Zaloguj się do konta

Patent na wycinanie sterów z poliwęglanu

utworzono: 2011/02/21 13:40
bartbmp

Witam. Właśnie kończę robienie serii woblerków, no i dochodzę do cięcia sterów. Wycinam je zwykłymi nożyczkami. Czasochłonne i palce bolą. Czytałem na forach i dużo osób wycina za pomocą nożyc do blach, ale nie mam takowych, a i wydatki chciałbym zminimalizować.I tu pytanie... Ktoś ma jakieś inne, fajne patenty na wycinanie sterów? Jeśli tak proszę o pomocpozdrawiam [2011-02-21 13:40]

Kris93op

malutką piłką spróbować  [2011-02-21 13:48]

pah

Bierzez kartkę papieru zginasz na pół i rysujesz albo odrazu odcinasz nożyczkami na krawędzi zagięcia karki pół steru w osi wzdłużnej. Jak rozłożysz kartke to dostajesz szablon symetryczcznego steru. Odrysowujesz kształt na poliwęglanie i wycinasz nożyczkami.
:)
[2011-02-21 14:20]

luke1219

Możesz spróbować zrobić to, naprężonym, gorącym drutem, będzie wchodził jak w masło, podtopione brzegi możesz sobie potem zeszlifować (czyli trzeba zostawić trochę zapasu od finalnego obrysu). Tylko trzeba uważać, żeby się nie poparzyć! Po takim zabiegu w okolicznej atmosferze zostaje też niemiły zapach stopionego tworzywa sztucznego. Robiłem już tak, co prawda nie do robienia sterów, ale jakoś to szło. Dobra metoda do grubszych, sztywnych i kruchych kawałków tworzywa (gdzie nożyce nie dają rady a element jest za mały do użycia brzeszczotów).
[2011-02-21 14:54]

wnt

lutownica [2011-02-21 21:54]

bartbmp

dziękować. Spróbuje obydwu metod :) A już się nie mogę doczekać do finalnych testów wobków :)  [2011-02-22 08:30]