Zaloguj się do konta

Pater noster.

utworzono: 2011/03/20 16:40
GRZENIO75

Panowie przeczytałem wszystko o metodzie paternoster co udało mi się znaleźć.Jest tego faktycznie sporo.Mam jednak jeszcze kilka pytań,a mianowicie:Jaka  długość stalki jest najlepsza?Kotwiczka czy hak węgorzowy(jakiej wielkości)?Jak zahaczać "żywczyka"(pysk,grzbiet,ogon...)?I przy zarośniętym zbiorniku ile nad roślinnością umieszczać przynętę???To chyba już wszystko.Pozdrawiam i dzięki z góry.... [2011-03-20 16:40]

  Długość stalki najlepsza to ok . 30cm , kotwiczka czy hak węgorzowy-oczywiście że kotwiczka ! , wielkość kotwiczki 4 lub 2 .Jak zahaczać "żywczyka"(pysk,grzbiet,ogon...)?- najlepiej za grzbiet . I przy zarośniętym zbiorniku ile nad roślinnością umieszczać przynętę - tak żeby przynęta nie  zaplatała lub nie schowała się w roślinach to chyba oczywiste , a  może na początek wybierz sie na szczupaka z wędkarzami od których będziesz mógł się nauczyć i podejrzeć jak łowi się te piękne ryby . A najważniejsze okres ochrony szczupaka jest od 01.01 do 31.05. i wymiar ochrony to 50 cm. , jakby kolega nie wiedział . 

                  Pozdrawiam .  [2011-03-23 19:30]

GRZENIO75

  Długość stalki najlepsza to ok . 30cm , kotwiczka czy hak węgorzowy-oczywiście że kotwiczka ! , wielkość kotwiczki 4 lub 2 .Jak zahaczać "żywczyka"(pysk,grzbiet,ogon...)?- najlepiej za grzbiet . I przy zarośniętym zbiorniku ile nad roślinnością umieszczać przynętę - tak żeby przynęta nie  zaplatała lub nie schowała się w roślinach to chyba oczywiste , a  może na początek wybierz sie na szczupaka z wędkarzami od których będziesz mógł się nauczyć i podejrzeć jak łowi się te piękne ryby . A najważniejsze okres ochrony szczupaka jest od 01.01 do 31.05. i wymiar ochrony to 50 cm. , jakby kolega nie wiedział . 

                  Pozdrawiam . 

Witaj Sławku.Przepisy to znam od dwudziestu kilku lat,choć czasem trudno za nimi nadążyć .Po prostu nie przywiązywałem nigdy dużej wagi do drapieżcy(to błąd).Przeważnie spławik i grunt.Dzięki za radę.Będziesz 17 kwietnia na zawodach? [2011-03-23 21:27]

GRZENIO75

  Długość stalki najlepsza to ok . 30cm , kotwiczka czy hak węgorzowy-oczywiście że kotwiczka ! , wielkość kotwiczki 4 lub 2 .Jak zahaczać "żywczyka"(pysk,grzbiet,ogon...)?- najlepiej za grzbiet . I przy zarośniętym zbiorniku ile nad roślinnością umieszczać przynętę - tak żeby przynęta nie  zaplatała lub nie schowała się w roślinach to chyba oczywiste , a  może na początek wybierz sie na szczupaka z wędkarzami od których będziesz mógł się nauczyć i podejrzeć jak łowi się te piękne ryby . A najważniejsze okres ochrony szczupaka jest od 01.01 do 31.05. i wymiar ochrony to 50 cm. , jakby kolega nie wiedział . 

                  Pozdrawiam . 

Skąd wytrzasnąłeś "taki" okres ochronny???Od 01.01do 31.04!!!Wymiar się zgadza.Nie stresuj mnie,bo już nie mogę na d.... usiedzieć,a ty mi dowaliłeś jeszcze miesiąc....Pogięło cię?!?!Do zobaczycha nad wodą... [2011-03-23 21:43]

I.    Na wodach nizinnych Okręgu Katowice obowiązuje:  
·      wymiar ochronny: szczupak, sandacz – 50 cm, 
·      dobowy limit: szczupak, sandacz -  2 szt. łącznie,  
·      zakaz podmiany ryb złowionych i przetrzymywanych w siatkach, 
·      zakaz połowu na tzw. „koguta” uzbrojonego w hak o więcej niż jednym 
       ostrzu. 

IV.  Zmiany regulaminowe połowu ryb wprowadzone na zbiornikach:

   ·    Przeczyce nr 004  – okres ochronny  szczupaka i sandacza od 01.01. 
        do 31.05.,  za
kaz spinningowania w okresie od 01.01. do 31.05, 
       
zakaz połowu na żywe i martwe ryby oraz ich części w okresie od 01.01. 
       do 31.05., całkowity zakaz wędkowania z wyspy,  

 ·   Kozłowa Góra nr 014 – okres ochronny  szczupaka i sandacza od 01.01
       do 31.05. zakaz połowu na żywe i martwe ryby oraz ich części w okresie 
       od 01.01. do 31.05., 
   ·   Zbiornik Wolbromski nr 206 – okres ochronny  szczupaka od 01.01. 
       do 31.05., 

                                          poczytaj o małych zmiankach w nowym regulaminie PZW  

                              pozdrawiam 

[2011-03-24 19:17]

GRZENIO75

I.    Na wodach nizinnych Okręgu Katowice obowiązuje:  
·      wymiar ochronny: szczupak, sandacz – 50 cm, 
·      dobowy limit: szczupak, sandacz -  2 szt. łącznie,  
·      zakaz podmiany ryb złowionych i przetrzymywanych w siatkach, 
·      zakaz połowu na tzw. „koguta” uzbrojonego w hak o więcej niż jednym 
       ostrzu. 

IV.  Zmiany regulaminowe połowu ryb wprowadzone na zbiornikach:

   ·    Przeczyce nr 004  – okres ochronny  szczupaka i sandacza od 01.01. 
        do 31.05.,  za
kaz spinningowania w okresie od 01.01. do 31.05, 
       
zakaz połowu na żywe i martwe ryby oraz ich części w okresie od 01.01. 
       do 31.05., całkowity zakaz wędkowania z wyspy,  

 ·   Kozłowa Góra nr 014 – okres ochronny  szczupaka i sandacza od 01.01
       do 31.05. zakaz połowu na żywe i martwe ryby oraz ich części w okresie 
       od 01.01. do 31.05., 
   ·   Zbiornik Wolbromski nr 206 – okres ochronny  szczupaka od 01.01. 
       do 31.05., 

                                          poczytaj o małych zmiankach w nowym regulaminie PZW  

                              pozdrawiam 


Tak Sławek.Mnie na szczęście interesują Sosina i zachwalana przez kolegów z forum Pogoria gdzie nie ma żadnych zmian poza wymiarem karpia na Sosinie(30-65cm).Tak że 1 maja żywcówka,podrywka i nad wodę.Hejka... [2011-03-25 08:30]

Wiec życzę połamania kija , i polecam jezioro Żywieckie są tam piękne szczupaki . Hejka
[2011-03-25 19:13]