plecami kłusol z pontonu zadaje do wody sto metrów liny ze śrubami M-20, a tu biedny dziadzio nie wpisał daty do rejestru! Obojętnie jak się to pisze, czy razem czy osobno, jest to w tej materii najmniejsze zło. Błędy popełnia każdy, tak w życiu jak i w pisowni.

(2011/10/07 20:35)

ryukon1975


Bywały gorsze wpadki językowe na forum, jednak nie było takich nerwowych reakcji. Czy każde krytyczne słowo użyte względem Straży Rybackiej musi wywoływać tak nerwowe tiki? Wszyscy wiemy, że strażnicy, może nie wszyscy, ale wielu z nich, często folgują swej dumie i karają jak to już napisano staruszków bo czegoś tam nie wypełnili, albo smarkacza bo z kawałkiem patyka za pomocą kawałka znalezionej żyłki próbował złowić malutkiego karaska. Tuż za plecami kłusol z pontonu zadaje do wody sto metrów liny ze śrubami M-20, a tu biedny dziadzio nie wpisał daty do rejestru! Obojętnie jak się to pisze, czy razem czy osobno, jest to w tej materii najmniejsze zło. Błędy popełnia każdy, tak w życiu jak i w pisowni.


Niestety nie każdy wie co to skromność.Nie wiem co robi PSR bo ich nie spotykam.Jednak na pewno dużo piszą o swoich wyczynach na stronie głównej.Nie wiem tylko w jakim celu? Czy chcą tym odwrócić uwagę od tego co się dzieje nad wodami? Opiewają swoje wyczyny jakby robili coś więcej niż to za co biorą pieniądze i z czego się utrzymują.
Może któryś z kolegów opisze co dziś robił w pracy.:) (2011/10/07 20:47)

kamfora


Obawiam się kolego, że poruszyłeś bardzo bolesna strunę i wątek dzięki naszym wypowiedziom zostanie zamknięty. Zauważyłem już, że nie wolno tu krytykować nikogo. Tak inaczej pojęta demokracja. (2011/10/07 20:51)

u?ytkownik57785


Ja nigdzie nie zauważyłem tu "nerwowej reakcji". BEZ SŁOWA poprawiłem błąd we wpisie i uświadomiłem w odpowiedzi, że nie jest to czasownik i pisze się razem. Człowiek każdego dnia się uczy. Mniejsza o to. (2011/10/07 20:54)

Diablo


Bywały gorsze wpadki językowe na forum, jednak nie było takich nerwowych reakcji. Czy każde krytyczne słowo użyte względem Straży Rybackiej musi wywoływać tak nerwowe tiki? Wszyscy wiemy, że strażnicy, może nie wszyscy, ale wielu z nich, często folgują swej dumie i karają jak to już napisano staruszków bo czegoś tam nie wypełnili, albo smarkacza bo z kawałkiem patyka za pomocą kawałka znalezionej żyłki próbował złowić malutkiego karaska. Tuż za plecami kłusol z pontonu zadaje do wody sto metrów liny ze śrubami M-20, a tu biedny dziadzio nie wpisał daty do rejestru! Obojętnie jak się to pisze, czy razem czy osobno, jest to w tej materii najmniejsze zło. Błędy popełnia każdy, tak w życiu jak i w pisowni.


Niestety nie każdy wie co to skromność.Nie wiem co robi PSR bo ich nie spotykam.Jednak na pewno dużo piszą o swoich wyczynach na stronie głównej.Nie wiem tylko w jakim celu? Czy chcą tym odwrócić uwagę od tego co się dzieje nad wodami? Opiewają swoje wyczyny jakby robili coś więcej niż to za co biorą pieniądze i z czego się utrzymują.
Może któryś z kolegów opisze co dziś robił w pracy.:)

Pewnie że to odwracanie uwagi d prawdziwego stanu rzeczy. Wielkie sukcesy opisywane na forum... W miesiącu xxxx przeprowadziliśmy 20 kontroli, sprawdziliśmy 80 wedkarzy 3 pouczyliśmy jeden dostał mandat, którego i tak pewnie nie zapłaci. A tak poza tym, o czym się nie pisze. Pilnowaliśmy kumpli rybaków żeby im nikt w drogę nie właził? (2011/10/07 20:56)

kamfora


Czy to jest forum polonistyczne albo studium wieczorowe? Myślę, że kolega przesadza z tym nauczaniem. Setki postów aż trącą na tym forum bykami, ale nikt się tym nie przejmuje nie licząc kilku sarkastycznych uwag. A tu jeden wyraz źle zapisany i już mamy lekcję polszczyzny. Bo ktoś się krytycznie wyraził o PSR? Chciałem tylko poznać powód, dlatego pytam. (2011/10/07 20:57)

Sniper64


Witam,
26 lipca na zbiorniku zaporowym Domaniów wracając z wyprawy wędkarskiej zauważyliśmy a raczej poczuliśmy smród?.......studzienka kanalizacyjna znajdująca się około 60 metrów od linij brzegowej wybiła i ścieki ze studzienki wypływały na powierzchnię i zaczynał się gromadzić w przybrzeżnych dołkach zbiornika zaczynał sie tworzyć strumień w kierunku wdy złapałem za telefon i zastanawiam się gdzie dzwonić?to ojciec zadzwonił do kolegi który zna polcjantów pracujących w pobliżu zbiornika powiedział że oni się tym zajmą.No i na szczęście problem został naprawiony.Ale mam teraz pytanie czym zajmuje się PTPSR?

Wybrałem numer do Patrolu Terenowego Państwowej Straży Rybackiej tel 0502 205 449 odbiera strażnik mówię mu o zaistniałej sytuacji a on żadnego zainteresowania powiedział że dzisiaj nie pracuje i żebym zadzwonił w inne miejsce.Dzwoniłem jeszcze do Komendanta PSR ale zajęte.

 
Właśnie tu jest ta różnica!!! Między SSR / PSR Choć powinien ów strażnik zareagować!!!
SSR zawsze jest w pracy:) Owszem zdarzają się również wyjątki w śród strażników ale tacy są z tych szeregów osuwani!! W moim przypadku,11 stażu w SSR nie zdarzyło się by któryś ze strażników odmówił pomocy czy nie zareagował na wezwanie czy powiadomienie o kłusownictwie!
Co do popełniania błędów!!! A kto podpisze się pod własnym nazwiskiem że nie popełnia błędów??? Nie ma takich ludzi...:) (2011/10/07 20:58)

kamfora


Ależ są! Na tym forum są! Przynajmniej tak myślą. (2011/10/07 21:00)

ryukon1975


Bywały gorsze wpadki językowe na forum, jednak nie było takich nerwowych reakcji. Czy każde krytyczne słowo użyte względem Straży Rybackiej musi wywoływać tak nerwowe tiki? Wszyscy wiemy, że strażnicy, może nie wszyscy, ale wielu z nich, często folgują swej dumie i karają jak to już napisano staruszków bo czegoś tam nie wypełnili, albo smarkacza bo z kawałkiem patyka za pomocą kawałka znalezionej żyłki próbował złowić malutkiego karaska. Tuż za plecami kłusol z pontonu zadaje do wody sto metrów liny ze śrubami M-20, a tu biedny dziadzio nie wpisał daty do rejestru! Obojętnie jak się to pisze, czy razem czy osobno, jest to w tej materii najmniejsze zło. Błędy popełnia każdy, tak w życiu jak i w pisowni.


Niestety nie każdy wie co to skromność.Nie wiem co robi PSR bo ich nie spotykam.Jednak na pewno dużo piszą o swoich wyczynach na stronie głównej.Nie wiem tylko w jakim celu? Czy chcą tym odwrócić uwagę od tego co się dzieje nad wodami? Opiewają swoje wyczyny jakby robili coś więcej niż to za co biorą pieniądze i z czego się utrzymują.
Może któryś z kolegów opisze co dziś robił w pracy.:)

Pewnie że to odwracanie uwagi d prawdziwego stanu rzeczy. Wielkie sukcesy opisywane na forum... W miesiącu xxxx przeprowadziliśmy 20 kontroli, sprawdziliśmy 80 wedkarzy 3 pouczyliśmy jeden dostał mandat, którego i tak pewnie nie zapłaci. A tak poza tym, o czym się nie pisze. Pilnowaliśmy kumpli rybaków żeby im nikt w drogę nie właził?


Dla mnie też jest to oczywiste.Napisałem to w formie pytań żeby nie wyszło że narzucam swoje zdanie. (2011/10/08 09:17)

Diablo


Bywały gorsze wpadki językowe na forum, jednak nie było takich nerwowych reakcji. Czy każde krytyczne słowo użyte względem Straży Rybackiej musi wywoływać tak nerwowe tiki? Wszyscy wiemy, że strażnicy, może nie wszyscy, ale wielu z nich, często folgują swej dumie i karają jak to już napisano staruszków bo czegoś tam nie wypełnili, albo smarkacza bo z kawałkiem patyka za pomocą kawałka znalezionej żyłki próbował złowić malutkiego karaska. Tuż za plecami kłusol z pontonu zadaje do wody sto metrów liny ze śrubami M-20, a tu biedny dziadzio nie wpisał daty do rejestru! Obojętnie jak się to pisze, czy razem czy osobno, jest to w tej materii najmniejsze zło. Błędy popełnia każdy, tak w życiu jak i w pisowni.


Niestety nie każdy wie co to skromność.Nie wiem co robi PSR bo ich nie spotykam.Jednak na pewno dużo piszą o swoich wyczynach na stronie głównej.Nie wiem tylko w jakim celu? Czy chcą tym odwrócić uwagę od tego co się dzieje nad wodami? Opiewają swoje wyczyny jakby robili coś więcej niż to za co biorą pieniądze i z czego się utrzymują.
Może któryś z kolegów opisze co dziś robił w pracy.:)

Pewnie że to odwracanie uwagi d prawdziwego stanu rzeczy. Wielkie sukcesy opisywane na forum... W miesiącu xxxx przeprowadziliśmy 20 kontroli, sprawdziliśmy 80 wedkarzy 3 pouczyliśmy jeden dostał mandat, którego i tak pewnie nie zapłaci. A tak poza tym, o czym się nie pisze. Pilnowaliśmy kumpli rybaków żeby im nikt w drogę nie właził?


Dla mnie też jest to oczywiste.Napisałem to w formie pytań żeby nie wyszło że narzucam swoje zdanie.



To jest dobre... Niby SSR więc chłopaki nie muszą ale po jakiego grzyba wstępują do SSR skoro w całym kwartale przeprowadzają 3 kontrole?,

SSR Posterunek Wyszogród (2011/10/08 11:24)

u?ytkownik57785


To jest dobre... Niby SSR więc chłopaki nie muszą ale po jakiego grzyba wstępują do SSR skoro w całym kwartale przeprowadzają 3 kontrole?,


SSR Posterunek Wyszogród







Wspólnie z PSR- 3, a nie indywidualnych patroli SSR- 3.
(2011/10/08 11:41)

Diablo


To jest dobre... Niby SSR więc chłopaki nie muszą ale po jakiego grzyba wstępują do SSR skoro w całym kwartale przeprowadzają 3 kontrole?,


SSR Posterunek Wyszogród







Wspólnie z PSR- 3, a nie indywidualnych patroli SSR- 3.


"Przeprowadzono akcji skierowanych przeciwko kłusownictwu rybackiemu 3 , wspólnie z PSR z Płocka."


Wspólnie z PSR jest napisane ale po przecinku. To chyba oznacza że przeprowadzono w sumie 3 i wszystkie z PSR.

Zresztą w calym kwartale skasowali 290m sieci. Toż to raptem 3 lepsze siatki.
(2011/10/08 11:51)

u?ytkownik57785


........Przeprowadzono 11 akcji połowów wędkarskich ......... PLUS te trzy z PSR!
Kwartał ma 3 miesiące, w miesiącu są 4 soboty przeważnie, 3 x 4 = 12. Czyli co sobota kontrole. (2011/10/08 11:59)

jurek


To my społeczna straż , też z Płocka ---- ściągnęliśmy kłusownikom ponad 1.5 kilometra sieci .................. i Nam za to nie płacą , robimy to społecznie dla dobra wszystkich wędkarzy .
(2011/10/08 12:04)

u?ytkownik57785


To my społeczna straż , też z Płocka ---- ściągnęliśmy kłusownikom ponad 1.5 kilometra sieci .................. i Nam za to nie płacą , robimy to społecznie dla dobra wszystkich wędkarzy .








Ależ co Ty kłamiesz Jurek. Nie wiem po co wstąpiłeś do SSR. Dla durnowatego półtora kilometra sieci kłusowniczych? Nie wiem dlaczego Ty jeszcze nie mieszkasz na brzegu Wisły i 24 na dobę nie pilnujesz łowisk "PANOM" wędkarzom, którym jest wciąż mało kontroli jeleni z SSR.  (2011/10/08 12:10)

jurek


Wiesz Macieju chodzi mi o porównanie z praca PSR-- którym za to płacą .

        Ale zgadzam się z Tobą , My odwalamy kawał niebezpiecznej roboty , kosztem naszych rodzin , naszego czasu , a wędkarze i tak maja to głęboko w d...e
(2011/10/08 12:24)

kamfora


Nikt nikogo nie zmuszał do wstępowania w szeregi Straży Rybackiej czy to społecznej czy to państwowej. W jednym i drugim przypadku ludzie którzy się na coś podobnego decydują czynią to z własnej woli. Jedni mają to wpisane w angaż, a drudzy robią to społecznie, więc raczej z przekonania czy powołania. Jeśli ktoś chce być strażnikiem społecznym, to niech tę funkcję wykonuje z powagą, zaangażowaniem i poświęceniem, bo to był jego wybór. Był to wybór wolny i świadomy. Jeśli zaś nie chce tych obowiązków wykonywać z prawdziwym zaangażowaniem, to niech raczej zrezygnuje, bo taki strażnik który się nie poświęca swym zadaniom nie ma racji bytu. Ale jeśli jest przekonany co do swojego powołania, to niech się nie chwali, tylko niech działa i niech jego działania są widoczne. Niech nie płacze ile to paliwa i czasu poświęca, bo tak naprawdę nikogo to nie obchodzi i nikt nie będzie mu dokładał ze swej kieszeni. Jeśli zaś strażnik jest etatowym pracownikiem PSR, to mu za tę robotę płacą i też nikt nie będzie się ekscytował płaczem jak to trudna i niewdzięczna praca. Koniec końców każdy może położyć tę funkcję i zająć się np. uprawą papryki. Dlaczego zazwyczaj jedni i drudzy tak namiętnie płaczą i skarżą się na swój los? W dodatku z różnych stron kraju docierają do nas sygnały albo o ignorancji jednych i drugich, albo o braku kultury, albo o nadgorliwości. Więcej jest sygnałów o tym, niż o interwencjach z prawdziwego zdarzenia utrzymanych w konwencji profesjonalizmu i wybitnej wiedzy prawnej i społecznej. Każdy z nas, wędkarzy, może z łatwością policzyć na palcach jednej ręki ilość kontroli jakich doświadczył w ciągu kilku, kilkunastu lat wędkowania. Samo się więc nasuwa zdanie, że ten cały cyrk nie ma najmniejszego sensu i że w Polsce powinno się raczej dofinansować policję by mogła pilnować porządku w sferze akwenów wodnych, zamiast marnować środki na coś, co jest w większości tylko wirtualną grą obliczoną na efekt pokazu fajerwerków po których następuje przerwa aż do następnego Sylwestra.

(2011/10/08 12:37)

Diablo


........Przeprowadzono 11 akcji połowów wędkarskich ......... PLUS te trzy z PSR!
Kwartał ma 3 miesiące, w miesiącu są 4 soboty przeważnie, 3 x 4 = 12. Czyli co sobota kontrole.



W kwartale było 13 sobót. Nawet gdyby tak było jak piszesz że było w sumie 14 akcji.
7 strażników + strażnicy PSR + w czterech kontrolach SSR z Płocka. Zapewne kilkunastu chłopa. Wszyscy jeździli autobusem razem na te kontrole czy się podzielili na mniejsze grupy?

Gdyby się podzielili nawet na dwie po 6 osób to by im wypadało 2 akcje w miesiącu.
Zebrali wszyscy 290m sieci pouczyli dwadziesciakilka osób i "asystowali" przy wręczeniu 38 mandatów. To Rzeczywiście niesamowite poświęcenie, narażanie życia i rodzin

To jest śmiech na sali.
Chcecie to sobie bądźcie w tym SSR czy PSR ale nie róbcie z siebie wielkich bohaterów jak wybierzecie się 2 w miesiącu na akcję i kogoś pouczycie.

2 razy w miesiącu? a gdyby się podzielić na 4 trzyosobowe grupy to już by nawet raz na miesiąc nie było

I jeszcze jedno 290m sieci to by wpadało jakieś 2 metry sieci na jednego strażnika  - no sukces brawo:) (2011/10/08 12:42)